» »

Univerzalni temeljni dohodek

Univerzalni temeljni dohodek

Temo vidijo: vsi
««
105 / 129
»»

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Komunisti še vedno ne veste kaj je to izsiljevanje. To je vaš problem.
Seveda vemo. To, da je kdorkoli prisiljen sprejeti delo, je izsiljevanje.

Ne, to da je nekdo prisiljen sprejeti delo je suženjstvo. Ki je tudi prepovedano. In se z mogočo izjemo kakšne kriminalne združbe tudi ne dogaja.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

Mr.B je izjavil:

zaradi neobstoječega javnega prevoza in katastrofalne infrastukture
Kako se že gradi prometno infrastrukturo?

Aja, saj res, davke se pobere in investira!

nurmaln je izjavil:

In se z mogočo izjemo kakšne kriminalne združbe tudi ne dogaja.
Škoda, da to ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj sanjaš? Vsak delavec lahko kadarkoli pusti službo in gre delati drugam, za boljšo plačo. A mogoče ne sme?


Saj gredo, a še nisi dojel, da je akrapovič tisti, ki joka, ker ne dobi poceni delovne sile. Ker so varilci šli delat drugam.

A še nisi dojel, da tisoč zaposlenih ostaja pri njem?


Sej nima 1000 varilcev zaposlenih. In nekateri delavci pri njem so dobro plačani. Drugi pač ne. In varilci niso, zato se ne odločajo za službovanje pri njem.
Je to tako težko dojeti?

SimplyMiha ::

Da dobivaš denar, moraš imeti službo ali denarno pomoč. Za denarno pomoč moraš biti prijavljen kot iskalec zaposlitve. Če dobiš ponudbo za službo, jo moraš sprejeti, sicer te brišejo iz evidence iskalcev zaposlitve in s tem izgubiš pravico do denarne pomoči.

Izsiljevanje.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

In se z mogočo izjemo kakšne kriminalne združbe tudi ne dogaja.
Škoda, da to ne drži.


Če veš za koga ki je v suženjskem razmerju in tega ne naznaniš policiji si absolutno nemoralna oseba.

SimplyMiha je izjavil:

Da dobivaš denar, moraš imeti službo ali denarno pomoč. Za denarno pomoč moraš biti prijavljen kot iskalec zaposlitve. Če dobiš ponudbo za službo, jo moraš sprejeti, sicer te brišejo iz evidence iskalcev zaposlitve in s tem izgubiš pravico do denarne pomoči.

Izsiljevanje.

Yes ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

jype ::

nurmaln je izjavil:

Če veš za koga ki je v suženjskem razmerju in tega ne naznaniš policiji si absolutno nemoralna oseba.
Še pišem prijavo zoper vse delodajalce v vaši državi.

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Če veš za koga ki je v suženjskem razmerju in tega ne naznaniš policiji si absolutno nemoralna oseba.
Še pišem prijavo zoper vse delodajalce v vaši državi.

Kako dolgo si okleval, preden si dodal svoje ime?

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Kako dolgo si okleval, preden si dodal svoje ime?
Čemu bi pa to storil? A ker samega sebe izsiljujem?

SimplyMiha ::

Enkrat si omenjal svoje zaposlene, tako da sem domneval, da si tudi ti sužnjelastnik, pardon, delodajalec.

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Akrapovič: 1100 evrov bruto! take it or leave it.
delavec se pa potem strinja ali pa ne. Pametni so mu obrnili hrbet, tisti brez pogajalske moči in nujno potrebni denarja, pa so službo vzeli.

ampak obe strani sta se dogovorili prostovoljno.

Ja.


Ne, to je izsiljevanje ljudi, ki druge možnosti nimajo. In te stvari bi UTD rešil. Ker bi se tak človek lahko potem pogajal za svojo plačo.

A zdaj pa se ne morejo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Enkrat si omenjal svoje zaposlene, tako da sem domneval, da si tudi ti sužnjelastnik, pardon, delodajalec.
Včasih sem jih imel, potem sem pa spoznal zmoto in zapustil kapitalizem.

