» »

[win32] Kako preko API-ja dostopat do TStringList elementov

[win32] Kako preko API-ja dostopat do TStringList elementov

Gandalfar ::

Imam Delphi aplikacijo iz katere zelim preko Win32 API-ja crpat podatke iz dolocene TStringList kontrole. Dobit hwnd kontrole mi ni problem, zatakne se mi pa pri tem kako dobit podatke iz nje. Poskusal sem ze s klici WM_GETTEXT in nekaj tudi s WM_COPYDATA pa nisem kaj dalec prisel.

Kako za ta objekt ugotovim katere WM_* klice sprejema, da lahko potem preko MSDN-ja ugotovim kako jih uporabljat oz. ce kdo iz glave ve kako dobit informacije iz celic TStringLista.

Glede na to da Windowsi niso moje prevec mocno podrocje bom vesel vsakrsnih namigov v katero smer raziskovat.

darkolord ::

Kakšne vrste pa je sama kontrola za prikaz? TStringList je kot vem samo kot neke vrste zbirka

Gandalfar ::

Kot neke vrste grid je.

Imas vec stolpcev stringov.


Tale kontrola na desni recimo zgleda tko, kot tista kontrola za katero mi kot Class type windowsi recejo, da je TStringList

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

krho ::

Leva je TMemo in ima shranjeno vsebino v TStrings, Desna je TGrid.

No iz nobene ne bo šlo preko APIja. oz. iz TMemo bi šlo. Rabiš poslat EM_xxxxx postaviš kurzor na začete, postaviš kurzor na konec, izvedeš copy
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Gandalfar ::

ubistvu se izkaze da je desna TStringGrid (v mojem primeru, ni to ista aplikacija kot na screenshotu). Kako to, da ne gre?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php pomoč (sql)

Oddelek: Programiranje
6845 (673) joebanana
»

[c++] zagon programa ob zagonu sistema

Oddelek: Programiranje
61305 (1131) c00L3r
»

[php] mail() funkcija

Oddelek: Izdelava spletišč
61552 (1500) t3hn0
»

[Delphi] Izbira podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
222441 (1901) zhigatsey
»

Taipan-izdelava ponudbe ne dela

Oddelek: Kaj kupiti
5859 (696) MAX34216

Več podobnih tem