» »

Open Transport Tycoon Deluxe

Open Transport Tycoon Deluxe

MajklSpajkl ::

Živjo,

a je kšn fan TTD-ja, ki se kej razume na vnašanje dodatnih graqfik v OPEN verzijo?? Nova vozila še znam zrihtat, nove stavbe in postaje pa ni variante. Please help...

LP, makl

ahac ::

Kje si pa dobil dodatna vozila?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Posnames nov grf paket, ga das nekam na disk in popravis .openttd konfiguracijsko datoteko.

Meni je delalo, potem sem se pa novih grafik navelical, ker enostavno se ni bilo nikjer celotnega paketa, ki bi zamenjal celo staro grafiko. Ko bo, bo pa to zmaga! ;) Ne bo vec potreben stari TTD za igranje.

Jaz se bolj igram z novimi zmoznostmi igre, kot recimo PBS signali in tako naprej. :)

ahac ::

Mene pa 10 let stara grafika sploh ne moti.. me pa moti, da je vozil premalo. Sploh navadna železnica se čisto neha razvijat, ko pride monorail (in ta ima samo 2 lokomotivi)... vsega pa ne moreš zamenjat. Pa tudi nerealno je, da na koncu Eurostar vleče čisto vse (celo kratke mestne proge).
Zato bi rad imel več modelov vlakov in cestnih vozil (ne pa, da 30 let kupuješ vedno isti star model busa).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BigWhale ::

Cestna vozila so itak brez veze... ;> Tapravi tycoonerji uporabljajo vlake... ;)

V openttd, je sedaj locena zeleznica, tako da je poleg zeleznice, monoraila in magleva se elektricna proga. Poleg tega so tudi 'fiziko' malo popravli, lokomotive precej pocasneje pospesujejo, tudi vagoni imajo svoje omejitve hitrosti in ena svohotna lokomotiva ne more potegnit kar vsakega tovora.


PS: Sicer pa 30 let za eno lokomotivo niti ni tako zelo dolgo... ;) Poglej nase zeleznice... Gomulke se kar vozijo...

Klemzz ::

jst mam pa en problem, ta špil mam doma (original) pa mi nekak noče patchat, kao da ne najde TTD datoteke napiše :(

BigWhale ::

Patchat? OpenTTD ni patch je reimplementacija starega transport tycoon deluxe. In zanj potrebujes stare .grf datoteke. Torej originalno igro. Zaenkrat se, ko bodo pa junaki koncali tudi open grafiko, a se tega ne bo vec potrebno. :)

Klemzz ::

sej mam staro igro sam k morš tam označt kje maš inštalerano mi prbije da ne najde datoteke TTD ;(

Klemzz ::

a mi loh kdo pove kko usposobm ta openTTD?

neo977 ::

Cestna vozila so itak brez veze... ;> Tapravi tycoonerji uporabljajo vlake... ;)


Hm, cestna vozila se zelo potrebna, ce zelis povecat obseg mesta... Avtobusne povezave med mesti zelo povecajo stevilo prebivalcev v mestu, kar pa povzroci zasedenost postaj, zato je zelo dobrodosla postavitev vec postaj ene poleg druge kot eno samo veliko...

Drugace pa si nisem mislil, da se ljudje posegajo po takih igrah, ki so "stare" in preproste, rabis pa pol leta, ce jo zelis nastudirat v nulo ;)

lp

BigWhale ::

Klemz,

Ali imas Transport Tycoon Deluxe ali samo transport tycoon? :)

Neo,

Ma ne, mesto povecas z dovazenjem 'goods' v mesto pa z 'found new buildings'. ;) Itak ti je primarna stvar za prevoz industrija, mesta so samo zato, da goods odlagas tja. Passenger service se splaca kasneje, ko imas okrog in okrog mape narejeno krozno progo in vecino mest pokritih s postajami.