Mesar ::

A potem si se odselil? Kam pa*? V totalitarizem?
Your turn to burn!

jype ::

Ja, v liberalno distopijo, kjer te grdo gledajo, če se grdo obnašaš.

vostok_1 ::

Kdo pa je sestavil ta tricikel?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Predvidevam, da je železo tud sam skopal vn in ga pretopil ter formiral.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

krneki0001 ::

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Akrapovič: 1100 evrov bruto! take it or leave it.
delavec se pa potem strinja ali pa ne. Pametni so mu obrnili hrbet, tisti brez pogajalske moči in nujno potrebni denarja, pa so službo vzeli.

ampak obe strani sta se dogovorili prostovoljno.

Ja.


Ne, to je izsiljevanje ljudi, ki druge možnosti nimajo. In te stvari bi UTD rešil. Ker bi se tak človek lahko potem pogajal za svojo plačo.

A zdaj pa se ne morejo?


Ne varilci lahko dobijo max 1100€ bruto pri akrapoviču. Torej ni pogajanj. vzami ali pusti sistem - izsiljevanje.

Mr.B ::

krneki0001 je izjavil:

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Akrapovič: 1100 evrov bruto! take it or leave it.
delavec se pa potem strinja ali pa ne. Pametni so mu obrnili hrbet, tisti brez pogajalske moči in nujno potrebni denarja, pa so službo vzeli.

ampak obe strani sta se dogovorili prostovoljno.

Ja.


Ne, to je izsiljevanje ljudi, ki druge možnosti nimajo. In te stvari bi UTD rešil. Ker bi se tak človek lahko potem pogajal za svojo plačo.

A zdaj pa se ne morejo?


Ne varilci lahko dobijo max 1100€ bruto pri akrapoviču. Torej ni pogajanj. vzami ali pusti sistem - izsiljevanje.

Kaj niste to v kolektvni pogodbi napsiali, da varilec s takim znanjem, spada v plačilni razred minimalca, drugače bo Kapitalist propadel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Na, zapisali so da je minimalna plača 638 evrov neto in da vsaj toliko mora dobiti delavec varilec.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Je pa res da soslovenske kolektivne pogodbe LOL na kubik.

To da je možno v kolektivno pogodbo in sploh v pogodbo o zaposlitvi napisat BRUTO ki je nižji od zakonskega minimalca je verjetno unikum v Evropi... ali pa vsaj EU...

Prvo stvar kar bi morala država spremenit je ukinit minimalno izplačilo za polni delovni čas (kar dejansko je!) in uzakonit MINIMALNO URNO POSTAVKO... ki bi morala bit cca. 5€ NETO in ukinit malico in prevoz kar pomeni da bi minimalna plača za polni delovni čas znašala v povprečju 880€ ob predpostavki 176ur X 5€ neto.

Potem pa naložit delodajalcem in sindikatom da se v 3 mesecih izjasnijo o novih kolektivnih podobah kjer I. tarifni razred ne sme imeti nižjo urno postavko od 5€ neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:


Ne varilci lahko dobijo max 1100€ bruto pri akrapoviču. Torej ni pogajanj. vzami ali pusti sistem - izsiljevanje.

Z UTD pa se magično pojavijo pogajanja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ne varilci lahko dobijo max 1100€ bruto pri akrapoviču. Torej ni pogajanj. vzami ali pusti sistem - izsiljevanje.

Z UTD pa se magično pojavijo pogajanja?


Prej že, ker bi varilec ki bi mu akrapovič ponudil 1100€ rekel ne bom delal če ne bo vsaj 1300€, ker ma dovolj denarja brez dela za jest in plačat položnice...

Pa sem proti UTD, ker ne vidim računovodske rešitve za dovolj visokega. ampak v teoriji pa ja.

Če bi meni dajali 600€ na mesec, bi rekel šefu ali mi da 1.300€ ali pa ne pridem več delat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

A zdaj, brez UTD, pa nezaposleni umirajo lačni na cestah?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ne, trenutno lačni životarijo na cestah.

Mr.B ::

In sef bi pripeljal par hrvatov, ki bi mu delali za 600€, potem pa serbe, ki bi mu delali za 300 €, kitajci so pa pri 300 € tam tam, teh se bojimo bolj kot neobstojecih statisticnih doktorjev s sirije.
Problem bo ratal le tu, da bo obema pripadal udt.
Torej ti bi ostal na udt-ju hrvat bi pa delal za manj kot ti, oa verjetno bi mu lahko vsakic ko bi bil hrvat pameten malo dvignil placo.
Ampak, dokler ni poslihtano v glavi, no sej veste, Tezko je konkurencen Slovenec v EU severno, juzno nas pa kupujejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

A zdaj, brez UTD, pa nezaposleni umirajo lačni na cestah?


