» »

Prva samostojna robotska operacija srca

1
2
»

CWIZO ::

V Frankfurtu sem videl "hand-crafted" motor pri Maybachu;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

bMozart ::

Smeh:D In potem se dobita dve skupini ljudi: Eni ki podpirajo tehnologijo in drugi ki jo ne. Ter seveda nekaj vmes ter tisti ki so gledali matrico, terminatorja....

Evo moja razlaga:

Svet v katerem živimo ni idealen(za bitje ki mu pravimo človek). Če bi bil nam nebi blo treba tehnologije, strojev itd... Predstavljajte si, da živite v kamneni dobi, ter da vas boli zob(ali kaj podobnega:)
Prvotni namen tehnologije je da spremeni svet v idealnega. Ampak ga na žalost tako kot izbolšuje tudi uničuje. Kje bomo pristali še ne vemo. Trenutno pa živim v svetu ki je nekje vmes. Se pravi mam srečo:)

Za vse ki ne marate tehnologije pa bodite veseli da imate še vedno možnost iti popolnoma nagi brez vsega živet v gmajno(gozd:)

Glede stroja ki pomaga pri operaciji srca-lep korak. Še veliko takih. Da jih le bomo uporabljali v prave namene.
Mah bi lohka še veliko napisal-tudi glede tega da bi tomas res v prihodnosti(ali že danes?) bil narejen(rojen) v "tovarni" pa to niso teme za ta forum!
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Daedalus ::

Škoda, ko nisi vprašal, kolk % tistega motorja je dejansko hand-crafted;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Izi ::

Za vse ki ne marate tehnologije pa bodite veseli da imate še vedno možnost iti popolnoma nagi brez vsega živet v gmajno(gozd:)

Pri nas tenutno to ni več mogoče.
Imamo zakone kjer je točno definirano, kaj je še družbeno sprejemljivo vedenje.
Če boš nag živel v gozdu, te bodo prišli iskati možje v belem in odpeljali v zato prirejene prostore.

Sicer je pa že od nekdaj tako, da se moraš čim bolj prilagoditi večini, ker vsako odstopanje takoj doživi obsojanje.

Torej nag skakati naokoli ne moreš več, lahko pa si trenutno še dovoliš ne kupiti avtomobila in hodiš naokoli peš. Seveda boš že veljal za čudaka ampak odpeljali te zaenkrat še ne bodo nikamor :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bMozart ::

Vse se bi dalo zmenit...poveš jim da nisi nor, pač imaš svoje prepričanje:D Drugač je pa svet večji kot samo slovenija...pa tko al tko se bi lohka švercu, če le nebi napadu kako mamico ki bi šla nabirat gobe:D
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Saladin ::

Fajn zadeva, to.
Le eno stvar hočem - failsafe.
Da mi ne bi nekdo šparal na failsafih.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Bass0 ::

Sicer pa dejstvo, da so operirali srce, da misliti... pred tem je moralo biti že ogromno drugih (manj življenjsko nevarnih) operacij na daljavo s tako odličnimi rezultati, da so se sedaj odločili stopiti korak dalje. Toliko, da so tej metodi verjeli najmanj toliko kot običajni metodi "na 4 oči". ;)

Kar se tiče izgube dostojanstva ali nečesa podobnega, kot je nekdo prej omenil, pa je to, da te reže mašina, ravno tako, kot če te reže neznanec - nenaravno. Če bi potreboval operacijo, ne bi dal prednosti ne človeku ne mašini; prepričan sem, da bi oba opravila svojo nalogo.

Pravzaprav me zanima (tega še nisem nikjer prebral), kako se povežejo pri operaciji na daljavo. Očitno je v igri podatkovna povezava, a kakšna? Ali uporabljajo kako "interno" podatkovno pot ali internet? TCP/IP? Upam, da uporabljajo https:// :P

SoulReaver ::

Verjetno bodo tej roboti dosti bolj humani od naših zdravnikov...

Thomas ::

Sej v tem je smisel, da so humani, pedantni, precizni ...