SasoS ::

Whale, mesta se precej povečajo če maš kak passenger service ;)

Furbo ::

Za buse skrbi računalnik >:D Humansi furamo coal in goods :P Danasnje igre pa res sux.. zdaj pa furam TTDX na X1900XT in 24"Dellu :\
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

neo977 ::

Ja, ce igras preko neta, potem ni racunalnikov, ki bi delali buse, tak da je treba tudi za to poskrbet. Drugace pa imam najraje, ko se vlakeci ustavijo in rabis 1h da vse razresis (in po moznosti ne povzrocis nesrec ;)) Naredit proge, predvsem pa zelo prepustna krizisca in postaje je pa tudi ze prava mala umetnost, z vsemi moznimi signali si pa lahko stvar precej olajsas (ali pa zakompliciras ;))
Sicer skoda, ampak zadnje case me precej bolj okupira WoW... Se bom pa sigurno se dosti let vracal na TT/TTD/OpenTTD, ker je edina igra, ki jo igram ze 12 let in se je se zdaj nisem navelical.

p.s.: Je ze kdo poskusal predelati 9V Lego vlake preko sistema DCC (Digital Command Control) TCS DCC in postaviti mini TTD v real life?

lp

overlord_tm ::

A kdo igra open tranport tycoon prek neta? Ko jaz sem ta špil špilal slabih 10 let nazaj, zdaj sem pa spet čist noter padu. Samo računalniška AI je zahojena ko noč, pa bi s kom igral ;)

Gundolf ::

Kaj res kdo postavllja vsesplošno povezane proge po katerih vozi vse živo? Jaz imam vedno ena proga, en vlak. Oziroma dvotirna proga, če je veliko tovora pa gor enepar vlakov.

No ja, morda je to razlog, da mi je TT predolgočasen za igrat :)

Prjatu ::

Ja, jaz delam tak sistem, vse je vezano na centralno žilo, ki je po potrebi tudi večtirna. Je pa res, da špilam brez nasprotnikov, ker mi je fajn postavit pač čimbolj učinkovit sistem prevoza. Zakon špil, kakorkoli obrneš
Something else is controlling me!

ahac ::

Ponavadi naredim 2 glavna tira... na to pride vsaj 5 postaj ampak z nadvozi (podobno kot na avtocestah) tako, da je čim manj čakanja pri semarofju.
Če je veliko prometa pa še dva "direktna" tira zraven.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Nejc Pintar ::

Meni te semaforji nikoli niso bili jasni, zato vedno gradim le direktne proge. :8)
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

Ko enkrat semaforje postekas so direktne proge crap! :P

Pa, ko se naucis delati krizisca in ucinkovito postavljene postaje. Z OpenTTD je fino, ker obstajajo pre-signals in sedaj po novem se PBS - Path Based signaling. Vlak se odloci pri PBS semaforju kam bo zavil glede na njegov vozni red.

Tako lahko naredis drive-thru postajo in mimo nje speljes glavni tir in ne rabis postavljati waypointa za vlak, da ne bi zavijal na postajo. Je en PBS signal block dovolj.

Pre-signali so pa fajn za handlat velike postaje, take, ki imajo po stiri in vec tirov v obe smeri. V primeru, ko imas postajo pomaknjeno ven iz glavne linije. Take velike postaje lahko 'strezejo' dvakrat toliko vlakov kot je peronov na postaji, brez da bi se promet mimo postaje sploh ustavljal. :)

Jackal ::

Ena stran za vse ljubitelje TTD - Klik
Morem priznat, da je prav z užitkom pogledat kakšne konfiguracije se dajo delat s postajami.

christooss ::

openttd bi lahko mel na NESTu

Uporabni grfji so newships.grf pa še newplaneset samo zdj ne najdem linka

obvezna uporaba pa je tudi mini integratedpatcha


Signali so pa kr fajn. Samo jih je treba res naštudirat
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Nejc Pintar ::

Ste danes za kakšen MP zvečer?
Lahko je biti prvi, če si edini!

overlord_tm ::

Kdaj?

Jackal ::

Kje? :D

BigWhale ::

In s katero verzijo... ;>

Idealno bi bilo, da bi tisti, ki postavlja server kar source dal na net, da lahko vsi prevedemo.