To ne, ampak je bistvena razlika če rečeš delodajalcu ko te jebe za tako plačo in veš da boš vsak mesec dobil 600€ ali pa danes ko rečeš ko te jebe in imaš za vratom CSD ki bi ti čimprej vzel socialno če se da, hkrati morš hodit tja pa tja itd...

Psihološko je to velika razlika... saj vem da morda ne boš razumel ali želel razumet ampak to je dejstvo.

Mr.B je izjavil:

In sef bi pripeljal par hrvatov, ki bi mu delali za 600€, potem pa serbe, ki bi mu delali za 300 €, kitajci so pa pri 300 € tam tam, teh se bojimo bolj kot neobstojecih statisticnih doktorjev s sirije.
Problem bo ratal le tu, da bo obema pripadal udt.
Torej ti bi ostal na udt-ju hrvat bi pa delal za manj kot ti, oa verjetno bi mu lahko vsakic ko bi bil hrvat pameten malo dvignil placo.
Ampak, dokler ni poslihtano v glavi, no sej veste, Tezko je konkurencen Slovenec v EU severno, juzno nas pa kupujejo.


Seveda zato pa z UTDjem potrebujemo tudi stroge ukrepe na področju podeljevanja delovnih dovoljenj... Jaz recimo bi uvedel da delovno dovoljenje dobi samo oseba ki ji delodajalec ponudi plačo vsaj 1.000€ neto... Za slabo plačana delovna mesta naj torej dvignejo plačo in bodo tudi slovenci hotli delat (primer Poštarji!)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ne varilci lahko dobijo max 1100EUR bruto pri akrapoviču. Torej ni pogajanj. vzami ali pusti sistem - izsiljevanje.

Z UTD pa se magično pojavijo pogajanja?


Prej že, ker bi varilec ki bi mu akrapovič ponudil 1100EUR rekel ne bom delal če ne bo vsaj 1300EUR, ker ma dovolj denarja brez dela za jest in plačat položnice...

Pa sem proti UTD, ker ne vidim računovodske rešitve za dovolj visokega. ampak v teoriji pa ja.

Če bi meni dajali 600EUR na mesec, bi rekel šefu ali mi da 1.300EUR ali pa ne pridem več delat...

To ti rečeš zdaj, ko živiš doma na račun staršev. Varilec, ki ima družino in plačuje najemnino za stanovanje, za življenje potrebuje 1100 evrov. Zato mora zdaj sprejeti službo za 1100 evrov. Če bi imel 600 evrov UTD, bi sprejel tudi službo za 1000 ali 900 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

A zdaj, brez UTD, pa nezaposleni umirajo lačni na cestah?


To ne, ampak je bistvena razlika če rečeš delodajalcu ko te jebe za tako plačo in veš da boš vsak mesec dobil 600€ ali pa danes ko rečeš ko te jebe in imaš za vratom CSD ki bi ti čimprej vzel socialno če se da, hkrati morš hodit tja pa tja itd...

Psihološko je to velika razlika... saj vem da morda ne boš razumel ali želel razumet ampak to je dejstvo.

1.) ne se spuščat na osebni nivo, s tem le potrjuješ tisto spodaj

2.) Torej trdiš, da CSD izsiljuje proletariat?
Ampak kriv pa je Janša?

Ker pet strani drkate na Akrapoviča, kot da je neki faktor. Pa ni. Zgolj mlatite prazno slamo, oziroma boljše rečeno tepete oslovo senco. Ker drugega ne znate (ali vsaj nočete).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

next3steps ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ne varilci lahko dobijo max 1100EUR bruto pri akrapoviču. Torej ni pogajanj. vzami ali pusti sistem - izsiljevanje.

Z UTD pa se magično pojavijo pogajanja?


Prej že, ker bi varilec ki bi mu akrapovič ponudil 1100EUR rekel ne bom delal če ne bo vsaj 1300EUR, ker ma dovolj denarja brez dela za jest in plačat položnice...

Pa sem proti UTD, ker ne vidim računovodske rešitve za dovolj visokega. ampak v teoriji pa ja.

Če bi meni dajali 600EUR na mesec, bi rekel šefu ali mi da 1.300EUR ali pa ne pridem več delat...

