» »

Vprašanje glede rama

Vprašanje glede rama

nejc11 ::

Imam sledečo matično ploščo KLIK ki je že dokaj stara podpira pa ram module PC1600/2100 oz 200/266 MHz.
Rad bi si dokupil ram pa nevem točno katerega.
Imam že 256 MB rama, pa sem pred letom dokupil še 256 pa se je ta skuril(verjetno zaradi neusklajenih hitrosti-tko so mi rekli).


MAM PAR VPRAŠANJ:

- Ali lahko kupim hitrejši RAM kot podpira plata ter da mi dela brez težav?? Kupil bi 512 MB
- Če bi se dalo bi zadržal že obstoječih 256 MB rama ter dodal 512Mb. Bi zanle biti težave zaradi neusklajenega rama?
- Kako ugotoviti kateri ram-kok kitr je sedaj v compu(nima nalepke)?


Najlepša Vam hvala za vse odgovore.
Lp nejc11
MJ Rules

Sami ::

Imam že 256 MB rama, pa sem pred letom dokupil še 256 pa se je ta skuril(verjetno zaradi neusklajenih hitrosti-tko so mi rekli).

Crap, to so te nategnili. Vsak hitrejši RAM lahko deluje na manjši frekvenci.

Ali lahko kupim hitrejši RAM kot podpira plata ter da mi dela brez težav?? Kupil bi 512 MB

Seveda...npr. DDR400 RAM ti bo deloval s frekvenco 200/266Mhz.

- Če bi se dalo bi zadržal že obstoječih 256 MB rama ter dodal 512Mb. Bi zanle biti težave zaradi neusklajenega rama?

Nebi smelo biti težav, razen če plata izrecno ne podpira določene firme RAM-a.

- Kako ugotoviti kateri ram-kok kitr je sedaj v compu(nima nalepke)?

Naloži program CPU-Z, poglej v BIOS-u ali ko se ti boota comp....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

muzičar ::

Uf hja kakšne rame moraš dat notri si že sam ugotovil. Lahko daš gor PC2700, ki ti bo deloval samo pač s frekvenco 266MHz namesto 333MHz. PC3200 pa ne bi dajal gor, ker bi se preveč matral delovat nepravilno in bi poginu tako kot je najbrž prejšni.

Tale tvoja QDI-jka nima dual channel tako da komot gor vržeš 512MB in pustiš 256MB not. Sicer pravijo da je 98% možnoti da bo delovalo brezhibno. Misliš da imaš srečo in si med tistima dvema % ? Dvomim. Skratka odločitev je tvoja.

Za poseben program, ki bi ti to povedal ne vem in tudi če je vidi tisto kar vidi BIOS torej kar vidi matična plošča. Sepravi v BIOS-u ti piše koliko in kakšne frekvence. U pa sem se spomnil enega samo vseeno vidi to kar BIOS: SiSoft Sandra je programčič ki ti bo povedal marsikaj, imaš pa tudi 3Dmark samo ta ponavadi kaže 0.0Mhz.

Aja pa baje da ECC rami ne delujejo pravilno na nižjih frekvencah (ko sem jaz probal je delovalo samo nisem pa probal za dalj časa).

Sami ::

PC3200 pa ne bi dajal gor, ker bi se preveč matral delovat nepravilno in bi poginu tako kot je najbrž prejšni.

To nima veze s tem, da je poginil. Veliko računalnikov me obkroža na katerih DDR400 RAM deluje s DDR266 in je vse že nekaj let ok, to ni razlog.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

muzičar ::

Upam da se zavedaš da niti en računalnik ni isti. Iz PC2700 na PC2100 ocenjujejo 98% da bo delovalo iz PC3200 na PC2100 je že samo 83%. Odvisno od sistema, sepravi kvalitete plate in ramov.

Pyr0Beast ::

verjetno zaradi neusklajenih hitrosti-tko so mi rekli
Haha, ta je pa dobra, še nikoli slišal in videl za kaj takega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

muzičar ::

Slišal videl. Ne razumeš stavka - ne zato ker nista delovala z istimi frekvencami ampak zato ker se je boljši matral bit slabši. Kolegu se je to zgodilo z DDR400 ram-i ki so bili na DDR266 kake pol leta.

Pyr0Beast ::

V celem svojem življenju nisem videl, da bi se ram skuril zaradi česa takega. Ram se ne more skuriti, če dela pri nižji frekvenci in nižjih timingih. Skuri pa se lahko zaradi prevelike napetosti. Starejši rami so prviloma bolj trdoživi od novih.
Tako, kot je en 'računalničar' pametoval osebku, ki sem mu rihtal komp, ki je delal težave zaradi ramov. Problem je bil v nekompaktibilnosti matične in ramov. Ko sem posodobil bios, je nekako začelo delovati. Un pa je prijavil ob tem, ko je osebek hotel komp nadgraditi, če je skurilo prejšnje bo tudi nove. Jah pa kaj še.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

muzičar ::

Kdaj sem pa rekel da jih je skuril? Dej brerte poste ne jih samo gledat. Modulu se zmeša tako kot se zmeša naprimer glavi v disku če deluje nepravilno. In ja delovanje na nižjih frekvencah je nepravilno (mogoče je malo pretiran izraz ampak vseeno je).

Pyr0Beast ::

Kako bi glava v disku delovala nepravilno?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

muzičar ::

Če bi se nabral prah notri, če bi se disk poškodoval - imel sem WD1 15.4GB, ki je delal z zmedeno glavo - dobesedno. Najbolj pogost način kako zmedeš glavo je pa seveda overdose format.

Pyr0Beast ::

Jah, to je pa elektronika :)
Veliko težav z diski se da rešiti z mazanjem.
Sčasoma tisto superfluidno olje izpari, pa ga je treba malce v motoček naliti. Ampak tekrat, ko to pogruntaš je že prepozno, ker se kontroler za motorček zaradi večje obremenitve bolj greje in kmalu crkne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dead_Eye ::

PC3200 pa ne bi dajal gor, ker bi se preveč matral delovat nepravilno in bi poginu tako kot je najbrž prejšni.


Mislim, česar bolj neumnega še nisem slišal... Če je pač RAM deklariran za večjo hitrost lahko dela na manjši bp, isto kot je s procesorji, če CPU dela na 3000Mhz bo delal tudi na 2000Mhz, in se ne bo skuril ali pokvaril zaradi tega...

Na tvojem mestu bi teh 256MB vrgel ven in noter vstavil samo 1 512MB ram modul... Več kot je modulov več je šans da jih plošča ne bo prebavila brez napak...
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
274824 (4259) Smukecc
»

Mi kdo lahko razlozi nekaj o RAM-u ?

Oddelek: Strojna oprema
142205 (1696) PrimozR
»

PROSIM za pomoč pri nadgradnji PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
191714 (1573) Jan987
»

Dual channel hitrost

Oddelek: Navijanje
331534 (1044) sash
»

PC3200 400 MHz DDR RAM

Oddelek: Strojna oprema
211458 (956) morphling1

Več podobnih tem