Pod pogojem, da mu lahko zaupamo, da ni sourcev kaj 'popravil' ;)

overlord_tm ::

Zgleda da ne bo nič, razen če kaj drugače dojemate večer ;)

BW, kaj ko bi lepo uporabljal kdaj tisto verzijo ko je za navadne smrtnike ;) , in na kateri lavfa večina serverjev. Drugače ni fer, ker tisti ko bo najhitreje prevedel si bo naredu že cel imperij, ko se bodo drugi še zajebaval z errorji :p

christooss ::

sej itak najboljš da se uporablja najnovejša mislm da je to zdj 0.4.7 pol pa samo nujno da mamo vsi isto.

No uglavnm jst sm čist zagret za kšn deathmatch :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Nejc Pintar ::

Jaz mam 0.4.7
Saj bi šel eno, pa jutri delam:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Nejc Pintar ::

Ob 11ih?
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

No, grem vas zatozit.

Ker ste tepci vsi skupaj....

OmegaBlue ::

Ker tema še lepo živi jo bom pustil odklenjeno, še eden posta povezavo do wareza pa gre pod ključ, se razumemo?

P.S.
Eden je že fasal naziv, hoče še kdo?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

christooss ::

Kaj pa je blo? 8-O

A je eden dal link do fajlov?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

atasmrk ::

Da ne uporabljam druge teme...

Jest sem pa precej nov v openttd. In zaenkrat se matram z najbolj osnovnimi stvarmi. Recimo...

Stiri mesta sem povezal z zeleznico, na njej naj bi vlak fural med temi mesti in okrog vozil ljudi in posto. Dogaja pa se, da vlak bega med dvema postajama, Za ostale pa se ne meni. Pod ukazi imam GoTo postaje v zaporedju, vlak pa se fura samo med drugo in tretjo postajo.

Bi bil zelo vesel, ce bi me kdo navizal na kaksen malo bolj advanced tutorial. Ali pa vsaj na neko konkretno razlago, kako pamet te igre razmislja. Tisti viki ne pomaga najbolj.

b0B3k ::

@ atasmrk
Jackal je dodal povezavo do strani, ki bi morebiti utegnila odgovoriti na tvoja vprašanja... Jaz sem se tam kar nekaj naučil glede semaforjev...

atasmrk ::

Na zalost, tam ni odgovora na moje vprasanje. Je pa to dober vir za navodila o gradnji omrezja.

Se kaksen predlog?

BigWhale ::

Najbrz imas tire in semaforje narobe postavljene...

BigWhale ::

Aja, pa vlake obvezno nastimat, da se obracajo samo na koncu tirov ne tudi na postajah! Drugace je pri dvotirnih progah stala :)

ahac ::

Postaviš enosmerne semaforje pa je... :\
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BigWhale ::

To obvezno ampak se vedno je problem, ce se ti vlak na postaji obrne :P

ahac ::

Če je na obeh straneh postaje semafor se ti ne bi smel obračat.. vsaj men se nikoli. :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DejaVu ::

a se spila to kdo?

ce ja, potem se vidimo na slo serverju: SLOVENIA hosted by djeZo

oz. ip:port je 164.8.68.12:3979

http://www.openttd.org/server_detail.ph...

btw: komaj cakam, da bo vec kot 10 online playerjev lahko igralo na 1 serverju :)

juve91 ::

še igra kdo?:) zna kdo kako narediti server da bi lahko z prijatelji igrali?

>JJ< ::

Na routerju moraš najprej odpret port 3979, potem pa enostavno "crate server" in posreduješ svoj IP prijateljem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekonomske(gospodarske) igre

Oddelek: Igre
101082 (711) ahac
»

OpenTTD

Oddelek: Igre
404560 (3219) Nesta
»

Poslovna simulacija

Oddelek: Igre
121436 (1216) BendeR
»

železnica

Oddelek: Igre
51365 (1143) Rasho
»

Free tycoon-i

Oddelek: Igre
91425 (1217) PrimozR

Več podobnih tem