To ti rečeš zdaj, ko živiš doma na račun staršev. Varilec, ki ima družino in plačuje najemnino za stanovanje, za življenje potrebuje 1100 evrov. Zato mora zdaj sprejeti službo za 1100 evrov. Če bi imel 600 evrov UTD, bi sprejel tudi službo za 1000 ali 900 evrov.

Trenutno nezaposlen in potrebujem za življenje okrog 3 čuke na mesec. Mi boste dali UTD v takem znesku ?

oxyuranus ::

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem? Oz. ne samo to, zadeva bo posledicno znizala vrednost eura, tako, da bomo na koncu tisti, ki smo zaposleni dobili manj za isti denar. Sicer sem bil v osnovi za, ampak, ko sem zacel malo razmisljati, se mi je zacela zdeti ideja vedno bolj nora. Veliko boljsa poteza bi bila narediti drzavno konkurenco, nekaksno trgovinsko verigo za osnovne zivljenske potrebscine, s katero bi zbili cene trgovcem in vnesli vsaj malo regulacije v sicer kartelno dogovorjeni trg.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

MrStein ::

oxyuranus je izjavil:

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem?

Ne, tisti, ki zdaj nima nič (ali malo), bo takrat imel UTD. Brez, da bil 5 ur vsak dan neke obrazce izpolnjeval in se držal nekih za lase privlečenih pogojev.


Veliko boljsa poteza bi bila narediti drzavno konkurenco, nekaksno trgovinsko verigo za osnovne zivljenske potrebscine, s katero bi zbili cene trgovcem in vnesli vsaj malo regulacije v sicer kartelno dogovorjeni trg.

Ja, državna podjetja so vedno ful boljša od nedržavnih. Smo že probali. Ne deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

oxyuranus ::

MrStein je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem?

Ne, tisti, ki zdaj nima nič (ali malo), bo takrat imel UTD. Brez, da bil 5 ur vsak dan neke obrazce izpolnjeval in se držal nekih za lase privlečenih pogojev.


Veliko boljsa poteza bi bila narediti drzavno konkurenco, nekaksno trgovinsko verigo za osnovne zivljenske potrebscine, s katero bi zbili cene trgovcem in vnesli vsaj malo regulacije v sicer kartelno dogovorjeni trg.

Ja, državna podjetja so vedno ful boljša od nedržavnih. Smo že probali. Ne deluje.


Razumem tvoj point, ampak dejansko je efektivno tako kot ce bi dotiskal se malo denarja in ga razdelil. Rezultat je inflacija, ker za dotiskanim denarjem ni nobenega pokritja se trg prilagodi in cene vsega zrastejo, to je bilo ze videno v stari jugi. Efektivno bi samo dvignil cene za toliko kolikor si raztalal zastonj denarja.

Ne, narobe si predstavljas, namesto, da bi denar zastonj dal naokrog, ga porabis za zastonj distribucijo izdelkov od proizvajalcev (kmetov, pekov,...) do potrosnika. Vse kar bi naredil bi samo izlocil iz racunice parazite v verigi, ki tlacijo in ene in druge.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

nurmaln ::

oxyuranus je izjavil:

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem? Oz. ne samo to, zadeva bo posledicno znizala vrednost eura, tako, da bomo na koncu tisti, ki smo zaposleni dobili manj za isti denar. Sicer sem bil v osnovi za, ampak, ko sem zacel malo razmisljati, se mi je zacela zdeti ideja vedno bolj nora. Veliko boljsa poteza bi bila narediti drzavno konkurenco, nekaksno trgovinsko verigo za osnovne zivljenske potrebscine, s katero bi zbili cene trgovcem in vnesli vsaj malo regulacije v sicer kartelno dogovorjeni trg.



oxyuranus je izjavil:

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem? Oz. ne samo to, zadeva bo posledicno znizala vrednost eura, tako, da bomo na koncu tisti, ki smo zaposleni dobili manj za isti denar.

