» »

Pipin odprti termin: Zakaj Python?

Pipin odprti termin: Zakaj Python?

Slo-Tech - V torek, 25. aprila vas ob 19.00 vabimo v Kiberpipo na Pipin odprti termin, kjer bo imel Sebastjan Trepča predavanje z naslovom Zakaj Python?

Python je s svojo edinstveno sintakso in praktičnostjo nekaj posebnega med programskimi jeziki. Deluje na skoraj vseh platformah ter ima ogromno standardno knjižnico. Na predavanju bomo skušal prikazati njegove posebnosti ter zakaj je tako všečen in osupljiv.

Sebastjan Trepča je spletni programer in navdušen uporabnik Pythona.

15 komentarjev

OwcA ::

Počasi bo postalo bolj relevantno vprašanje, zakaj ne Python? ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BluPhenix ::

To pa že malo zavajaš ;)

Nekako ne razumem zakaj je tako poseben, ampak bo verjetno zato, ker ga premalo poznam. Se bomo nekoč malo bolj poglobili!
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Loki ::

Počasi bo postalo bolj relevantno vprašanje, zakaj ne Python?


po zaslugi tega predavanja ze ne.:\
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

BluPhenix ::

Zadeva torej ni bila všečna?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

flush ::

Se mi zdi, da je občinstvo bolj pričakovalo "Uvod v Python" kot tole.

Kaj ti pa ni bilo všeč?
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

lukanium ::

Saj je bilo čist kul, če upoštevaš namen predavanja - bolj splošna predstavitev Pythona kot programskega jezika, ki je že dolgo med nami, ki ima odlično skupnost in katere so tiste njegove lastnosti, zaradi katerih bi programerji, ki uporabljajo druge jezike, začeli uporabljati (tudi) Python. Skratka, vse skupaj je bolj izgledalo kot (reklamna) predstavitev Pythona, ki je imela namen prepričati programerje, zakaj je Python fajn... hence the name "Zakaj Python?" :)

Vsekakor pa bi bil logični naslednji korak predavanje "Uvod v Python" oziroma morda kar nekaj delavnic na to temo. To bi pritegnilo tako izkušene programerje kot tudi ljudi, ki bi jim Python predstavljal prvi programski jezik. Jaz bi zagotovo prišel, ker imam v kratkem namen se potopiti v Python. Verjamem pa, da nisem edini, ki imam v nabutanem delovniku težave s samoiniciativnim začetkom učenja česarkoli, zaradi česar bi nam vsem takim tovrstna predavanja oz. delavnice predstavljala prepotrebno brco v tazadnjo... ;)

Tako da flush, če imaš voljo in čas, te jaz kar direktno prosim za organizacijo delavnic!
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

OwcA ::

Za kaj bi bilo več zanimanja, "preučevalna" delavnica ali čisti začetki?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BluPhenix ::

Preučevalna delavnica za začetnike :D

Torej ne čisti začetki, ampak nekaj da si lahko nekdo, ki je nekako osvojil osnove nekaj pomaga. Čeprav za biti to podpiranje lenobe ;)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Daedalus ::

Nekak tako, kot BluPhenix pravi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

lukanium ::

Meni osebno bi ustrezalo oboje.

Čeprav sem sam že šel čez par tutorialov, bi vseeno bilo zlo fajn imet en šnelkurs osnov, kjer ti jih razlaga en stručko v živo in lahko zato takoj postaviš vprašanje ob morebitnih nejasnostih. To bi bila recimo ideja za prvo delavnico.

V naslednjih, "preučevalnih", kot si ji jih poimenoval, pa bi se lahko posvetili specifičnim problemom. Lahko bi tudi angažirali in vključili več vodij delavnic, od katerih bi se en ukvarjal npr. s spletno uporabo Pythona, en drugi z uporabo v namene znanstvene uporabe, ipd. Mene bi recimo bolj specifično zanimala uporaba Pythona kot alternativa za C(++), Matlab, VB,... za razvoj psihofizikalnih metod in generiranja dražljajskih prikazov za preučevanje vidnega zaznavanja. Moj predlog je torej takšen, da bi najprej organizirali en uvod (osnove) in nato eno ali več (odvisno od zanimanja) "nadaljevalnih" delavnic, kjer bi se posvetili različnim področjem, kjer se lahko Python pokaže kot "nadmočen" programski jezik. Čeprav še ne vem dosti o Pythonu, imam vseeno občutek, da je točno tisto orodje, ki si ga želimo vsi, ki pri svojem delu moramo znati programirati, nismo pa v osnovi programerji in nimamo veliko časa in sredstev, da bi se mučili npr. s Cjem ali se ukvarjali s sicer tudi zlo fajn orodji (kot npr. Matlab), a nimamo dovolj finančnih sredstev (ali pa jih pač ne želimo dati, ker obstajajo enako učinkovite open source rešitve ;) ).
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

BluPhenix ::

Sam to je že cel tečaj, niti ni več delavnica ;)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

lukanium ::

Maš prav ja, to je že bolj tečaj. :D

Sem pač razmišljal, kaj vse bi lahko bilo in sem pustil idejam, da se ne omejujejo z ovirami resničnosti ;). Saj tako je prav, a ne? Da ideje obsegajo širšo množico možnosti, resničnost je pa potem vedno poenostavitev tega. Najprej brainstorming, potem pa delavnica :).
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

flush ::

Ja, komot nardimo kakšno delavnico, samo plac bomo potrebovali in ker Kiberpipa počasi zapira svoja vrata za to sezono, bomo najbrž morali počakati do jeseni :\

Uvod v Python se tudi meni zdi najboljša izbira za začetek. Predstavljam pa si, da bi bilo precej mamljivo še kakšno spletno programiranje.
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

Loki ::

predavatelj je bil slab. glas se mu je tresel, ni znal zanimivo predavat, popolnim noobom v programiranju (i guess, sicer je bila pa tm tudi ena punca) je govoril o specifikah garbage collectorja (tisto z enimi indeksi) :\ . kot kaksna knjiga za programiranje, kjer v drugem poglavju ze zacnejo projekt, ki se vlece skozi celo knjigo. slabo. kje je (jasna in preprosta) razlaga za neprogramerje (punca?), ki ne vejo, kaj je class, modul??
I left my wallet in El Segundo

flush ::

Mja, predavanje ze v osnovi ni bilo namenjeno vsem, ampak bolj programerjem, ki bi radi še kaj poskusili. Zdelo se mi je, da večina obiskovalcev POTa ima nekaj izkušenj v programiranju in glede na vprašanja bi rekel, da jih je bilo kar nekaj.

Se opravičujem za tresenje glasu, se bom probal naslednjič bolj potruditi na tem področju pa da bo bolje razvidno kdo je ciljna publika.

Hvala za feedback :)
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flush ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toshiba povišala gostoto energije v Li-ion baterijah

Oddelek: Novice / Ostale najave
144116 (3119) Pyr0Beast
»

Kiberpipin repertoar

Oddelek: Novice / Kiberpipa
53213 (2750) BaRtMaN
»

Kiberpipa, ker je svet zunaj

Oddelek: Novice / Kiberpipa
173311 (2696) MrStein
»

Pipin odprti termin: Zakaj Python?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
154151 (3687) flush
»

Spletne urice: Testiranje spletnih aplikacij

Oddelek: Novice / Kiberpipa
72915 (2700) M.B.

Več podobnih tem