» »

Kaj naj kupim prenosnik ali dlančnik?

Kaj naj kupim prenosnik ali dlančnik?

Lincolin ::

Pozdrav!
Ker z avtomobilom veliko potujem po državi bi si omislil GPS sprejemnik. Najverjetneje bi ga povezal na dlančnik. Malo pa se že razmišljal o prenosniku.
Sedaj pa se ne morem odločiti kaj bi bilo bolj?
Namreč če kupim prenosnik imam na voljo več programske opreme ter lažje oz. enostavnejše opravljanje.
Če kupim dlančnik je lažje upravljanje GPS sistema samo je manj programske opreme ter bolj zafrknjeno upravljanje s samim dlančnikom.
Kasneje pride problem tudi o ceni čeprav ni problem, kajti prenosnika mislim, da nebi potreboval toliko samo za dlančnik se mi pa škoda dnarja zdi da bi ga kupil ker nevem kako izgleda oz. kakšna programska oprema je na voljo ali je možen dostop do interenta. Kako se piše.............
Skratka prosim Vas za malo razlago ter za skupno odločitev.

L.P. Grega

tec ::

Ce ti je prioriteta gps, potem kupi dlancnik. Je dosti vec programske opreme, kot za prenosnik. Ravnati z njim, pa je tudi dokaj preprosto in hitro, verjetno se hitreje kot z prenosnikom. Touchscreen zelo pomaga, ko je treba med voznjo neko novo pot vpisat. Pri prenosniku bos moral ustavit, prjet misko in poklikat. Problem nastane tudi pri postavitvi prenosnika v avto/kamion, ker bos moral dobit poseben nosilec, da ti prenosnik ne "pobege" ko bos zaviral. Za dlancnik dobis tak nosilec za na sipo, za dobre 3 jurje.
Dostop do interneta imas preko telefona(bluetooth) ali wlana, kar ima sedaj ze skoraj vsak dlancnik. Programske opreme je dovolj, malo poglej po http://www.pocketgear.com/ in podobnih straneh. Brez tezav si lahko gor film pogledas, predvajas mp3je in podobno. Pa se v zep gre.

Gwanaroth ::

Je dosti vec programske opreme, kot za prenosnik.

?? Za to pa nebi rekel.

Jaz bi na tvojem mestu kupil prenosnik. Veliko bolj uporaben se za druge stvari.
Lights often keep secret hypnosis..

mtosev ::

Notebook ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Me too... glas gre notebooku. Pa itak, boljši dlančniki dosegajo/presegajo cene najcenejših notesnikov. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

billy ::

Kupi kak 12" notebook pa bo kul.

SepoX ::

Imel najprej dlančnik potem sem kupil notebook - dlančnik lepo sameva v predalu:D

tec ::

No, jest sem ciljal na uporabo GPSa, kjer obstaja vec programov za dlancnik, kot za prenosnik. Ce potujes po evropi, je za dlancnik eden najboljsih programov TomTom 5, ki ima lepo pokrito celo evropo in program je super za uporabo. Slovenijo ima pokrito adriaroute, ki ga sicer lahko spravis tudi na prenosnik. Potem imas se viamichelin, garmin, viagps, destinator,...torej izbire dovolj. Za prenosnik pa jest poznam samo Garmin in Autoroute, pa slednji sploh ni namenjen pravi navigaciji.

Za splosno uporabne programe pa to seveda ne drzi. Ne vem, ce kdo od vas uporablja gps v avtu, ampak jest sem jih kar nekaj spravil v kamione in so vecinoma vsi nezadovljni s prenosniki in gredo na dlancnike. Ce imas pa osebni avto, pa ti prenosnik sploh sam na poto hodi. Sicer pa dlancnik ni zamenjava za prenosnik, to sta dve razlicne naprave, ki znata dolocene stvari enako naredit. Dlancnik je zepni pomocnik, prenosnik pa je ze cel racunalnik. Tukaj ni premerjave kaj je boljse, ampak kaj bolj rabis in je bolj prakticno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 emulacija na Windows Mobile

Oddelek: Mobilne tehnologije
161495 (1239) krneki0001
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203367 (2873) krneki0001
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122393 (2287) gregaster
»

Kateri dlančnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
92174 (1935) NemecRok
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427282 (5791) Fl[A]sH

Več podobnih tem