» »

Windows XP ali kako mi papajo disk?!?

Windows XP ali kako mi papajo disk?!?

`DoC ::

Ok situacija je sledeča, res da posedujem "iber majhen disk" ki je velek 4,3 GB. :) U glavnem, disk imam razdeljen na dve particiji, c: in d: od katerih je vsaka velika 2Gb. Ok stvar je sledeča, na c: imam instalirane windows XP:

dir c: :) (vsi folderji na osnovnem c:)

Documents and settings = 199,33 Mb
Program Files = 107 Mb
Windows = 682 MB

OK, zdej pa to use skupaj pride cca 988,33 Mb. Ko dam pa Properties na disk c: mi pa pokaže naslednjo situacijo:

Used space: 1,91 GB
Free Space: 80,4 Mb

In zdej sledi uprašanje. Zavedam se da winsi naredijo pač swap particijo nekje na disku, kako se imenuje? Kje za vraga ji določim recimo naj se ustvari na disku d: in kako velika naj bo?

Upam da bomo kmal tole rešl kr mi nenehno teženje u smislu, TO LESS DISK SPACE preseda.

P.S. Rama imam pa 384 Megs...
Pa hvala v naprej :)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+
  • spremenilo: `DoC ()

saschy ::

no fajn še edn se je prjavu an. men tud to dela, požru skorj 500 mb diska an, pa mi tud že preseda k me opominja da je mn kukr 200 mb free space na disku an. zakva se gre ?
prosm ce mi tole edn objasn !
-[sasch]-

Sergio ::

virtual memory, bi rekel...

drgac pa probi dat disk cleanup, pa zbris vse temp filete...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Pendexter ::

Jst bi pa rekle .... tada ... system restore

Izklopis ga pa ..
control panel/system/system restore

upam da mam prav ...
Mogoče pa se motim ...

krucymucy ::

Ja, swap file, pa system restore bi kar mogla požret ene tolk diska... sklopi!!!
Da narediš swap ma d:!!!!
ma najdi jest ne vem kako bi napisu - skor tko nekako kot w9x...
aja performance options...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

andrej ::

- swap datoteka
- hibernate datoteka
- podvojene datoteke za SFP
- device.cab datoteka z gonilniki
- system restore
- internet temp datoteke

... vse to kuri plac...

Ma ne vem, kolko bi se ti splacalo te zadeve izklopit. Vecji disk bi bil dosti boljsa alternativa...

[t502] ::

Za swap.

System->Advanced->Okvircek performance->klikni Settings->Jezicek Advanced->Okvircek Virtual memory->Klikni Change

Potem pa bos videl izbiro diska, velikosti itd...

[t502]

Paramedic ::

Pa v Power Managementu poglej če imaš Hibernate izklopljen. (Če ne bi imel bi to bilo extra 384 MB)
End transmission.

BendeR ::

Priporočam pa ti da si swap filea ne izklopiš.Ker te bo metelo iz iger itd z razlogom da je zmanjkalo navideznega pomnilnka.Škoda ne drugač bi jaz mel to izklopleno ker se mi kar precej pozna pri 3.2Gb disku.

matter ::

Jest ti pa priporočam uibr dobro zdravilo , in sicer si kupi večji disk, oz. dokupi. Magar rabljenega kakih 5 Gb ba boš mel mir

jadran ::

jaz ti pa priporočam DISKEEPER za WinXP,ki ti bo vse lepo zložil in pohitril,pa še več placa boš mel!!!Jaz imam tudi kar majhen HD,pa mi vse dela tako kot se šika!!!

Amon Raa ::

Jah jst bi se kr z jadranom strinjau. Tut jst mam mejhn disk pa mi use laufa k urca!!Tiste internet temp dir. pa itq lahko nastimas da ti jih takoj pobrise ko gres z neta dol, tko da to ne verjamem da mu kuri disk. Sicer pa majo Xp se skrite datoteke k jih ti ne vids in mogoce zato misl da ma premal placa. Sj ne vem, sam baje je na disku ene 500Mb al kolk (pa sory ce je cifra na pacna, lahk da je vec lah da je man) skritih datotek zarad varnosti. :\Je pa res, da ti un hibernate kr neki placa poje ja. Sicer pa sj se itq tut brez tega hitr zalaufajo. Js mam npr. samo 128 rama pa mi delajo kot urca. good luck


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za ugotovitev kje se nahajajo programi/igre

Oddelek: Pomoč in nasveti
8900 (757) solatko
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
312009 (1570) alum
»

Kam izginja plac na c:-ju ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221857 (1531) CaqKa
»

Kam je izginil free space

Oddelek: Pomoč in nasveti
10947 (762) miki16
»

XP sistem si kar sam jemlje svoj prostor na C disku ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61218 (1119) boštjan

Več podobnih tem