» »

Poslovna simulacija

Poslovna simulacija

BendeR ::

Ok, ker pač imam dopust in s tem povezano preveč prostega časa si bi rad omislil kakšno dobro strategijo - natančneje poslovno simulacijo. Capitalism 2 obožujem, a ga hkrati že ob dveh zjutraj z zavezanimi očmi obrnem. :D Super se mi zdi tudi SimCity razen zadnjega, ki je za moje pojme zgubil čar. Skratka pobiram predloge - samo prosim ne rrt.

Nekaj sem gledal airport tycoon 3, a mi v visti še installerja ne zažene. ;D

Prosim za predloge.
:=)

Mavrik ::

Uf, na tem področju pa je res malo dobrih kvalitetnih zadev. Probaj prastari OpenTTD (ali pa novejši, čeprav okleščeni, Locomotion), kak Rollercoaster Tycoon recimo ali pa Railroad Tycoon II Deluxe.
The truth is rarely pure and never simple.

BendeR ::

Zadavoljen bi bil že z povprečnim špilom. Saj je samo za par dni. :D
:=)

Atos ::

Včasih sem igral to. Sicer dvomim, da je to to kar iščeš pa vendar. Zna biti zanimiva. Edinole ni za par dni ampak malenkost več :)

Rokomah ::

Me je tale post spomnil na eno super dobro igro še iz časov 486 računalnikov ;)
Takrat sem igral zeloooo dobro poslovno simulacijo, kjer si imel opravka z železnico, letalstvom, cestnim prevozom, skratka simulirala je celovito ekonomijo.
Za železnico se spomnem, da si celo lahko upravljal s kretnicami, semaforji (prednost določenim vlakovnim kompozicijam). Problem je ker ne poznam imena.
Če kdo pozna ime, naj mi ga sporoči.

MTm2H37rqt7B ::

Podobna Capitalism je tudi Industry Giant.

[SkA] ::

Toplo priporočam Sid Meier's Railroads!, pa še novejša izdaja je tako da verjetno ne bo težav z Visto? Vseeno sicer preveri, ker nisem testiral.

Anyway, meni najboljši tycoon špil zadnje čase. In to po dolgi suši česarkoli kvalitetnega IMHO.

atasmrk ::

No, OpenTTD ni prastar, je samo sodobna implementacija prastarega TTD-ja. Uporablja TTD-jeve graficne elemente (v pripravi so ze eni nelicencirani, ampak ne vem kako dalec so), tako da moras nekje dobiti te datoteke... To pa je tudi edino, kar je v tej igri starega.

Neizkusenemu uporabniku ga je mogoce malo tezko usposobiti, preberi tale ReadMe.

Mavrik ::

Rokomah: Tisto je bil Transport Tycoon Deluxe, ki se še vedno igra precej z izboljšavami (pravi se zadevi OpenTTD).
The truth is rarely pure and never simple.

smetko ::

Za par dni je mogoče zanimiva tudi ta http://www.vest.si/igra. Čeprav je mišljena bolj kot parodija...

BendeR ::

smetko: lol. :>

Industry Giant it is. No, vsaj da probam.

P.S. Usposobo sem tudi Airport Tycoon 3. :D Zaenkrat se še ne razumema najbolje, ker ima tuturial malo čudno zastavljen. Gledaš samo slikice in pol ko prideš v igro se v bistvu sam učiš. Jaz mu postavim zahtevane objekte, on meni gnjavi, da jih ni. Očitno sem jih napačno postavo - tuturial je res ko da ga ne bi bilo. :\
:=)

Mavrik ::

Am ja, zavedaj se da je večina teh tycoonov totalno sranje, ki se ne prebije čez 25% pri večini ocenjevalcev. Industry Giant je še kul.
The truth is rarely pure and never simple.

BendeR ::

To žalostno dejstvo vem. Če me spomin ne vara je bil tale at v takrat še pcgamerju ocenjen 75% +-.
:=)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekonomske(gospodarske) igre

Oddelek: Igre
101076 (705) ahac
»

Open Transport Tycoon Deluxe

Oddelek: Igre
433570 (1173) >JJ<
»

tycoon

Oddelek: Igre
111131 (944) drzni86
»

železnica

Oddelek: Igre
51361 (1139) Rasho
»

Free tycoon-i

Oddelek: Igre
91419 (1211) PrimozR

Več podobnih tem