» »

NewsPro

NewsPro

Matek ::

Zanima me kje se naštela kodiranje, ker meni ga odpira v latinu, samo mam not šumnike, pa če ga sam prešaltam je ok, samo bi rad default naštelal. Kje?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pmodic ::

kaj je to newspro?

Matek ::

To je skripta za dajanje novic na stran.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

hehe :)
Jest sem mel tud enkrat nek newspro gor, sam zdej nimam vec in nebi vedu povedat, kje se charset nastima..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Matek ::

Ka res noben ne ve?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

Al mas kaksno opcijo kjer nastimas header..
Drgac pa najdi file kjer je noter header in tam spremeni charset..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Per teh skriptah je vedno nekaj narobe... najboljša izbira je še vedno home made! Veš strukturo in zgradbo tistega kar si spacal skupi in je nasploh cool!
(Ja, ja rc-car... saj vem, da bi se brez vaju z x-biteom še vedno ubadal s takšnim šrotom kot je NewsPro).
Priporočam sajt www.webmasterbase.com , res zakon pejđ!!

Matek ::

rc-car, malo po domače, pliz.

Sej res moram se vreč v nekaj, samo ne vem ker jezik.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Elemen_T ::

hm...
Nikjer nisem zasledil kodne tabele...
Čudno.

Ampak itak je charset outputa novic enak, kot ga določiš tisti strani na kateri prek SSI filaš novice...

Elemen_T ::

cahahopie: Ti misliš, da se bo model, ki ne zna o Perlu vsega skupaj nič iz danes na jutri naučil programski jezik in spisal skripto za novice kot je Newspro?!

Komično. :P

rc-car ::

cahahopie: Veš strukturo in zgradbo tistega kar si spacal skupi.. Ta prav se je oglasu.. >:D

MadManMato: NewsPro je cgi skripta (I think..). Torej:
Poglej tam, ko mas nastavitve in pobrskaj, ce je kaka nastavitev za charset (to je to kar hoces ti spremenit) in, ce najdes, hm, spremeni :)
Ce ta nastavitev ne obstaja, pol pa lepo odpri vsak fajl posebej (bodi pozoren na kak header/s fajl) in v teh fajlih isci [meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=latin"] [ ] = < >
Pol pa sam zamenjaj na tak charset kot hoces!

Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Matek ::

Okej, bom probal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Elemen_T ::

rc-car:
Kot sem gledal po skriptah in iskal s ključno besedo "charset" ni ven vrglo enega samega zadetka.

Možno je da sem kaj spregledal. Ampak ne verjamem.

Mad: Če se ti da, pojdi po vseh fajlih v /Newspro in isci za kljucno besedo "charset".

lp

Elemen_T ::

rc-car: No, pa sem napisal točno tako kot ti :8)>:D

rc-car ::

Ni najdu 'charset'-a???
Poglej pol source, ce je charset sploh nastaljen. Ce je nastavljen pol 100% more bit nekje v nekem fajlu!!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Ma nisam ti ja tako-jako mislijo!
Obstaja ena zlo simpl forca, kako narest nekaj takšnega kot NewsPro v 1-3 urah brez znanja PHPja!
Pogledaš v tutotrial na prej omenjeni strani in si malo prebereš... in uporabiš ctrl+c in ctrl+v nardiš še tabele v mysql bazi (ni jako strašni bav-bav). In stvar deluje! Fora pa je v tem, da vsaj razumeš kaj si delal. Ne pa, da si zDLjaš neko skripto z neta in ko pogledaš kodo ti nič ni jasn kaj je tip mislo...

>>rc-car... vsak enkrat nekje začne. Ti se tud nisi rodil z znanjem phpja.

:\

rc-car ::

cahahopie: whatever..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

cahahopie:

eine bullshjet |O

cahahopie ::

brlupp...(zvok, ki nastane če s prstom fkrnemo ob ustnico).
Ja noo...rekel sem, da je možno... zdaj pa kakor za koga. Seveda stvar v tolikšnem času še zdaleč ne bo na ravni kakšne takšne skripte kot je NewsPro a.. vsaj delujoča (Kaj potrebujemo? tabelo v kateri se bodo beležle novice in seveda bi blo dobro, da še tabelo v kateri bi naj bli userji, ki bi lahko odajali novice, nato pa spet ta šmorn s sešni ali keksi.. kakor za ktrega, ta stvar definitivno vzame največ časa... za sam izpis novic pa kot sem rekel ..ena tabela za novice, ki naj ima npr. polje za naslov, tekst, vir, avtorja, datum. Nato samo še en par vrstic kode na strani - novice, za izpis novic. To je primer deluječaga sistema oddajanja novic. Zakaj več... ee.. pa bo potrebno mucho več cajta.
btw.. zakaj imam filing, da me nihče ne posluša oz., da nekam težim? ;(
Ehh... whatever...8-)

Mobidick ::

@MadManMato: Ne vem, če si že pogruntal, jaz mam v datoteki nplang.pl vrstice:

# START MESSAGES
%Messages = (

'NewsPro' => q~NewsPro~, # You may want to still call the script NewsPro, or you may want to translate the name.
'ContentType' => q~<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"">~, # If your language needs a different character set, you may have to change this tag.
'MainPage_Welcome' => q~Welcome to NewsPro,~, # Will be used as: Welcome to NewsPro, (name)!

Seveda, tale CHARSET=WINDOWS-1250 sem sam spremenil, privzeto je charset=iso-8859-1.


lp
The future is digital!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php in šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
263510 (3307) root987
»

Drugi najboljši?

Oddelek: Omrežja in internet
61324 (1232) Vrocipes
»

Dodaten box...

Oddelek: Programiranje
71063 (961) whatson
»

Novice

Oddelek: Omrežja in internet
181194 (949) tejo
»

News skripte!

Oddelek: Programska oprema
71677 (1578) PaJo

Več podobnih tem