» »

Nakazovanje na bančni račun?

Nakazovanje na bančni račun?

shock ::

Živijo,
Rad bi vprašal kakšen je postopek, če bi mi (kot fizična oseba) nekdo hotel nakazovat denar preko "položnic". V bistvu jaz moram narediti nekak sklic, da mi lahko drugi nakazujejo denar. Ali mi bo banka obremenila na kakšen način, če bi hotel imeti sklic in da mi nakazujejo preko položnic?

Brane2 ::

Sklic je nepomemben. Včasih je bilo drugače.

Sedaj pa imaš račun, ravno tako kot kdorkoli drug. Kdorkoli ti nakaže denar, to stori direkt na tvoj račun. Sklic je samo za tvojo referenco- da veš kdo ti je plačal kaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

shock ::

Aha, samo zadnjič sem hotel nakazat recimo mojemu očetu, pa mi ni uspelo. BTW nimava račun na isti banki.

MaCoFaCo ::

Uporabi plačilni nalog.

Brane2 ::

Ne vem, če moraš na banki to možnost za svoj račun zahtevati, mislim pa da jo imajo vsi po defaultu.

Semtertja komu kaj nakažem (avtorski honorar itd) in se mi še ni zgodilo, da ne bi šlo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kihc ::

Če delaš tole preko neta, je ena fora katere cifre moraš napisat v sklic, da ti zadevo "zagrabi". Na pamet teh cifer nevem, pomoje če vprašaš na banki ti bodo povedal.
x

jurre ::

ni nobene take fore, sem ze parkrat nakazal prek neta, pa sem v sklic datum napisal pa je zmer delal (pac 14062006)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Brane2 ::

Ni fore. Včasih je bilo tako, da je bila številka računa skupna za vse fizične osebe- lastnike računa v banki.

Takrat je številka sklica določala "račun" fizične osebe- torej komu nakazuješ denar.

Danes ni več tako. Jaz vpisujem v sklic kar eno cifro, ponavadi isto za vse, ki jim nakazujem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kihc ::

hmmm, ok čisto mogoče da se je zdaj kaj zadeva spremenila.
x

PaJo ::

Brane ma prav, pod sklic lahko das karkoli, edino ona sklicna stevilka mora biti ali 00 ali 99, ker drugace ne sprejeme vcasih tistih sklopov stevilk od zadaj in to je vse kar moras vedet. Druga oseba pa tak naceloma ve zakaj je dobila nakazilo.
Ti sklici pridejo recimo prav le podjetjem, da vedo kam kaki placan racun poknjizit, za posameznike to nema veze.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški opomina

Oddelek: Loža
334019 (2842) SaXsIm
»

Referencni sklic

Oddelek: Loža
122566 (2283) Miha 333
»

Vzajemna - neupravičena izvržba

Oddelek: Loža
385631 (4029) Daniel
»

Denar ni prišel na TRR

Oddelek: Loža
234583 (3238) Enterprise
»

NLB klik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5020363 (14915) fosil

Več podobnih tem