» »

Avtoradio se vsakič resetira

Avtoradio se vsakič resetira

Black_ICE ::

Star avtoradio v Opel Corsi sem zamenjal za novega (pioneer deh-2820mp). Problem je v tem, da vsakič, ko ugasnem in naslednjič ponovno prižgem avto, vse shranjene postaje izginejo iz spomina, tudi vse ostale nastavitve. Zgleda, da je tako narejeno, da vzame radiu štrom. Samo se mi čudno zdi, da si radio ne zapomne postaj tudi, če ni priključen na elektriko. Kaj lahko naredim? Novega kabla ravno ne bi vlekel. Je kakšna druga možnost?

Jackal ::

Za avtoradio potrebuješ dve + liniji. Ena gre direkt do radia (preko varovalke seveda) in je trajna, medtem ko drugo linijo vključuješ in izključuješ s ključavnico. Če obe + liniji vežeš na to preko ključavnice, avtoradio dobi po odvzemu kontakta anezijo in pozabi vse nastavitve.

AndrewSmith ::

Na kratko....
Na radiu mas rumeno in rdeco zico.
Rumeno moras priklopit na stalen +,
rdeco pa das na kontakt od kljucavnice.
Lahko pa obe zvezes skupaj in das na stalen +,
vendar bo radio tako deloval tudi ko bos
izklopu kontakt in vzel kljuc ven...kar je pa
dobro za kak hauba-party:D :D :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Black_ICE ::

Sem zamenjal rdečo in rumeno žico in sedaj dela brez problema:)

Soniux ::

Hvala za pomoc, zdaj grem se jaz probat to. Sestri se je tud avtoradio vsakic resetiral, montiral naj bi ji ga fant (za katerega vem da je dokaj nesposoben...). Javim ce sem znau nardit.

Metulj1 ::

V trgovinah z avtoakustiko dobiš narejene konektorje za povezavo iz originalnega na katerikoli avtoradio (v primeru, da ni blo pravih zraven).Cena za večino je okoli 2000 sit.Radijo priklopiš v treh minutah. Tko, da ti ne bo treba prevezave delat.Vem, ker sem tudi sam pravkar menjal radio v lanosu kjer pa je problem še, da je odprtina prevelika in rabš še posebno košarco dodatno kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj1 ()

Phoebus ::

Če dobiš šop žic, je treba delat prevezavo >:D

Jackal ::

Nekateri proizvajalci avtomobilov (hint Citröen) pa zamenjajo med sabo oba + v konektorju... Tako da si lahko potem še s tem razbijaš glavo zakaj ne dela kot je treba. Poleg tega ima + vezan preko ključavnice še zakasnitev izklopa in je vezan še preko stikal za vrata.

Black_ICE ::

Ja, avto in radio imata ISO konektor, ki jih samo prikuplaš skupaj in dela. Vendar problem je bil, tako kot je rekel Jackal, da sta bila zamenjana oba plusa. K sreči je bila na radiu možnost, da si zamenjal rdečo in rumeno žico med sabo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z napetostjo na avtoradiu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111197 (896) chort
»

Kako proklopim avtoradio, da ne izgubi spomina?

Oddelek: Na cesti
348372 (4675) rini
»

Priključitev avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152886 (2752) Venum
»

povezava avtoradia na ključ

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113877 (3479) madviper
»

problem s pravilnim delovanjem avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123346 (3153) _Dejan_

Več podobnih tem