Viri so redki. Do blaginje se ne da priti z dekretom o UDT ali kakršnimkoli drugim dekretom ampak samo s povečevanjem produktivnosti. Kako povečevati produktivnost je tisto pomembno vprašanje. In če ge 'razdeljevanje' v škodo produktivnosti, bo dolgoročno slabše tudi za tiste katerim naj bi razdeljevanje pomagalo. Pa se niti še začeli nismo pogovarjati o moralnosti 'prerazporejanja', vsi smo zaenkrat še pri vprašanju učinkovitosti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

oxyuranus ::

nurmaln je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem? Oz. ne samo to, zadeva bo posledicno znizala vrednost eura, tako, da bomo na koncu tisti, ki smo zaposleni dobili manj za isti denar. Sicer sem bil v osnovi za, ampak, ko sem zacel malo razmisljati, se mi je zacela zdeti ideja vedno bolj nora. Veliko boljsa poteza bi bila narediti drzavno konkurenco, nekaksno trgovinsko verigo za osnovne zivljenske potrebscine, s katero bi zbili cene trgovcem in vnesli vsaj malo regulacije v sicer kartelno dogovorjeni trg.



oxyuranus je izjavil:

Ne da se mi brati vseh 100+ strani ampak ali je kdo pomislil, da bodo v primeru UTD samo trgovci dvignili cene in bomo na koncu na istem? Oz. ne samo to, zadeva bo posledicno znizala vrednost eura, tako, da bomo na koncu tisti, ki smo zaposleni dobili manj za isti denar.

Viri so redki. Do blaginje se ne da priti z dekretom o UDT ali kakršnimkoli drugim dekretom ampak samo s povečevanjem produktivnosti. Kako povečevati produktivnost je tisto pomembno vprašanje. In če ge 'razdeljevanje' v škodo produktivnosti, bo dolgoročno slabše tudi za tiste katerim naj bi razdeljevanje pomagalo. Pa se niti še začeli nismo pogovarjati o moralnosti 'prerazporejanja', vsi smo zaenkrat še pri vprašanju učinkovitosti.


Bojim se, da se vedno zivis prevec v pravljicah; vsako leto se zazgejo tone psenice, zato, da obdrzi ceno na trgu. Viri niso redki ampak so kontrolirani, za vzdrzevanje sistema, kot ga imamo od katerega nekateri fantasticno profitirajo, zraven pa se revne (tudi tiste na umu) krmi z idejami o ameriskih sanjah, ki dokazano ne obstajajo, v ameriki se najmanj.

Do blaginje oz. dobrega zivljenja za vse se da priti zelo preprosto, na svetovnem nivoju omejiti zgornjo vrednost osebnega premozenja (zda so to... ja izvoli buljiti... ze imele po 2. svetovni vojni oz. malo manj radikalno, cap so imeli na osebni dohodek). Ves problem resen, vecina bi zivela bolje kot danes, manjsina pa se ne bi vec preseravala.

Povecevanje produktivnosti je pa tako ali tako ena cista neummost, izdelkov rabimo doloceno kolicino in nic vec, kam se bos pa potem siril, bos marsovcem getoraid prodajal za zalivanje njiv? Povecevanje produktivnosti je pripeljalo samo v nizanje kvalitete izdelkov, ko se je zadel plafon, koliko se lahko prodas. Kupi si ene duplo cokoladice in najdi sliko izpred 10 let pa primerjaj, bos videl, da je vsega v izdelku manj, je pa zato trojno zavit v pvc.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

nurmaln ::

oxyuranus je izjavil:

Ne, narobe si predstavljas, namesto, da bi denar zastonj dal naokrog, ga porabis za zastonj distribucijo izdelkov od proizvajalcev (kmetov, pekov,...) do potrosnika. Vse kar bi naredil bi samo izlocil iz racunice parazite v verigi, ki tlacijo in ene in druge.

Ne, ti si narobe predstavljaš, ker so te prepričali da so trgovci eni paraziti, ki stiskajo kmete in tebi prodajajo drage izdelke. V resnici pa se trgovci v tvojem in mojem imenu pogajajo za cenejše in kvalitetnejše produkte. Tako imamo potrošniki veliko večjo posredno pogajalsko moč, kot bi jo imel kdorkoli od nas. Vedno me nasmeje ko moja draga kupuje meso od poznanega kmeta s katerim se zelo dobro razumemo, ker je kao domače in zato boljše. Če pa dobro pogledam se mi pa zdi, da dobimo verjetno tisto mesto, ki ga mogoče merkator ne bi ravno postavil v prvo vrsto svoje vitrine, plačamo ga pa vsaj toliko kot bi meso prve kategorije v merkatorju.
Koliko misliš da bi se ti lahko pogajal z HPjem, ko bi kupoval prenosni računalnik? Lepo bi plačal polno navito ceno. Tako pa jim Big Bang lepo reče "daj mi xxx€ ceno, drugače tvojega prenosnika naslednja dva meseca ne bo na polici".

oxyuranus je izjavil:

Bojim se, da se vedno zivis prevec v pravljicah; vsako leto se zazgejo tone psenice, zato, da obdrzi ceno na trgu.

