» »

Tekoči dušik

Tekoči dušik

IceIceBaby ::

Zanima me če je kdo že videl (ali naredil) kak hladilnik, ki hladi s tekočim dušikom.
Če ima kdo kako idejo ali načrt se priporočam.

hehe...me zanimam na koliko bi delal duron ohlajen na -200+ :):D

Elemen_T ::

Kod boš tekoči dušik dobil?
TO ti pa direkt vse zamrzne. vse:\

MRB0rYS ::

Pa to bi mogu met celo industrijo doma
b0rys

IceIceBaby ::

Tekoči dušik ni problem dobit. Imajo ga u Osemenjevalnem centru preska (rabjo ga za shranjevanje bikove sperme). Stane pa od oka 500 sit/liter.
To da vse zamrzne vem, ker ga imam nekaj doma, Samo glavi problem je posoda, al kako hudiča bi to spravu na procesor.

Tomi ::

Ne, hladilnika na N2 še nisem videl, načeloma pa ga en bi bilo težko narediti.. Deluje kot vsak ostali hladilnik, s tem, da ima kot sredstvo dušik.. Za skico poglej v fizikalne učbenike ( npr. Kladnik, Toplote, delo, ( 2.del.. ))
Elemen_T: pridobivajo ga tudi pri nas, iz sicer v Rušah, tako, da sploh ni problem.. Sicer ga pa najdeš dosti v vsakem laboratoriju, ker ima inertno okolje..
Pa še kot zanimivost: tekoči dušik pri -179C si lahko brez skrbi polijete po koži.. Preverjeno.. Namreč na koži je zaščitna plast vode, ki prepreči, da bi N2 prišel so kože.. Samo prstanov ali ur ne smete imeti..
metrodusa.blogspot.com

Caboose ::

Elemen_T TI SI IZ RUŠ???:|
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Kaiser ::

Kaj se pa zgodi s cipom ce ga shladis na -100C? A to se zmeri dela?

Yohan del Sud ::

Ehm. Am I missing something. Kje pa zadevo lahko hraniš. Sem pogledu svojo skrino, pa piše da gre samo do -30.

luni ::

poglej na www.octools.com
Artificial Intelligentia

msmiha ::

Vse lepo in prav sam pol bi še nucal nekaj, s čimer bi lahko dušik hladil, ker počasi bi se tudi ta segrel. To je isto ko če daš gor led.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

rooster ::

Ce bi hotu ta N2 imet v zaprtem hladilnem procesu pri -200 bi rabu zeloo sposoben kompresor in sploh vse ostalo precizno izracunano. Sploh pa bi prislo do velikih problemov pri izvedbi, npr.: cevi iz plastike oz. gume postanejo krhke kot steklo.
Nekje sm videl ko je meu tip blok na procesorju v obliki posodice v katero je dolival N2, kar je u bistvu zelo enostavno izdelat ampak dolgorocno neuporabno.
Najveckrat N2 shranjujejo v vakuumsko izoliranih posodah pri atmosferskem tlaku kjer ima doloceno kolicino izparevanja/dan.

EASYdoor ::

tale stvarca bi pomojem vse zmrzlna! edino ce bi uporablal kake tezke cevi iz titana! (cena)>:D
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Rott-von-weiler ::

jaz na tvojem mestu tega s tem dušikom nebi delal.
To mi je Schwarceneger povedo:(

OnTheMic ::

Pomoje da zadeva sploh ni neumna. Sam bi mogu met pa kr zahteven sistem. Tekoci dušik bi načeloma lahko napelou do proca, sam bi mogu met dvoje cevi iz kakšne umetne mase, z zrakom al pa drugo izolacijo vmes, pa ne bi blo več tolk problemov z zamrzovanjem. Stik s procom bi pa mogu neprodušno zalit s kakšno obstojo umetno maso. Pumpa za kroženje bi bla pa tut čist izvedljiva. Sam mau se bi blo treba pozanimat, kako to pumpajo tm, kjer to pač nucajo.

TESKAn ::

Beh, če je tok pocen, zakaj naj bi krožu? Enostavno nardiš tko, da zlo počas šprica tekoč dušik na jedro pa vsake kvatre greš kupit eno jeklenko LN2, pa je. Pa še zlo tiho bi blo vse skupaj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodikovo hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332484 (2083) frenk
»

Gašenje z ventilatorjem

Oddelek: Znanost in tehnologija
212522 (2062) ||_^_||
»

Dusikovo hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131546 (1253) Highlag
»

LN2 hlajenje? Kake ideje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201771 (1559) TESKAn
»

tekoči dušik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122295 (2069) Binji

Več podobnih tem