Zato jih povpraševanje zahteva, zato to povpraševanje dobiva ponudbo.

Lastniška družba je pa odgovor na "kaj bodo pa potem ljudje delali?".

Vlekli dividende, kaj pa drugega!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G-man ::

Če bi kdo od vas danes prebral v Sobotni prilogi intervju z Jeremyem Rifkinom bi že dobil pol odgovorov na vprašanja. Ampak ker nihče ni omenil nič, ugotavljam, da niste brali (in vas je lahko sram). Par citatov:

"A še malo pred tem je sam stresal iz rokava skrb zbujajoče statistike in številke. V sedmih letih je izginilo 14 odstotkov vseh delovnih mest v svetovni proizvodnji. Kam so šli ti delavci? V drugo državo ne, pravi Rifkin. Vsi pravijo, da gre proizvodno delo na Kitajsko. Toda tudi Kitajska je v zadnjih letih odpravila 15 odstotkov svojih tovarniških delavcev. Najcenejši kitajski delavec ni tako poceni kot inteligentna tehnologija. Štirinajst odstotkov delavcev manj torej proizvaja več blaga in opravi več storitev. V tem tempu, ki pa se bo gotovo še povečeval, bomo do leta 2035 odpravili ročno delo v tovarnah."

"Kot ključno vizijo ponuja civilno družbo: šport, kulturo, okoljske dejavnosti, ustvarjalnost, skrb za stare, vse to, kar smo tradicionalno pojmovali kot sprostovoljni sektor. V zadnjih desetih letih se je 40 odstotkov novih delovnih mest v EU odprlo prav v tem sektorju, navaja Rifkin. Za povrh ima tudi izjemen potencial zaslužka, pravi, namesto, da ga gledajo kot odvisnega od dobrodelnosti in donacij. Mlade je treba naučiti, da je mogoče v življenju početi še kaj boljšega kot osem ur čakati na stranko ali voziti tovornjak. Ljudje naj se v "globoki igri" ukvarjajo z metafiziko svojega obstoja."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

G-man ::

@bass0
Pravzaprav me zanima (tega še nisem nikjer prebral), kako se povežejo pri operaciji na daljavo. Očitno je v igri podatkovna povezava, a kakšna? Ali uporabljajo kako "interno" podatkovno pot ali internet? TCP/IP? Upam, da uporabljajo https://


Najverjetneje Internet2.

muzičar ::

Hmm... da ti mislit. Bi bilo res drugače. Pardon bo res drugače. 2035 do takrat bom pa še jaz zdržal (upam).

Daedalus ::

G-man - to pa res ni nič novega...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

G-man ::

Heh, saj nisem rekel tega, da je to kaj novega, sam enim očitno še ni povsem jasno. Bo treba zjat al kaj? :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Ziga Dolhar ::

> "A še malo pred tem je sam stresal iz rokava skrb zbujajoče statistike in številke. V sedmih letih je izginilo 14 odstotkov vseh delovnih mest v svetovni proizvodnji.

Čak mal.

Zmanjševanje deleža zaposlenih v industriji je skrb zbujajoče?

Tako razmišljanje je skrb zbujajoče. TO.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Sicer pa -- koliko od teh, ki sodelujete v tej temi, imate ambicije "delati v proizvodnji"?
https://dolhar.si/

G-man ::

Jah, intervju je delala Marija Zidar. Moraš razumeti, da tudi ona sama v intrevjuju zveni zelo skeptično. Starejšim je to itak znanstvena fantastika (saj sem že na prejšnji strani omenil kako je moja mama reagirala, ko sem ji povedal za operacijo).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Veliki Britaniji so z roboti prvič operirali oko in rezultati so fenomenalni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
167086 (5561) zmaugy
»

Operacije z robotom samo še z doplačilom

Oddelek: Loža
141775 (1369) BlaY0
»

Vojaki imajo radi robote

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
273848 (3235) Matevžk
»

Prva samostojna robotska operacija srca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
669136 (7930) G-man

Več podobnih tem