» »

Kako zakleniti datoteko!

Kako zakleniti datoteko!

--Switch-- ::

Imam win XP in nebi rad delal razne acoutnte, ker računalnik ne uporablaj samo jst rad bi pa samo zaklenil oziroma spravil po password datoteko da bi jo lahko samo jst odpru.
Kako...?

  • zaklenil: KoMar- ()

Loki ::

Poglej tukaj za kaksen tak proggy. (op. isci pod sekcijo Security).
I left my wallet in El Segundo

--Switch-- ::

Kaj ma mogoče kdo kako drugo idejo?

Tomi ::

Ja, v Officu lahko daš vse datoteke na geslo, in se jih ne da odpreti.
metrodusa.blogspot.com

Sandi79 ::

Ja vpiši geslo:
******
>:D>:D
Alexsss

ToniT ::

Če imaš XP-je in NTFS ne kompliciraj. Naredi različne accounte - to je najlažja možnost.

andrej ::

passworda ne mores dat brez kaksnega posebnega programa. Ce pa uporabljas NTFS sistem pa lahko natancno dolocis kdo lahko kaj dela z racunalnikom.

Mercier ::

En tak primitiven način bi bil kak program za komprimiranje z možnostjo dajanja gesel. Pa da recimo ne komprimiraš in da jih odpiraš od tam.

Hm, če bi pa imel w95, bi pa šlo. Ni bila sicer neka huda zaščita, kolikor mi spomin nese, si moral mapo poimenovati z posebnim znakom na začetku imena (ki se ni prikazoval, samo se ne spomnim več katerim), pa se ni dalo odpreti (enostavno).

Na mreži je pa dokaj dober način, da daš na zadnje mesto imena mape $, pa se ne vidi in ne praska noben.

diso ::

lahko poskušate s programom ki se mu reče protectz. najdete ga tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

LojzePek ::

Mogoče si že slišal za winzip?

Hovi ::

Vem da je bilo že dosti tega apisanega, me pa zanima na kak način zaklenit mapo z geslom, da bo se lahko v njo klub temu kaj shranjevalo. Na primer: Zaklenem mapo v katero se shranjujejo pogovori od MSN-ja, do nje ne more nihče dostopat brez gesla, v njo pa se kljub temu lahko shranjujejo pogovori. Je to možno? In če je z čim?

Al pa če se da zaklenit mapo z enim pogovorom tako, a se jo da pregledovat, bilo kaj spreminjat v njej (mislim na vsebino pogovora) pa ne?

Lp Hovi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hovi ()

PromeuZ ::

Messenger Live Plus.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

imagodei ::

Različni accounti, kot so ti že rekli. Ko si prijavljen kot user A, lahko dostopaš do te mape, vidiš, kaj je v njej, dodajaš, brišeš. Ko si prijavljen kot user B, mapo sicer vidiš, a ko klikneš nanjo, ti napiše "Access denied".
- Hoc est qui sumus -

Hovi ::

Messenger Live Plus mam se ga da naredit na password ja, samo glih tak lahko zbrišeš eno datoteko z pogovorom, al pa samo del te datoteke, če dostopaš v njo proko belžke.

Različni accounti pa mi že od nekdaj ne dišijo :/

mjk ::

truecrypt
http://www.truecrypt.org/

si nardiš paricijo pa gor shranjuješ stvari.

P.s.: drgač pa kup 8GB ključek pa vse te kočljive stvari gor preusmer, pa ga zaklen z
http://www.ce-infosys.com/english/index...

drgač pa maš še vedno accounte :)

mjk ::

p.s.: aja še to z accounti ... svak ki ima admin pravice ti lahko spremeni geslo in se logira not kot TI :)
---> je pa res da boš to opazil naslednjič ko se boš hotu logirat

Hovi ::

Jaz bi rad da vse ostane na računalniku, da se da vse brat, vendar nič spreminjat in brisat brez gesla :)

blackbfm ::

Jaz bi pa rad da mam start meni 34 mm levo od sredine ekrana. Ne kompliciraj in uporabi eno od zgoraj naštetih rešitev.

Hovi ::

Ja sem pač mislo da se da kaj naredim mojim željam, pa očitno ni takega proglama ko bi se to dalo. Saj zato pa je forum da se vpraša če česa ne veš al ne? :) Hvala vseeno vsem

imagodei ::

To lahko dosežeš z uporabo različnih računov v Win XP ter nastavitvijo pravic NTFS.

Pa mogoče Windows Steady State.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enkriptiranje datotek z BitLocker-jem

Oddelek: Informacijska varnost
175096 (4578) karafeka
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222294 (2165) Mitja.GTI
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203298 (2991) StratOS
»

Kako zaščitit podatke?!

Oddelek: Programska oprema
71736 (1567) Jeronimo
»

kak nardit particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191074 (897) Jure2k

Več podobnih tem