» »

Linux eth3 prob :<

Linux eth3 prob :<

iNN ::

Zivijo, torej grem lepo po vrsti.
Imam racunalnik na katerem je namescen Linux ubuntu, v njem so stiri mrezne kartice (eth0, eth1, eth2, eth3). eth0 sluzi za ADSL povezavo, ostale pa za lokalne povezave v ostale racunalnike v hisi. Da je vse skupaj enostavneje imam narejen bridge, v katerega so vkljucene eth1, eth2, in eth3 mrezne kartice. Skripta je tukaj:

ifconfig eth1 0.0.0.0
ifconfig eth2 0.0.0.0
ifconfig eth3 0.0.0.0

brctl addbr bridge
brctl addif bridge eth1
brctl addif bridge eth2
ifconfig bridge up 192.168.1.1

echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.2 -j MASQUERADE
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.3 -j MASQUERADE
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.4 -j MASQUERADE

Torej, prej sta bila v hisi samo moj in sestrin racunalnik, in sem uporabljal le eth1 ter eth2. Sedaj ko sta dobila racunalo se starsa, sem pac dodal se eno mrezno, ter v v bridge dodal se eth3. Tukaj pa se pojavi problem, povezava na komp od starsev ni delovala, ok. Sedaj pa da napisem seznam stvari ki sem jih ze poizkusil, v resevanju tega problema.... neuspesnih

1.) Mislil sem da je lahko v okvari kabel, zato sem poizkusil z drugim, ter se tretjim ...nic
2.) Poizkusil sem z tremi razlicnimi mreznimi karticami (ce bi bila prva v okvari)
3.) V racunalniku, na katerem je linux, ... se pravi routerju, sem prestavil mrezno na drug PCI slot.

Vedno mi kaze da je povezava aktivna, lucke svetijo, v winsih monitorcek za povezavo sveti modro. Ne glede na to na kateri racunalnik je povezana eth3, povezava nikoli ne deluje (poizkusil sem povezati svoj racunalnik z eth3, prav tako sestrin).
Se to prve tri (eth0, eth1, eth2) mrezne kartice so identicne, medtem ko je eth3 planetova.
Naj se enkrat povdarim da MREZNA KARTICA ZAGOTOVO DELUJE KER JE NOVA TER PREZIKUSENA NA DRUGEM RACUNALNIKU! Prav tako so vsi kabli delujoci. Mislim da je problem v Linux masini.
Prosim za pomoc.
==

Bug ::

ellow....

Zakaj pa si tako kompliciras zivljenje.... tolko kolko si dal za mrezne bi lahko dal za switch pa bi delovalo bp.... pa se kisto bi lahko (skoraj) postavil kam te je volja...

cisti iptables so prevec "trdi" za konfiguriranje... poskusi si zadevo s shorewallon skonfigurirat...

lp,
bug

Brane2 ::

Sem imel podoben problem s svojo Wifi Pixno.

Hotel sem narediti večkanalni ruter in počil 6 Wifi kartic v plato, a delalo jih je samo 5. Ko sem dal not 6-to, mi je naenkrat nehala delati vdelana mrežna. Dopmnevam, da je plati zmanjkalo interrupt kanalov za ves ta gear.

Lahko da gre pri tebi za kaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

b ::

Ker ocitno nisi lesen v command line-u:

Kaj ti pa pove dmesg? Ali ti Linux sploh zazna novo mrezno?

iNN ::

Hvala za odgovor, bom scekiru tale shorewall. Drgac pa zato ne uporabljam switcha. Ker je stvar obenem se download machine, in file server :)
==

iNN ::

@b
ja, ifconfig mi zlista eth3.
==

Brane2 ::

Potem so najbrž interrupti.

Kernel dovolljuje nastavitve kartic s parametrom "netdev", ki mu ga podaš ob bootu (v grub-u ali lilotu).
Eden od paramtrov je tudi interrupt.

Poigraj se s tem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

iNN ::

Ok, hvala. Porocam jutri :)
==

Bug ::

ellow..

er je stvar obenem se download machine, in file server


hmm....in zakaj bi potem switch bil blem? Samba ze dolgo obstaja... za download pa imas dosti boljse aplikacije ki tecejo na Linux in imajo web interface, GUI-e in lahko dostopas do njih z bilo katerega racunala v mrezi (preko Interneta tudi)...

lp,
bug

iNN ::

Zivijo se enkrat :)
Nevem kaj je fora ampak ko sem prestavil kartico (prejsnja eth3 -> sedaj eth0) na najvisji PCI slot na maticni, ter nanjo povezal ADSL. Na ostale tri identicne kartice (eth1, eth2, eth3 -> prej eth0) pa povezal racunalnike, je stvar zacela delovati8-O. Vseeno vam hvala za pomoc in odgovore
==

SasoS ::

iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE

Tale vrstica je dovolj, ostalih ne rabiš.

iNN ::

ok:8)
==


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless router ne sprejme nekaterih ARP paketov.

Oddelek: Omrežja in internet
6822 (721) _n00b_
»

Linux CC kot router... problem

Oddelek: Operacijski sistemi
141651 (1403) kitarist
»

25% izguba paketkov

Oddelek: Omrežja in internet
71239 (1026) SkyPower
»

Kako naredim preusmeritev???

Oddelek: Operacijski sistemi
71253 (1143) 2nemesis
»

DEBIAN problem

Oddelek: Omrežja in internet
161709 (1519) AirBladE

Več podobnih tem