Seveda se zažiga, če je pa subvencionirana. Pa še eni podpirajo subvencije za kmetijstvo. Raje povej kater produkt na TRGU se zažiga. Kateri privatnik, brez državnih subvencij, nekaj proizvaja ali vzgaja, pa potem to zažiga? In to več let zaporedoma? Čakam.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

oxyuranus je izjavil:

zraven pa se revne (tudi tiste na umu) krmi z idejami o ameriskih sanjah, ki dokazano ne obstajajo, v ameriki se najmanj.

Kaj si pa ti predstavljaš pod 'american dream'?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

oxyuranus ::

nurmaln je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

zraven pa se revne (tudi tiste na umu) krmi z idejami o ameriskih sanjah, ki dokazano ne obstajajo, v ameriki se najmanj.

Kaj si pa ti predstavljaš pod 'american dream'?


American Dream @ Wikipedia
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

nurmaln ::

oxyuranus je izjavil:

Povecevanje produktivnosti je pa tako ali tako ena cista neummost, izdelkov rabimo doloceno kolicino in nic vec...

Spet se motiš. Izdelkov vedno rabimo več kot jih lahko porabimo. Tako nastaja presežek ponudbe nad povpraševanjem, kar vodi v nižje cene izdelkov, konkurenčni boj na trgu, posledično izboljšave, inovacije, etc.
V socialističnih ureditvah imaš pa uradnike ki natančno naštudirajo koliko česa prebivalci potrebujejo in potem zapovejo, da je treba točno toliko proizvesti. In potem imaš vse od pomanjkanja skret papirja pa do holodomor-a.

oxyuranus je izjavil:

nurmaln je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

zraven pa se revne (tudi tiste na umu) krmi z idejami o ameriskih sanjah, ki dokazano ne obstajajo, v ameriki se najmanj.

Kaj si pa ti predstavljaš pod 'american dream'?


American Dream @ Wikipedia

In kje je 'democracy, rights, liberty, opportunity and equality' drugje po svetu bolje kot v US?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

oxyuranus ::

nurmaln je izjavil:


In kje je 'democracy, rights, liberty, opportunity and equality' drugje po svetu bolje kot v US?


Ojej, a je vse vredu s tabo? O.o Drzava z eno najnizjih moznosti vertikalnega prosperiranja na svetu? Z dvema strankama kupljenima od industrijskih mogotcev in prakticno nemogocega vplivanja na vodenje drzave s strani revnih? S propadajocim srednjim slojem in vedno vecjo razliko med spodnjim in zgornjim slojem? Kjer gredo cele druzine na kant zaradi ene osebe z rakom? Kjer student pride iz sole s takim pufom, da se gre lahko samo se borit na fronto (za izvoz demokracije(tm)) ali pa mu solanje pokrije bogat fotr? No to so te, bolni na umu, ki berejo trovrsticne clanke med tem, ko gledajo hollywoodske filme in sanjajo. =/

Pa prosim te, ne mi verjeti, pojdi na internet in zacni brati RAZISKAVE!!

Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

nurmaln ::

Drzava z eno najnizjih moznosti vertikalnega prosperiranja na svetu?

urlplz

Z dvema strankama kupljenima od industrijskih mogotcev in prakticno nemogocega vplivanja na vodenje drzave s strani revnih?

Če si že pozabil so predvsem revni izvolili njihovega trenutnega predsednika, popušila je pa tista ki so jo podpirale raznorazne finančne institucije, korporacije, etc.

S propadajocim srednjim slojem in vedno vecjo razliko med spodnjim in zgornjim slojem

Boš moral najprej razložit zakaj je velika razlika med spodnjim in zgornjim slojem nekaj slabega, dokler gre spodnjim slojem vedno bolje.

Kjer gredo cele druzine na kant zaradi ene osebe z rakom

Kjer neodgovorni posamezniki ne poskrbijo za ustrezno zdravstveno zavarovanje.

Kjer student pride iz sole s takim pufom, da se gre lahko samo se borit na fronto

Zato ker se vmešava država, ki pravi da je treba vsakemu omogočiti pridobitev kredita za šolanje. Kredita ki se mu ne odpiše tudi če gre v osebni stečaj. Če država garantira za kredit, bo kredit lahko dobil vsak. Če kredit lahko dobi vsak, bo povpraševanje po visokem šolanju preseglo ponudbo (in potrebo), kar povzroči izjemen skok cen šolanja. Brez državnega vmešavanja tega ne bi bilo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

oxyuranus ::

nurmaln je izjavil:

Drzava z eno najnizjih moznosti vertikalnega prosperiranja na svetu?

urlplz


Googlaj prosim. Ne bom delal namesto tebe, izraz je socioeconomic mobility (povem ti ga zato ker si ocitno prevec nerazgledan, da bi ga poznal).

nurmaln je izjavil:


Z dvema strankama kupljenima od industrijskih mogotcev in prakticno nemogocega vplivanja na vodenje drzave s strani revnih?

Če si že pozabil so predvsem revni izvolili njihovega trenutnega predsednika, popušila je pa tista ki so jo podpirale raznorazne finančne institucije, korporacije, etc.


Ja, ker so idioti s spranimi mozgani. Tako kot pri nas najrevnejsi in najbolj mentalno zaostali sloji volijo desnico in cerkev (saj ne, da je t.i. levica kaj boljsa). Ker jim je znan edino pojem navijastva, ker so prezabiti, da bi razmisljali. Googlaj!

Ne bom ti vec razlagal naprej (sploh, ko sem videl kaksne kvasis naprej), ker terja prevec napora, da bi nadoknadil leta tvojega ignoriranja realnosti, moja urna postavka je 400 eurov na uro, ce hoces biti razgledan, placaj.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

nurmaln ::

oxyuranus je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Drzava z eno najnizjih moznosti vertikalnega prosperiranja na svetu?

urlplz


Googlaj prosim. Ne bom delal namesto tebe, izraz je socioeconomic mobility (povem ti ga zato ker si ocitno prevec nerazgledan, da bi ga poznal).

Veš... to da ne veš o čem govoriš se da nekako še prežvečit. Ko pa to pomešaš še z nadutostjo...

oxyuranus je izjavil:

moja urna postavka je 400 eurov na uro, ce hoces biti razgledan, placaj.

Počasi dobivam občutek da je tvoja mesečna postavka 400EUR in si zato tako zagrenjen. Nič ne de. Čisto iskreno upam da si mlajši recimo od 30 let. Ker če si po tridesetem še vedno tako naduvan z večvrednostim kompleksom... je upanja zate že skoraj konec.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

oxyuranus ::

nurmaln je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Drzava z eno najnizjih moznosti vertikalnega prosperiranja na svetu?

urlplz


Googlaj prosim. Ne bom delal namesto tebe, izraz je socioeconomic mobility (povem ti ga zato ker si ocitno prevec nerazgledan, da bi ga poznal).

Veš... to da ne veš o čem govoriš se da nekako še prežvečit. Ko pa to pomešaš še z nadutostjo...


Whatever, mi cisto dol visi, jaz vem zakaj to govorim ti pa ne ves kaj mislis, ampak gledas reklame in poslusas parole, vse odgovore imas na netu, vprasanje pa je ali znas brati in ali razumes kaj pise (bos pac nekomu, po svoji logiki, placal, da ti razlozi). Mi pa cisto dol visi ali se nekdo od plejba ne razmislja, jih je se 1.9+ miljona pod alpami in neprimerno vec na svetu. Nisi nic posebnega, se en mali zmanipuliranec. Sit sem vas ze.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Lonsarg ::

Pa saj rabiš samo en par oči da vidiš, da sodobni ekonomski sistem, še najbolj pa v US, stremi k "z bogastvom delaš novo bogastvo", kar je zelo jasno kam vodi.

To sicer niti slučajno ne pomeni, da ni(bil) to kljub temu en najbolših sistemov, ki smo jih imelo. Govorim seveda o pretekliku, ker se je zaradi preslabe regulacije finančnih inštrumentov (ala delnice in valute) izrodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nurmaln ::

Lonsarg je izjavil:

Pa saj rabiš samo en par oči da vidiš, da sodobni ekonomski sistem, še najbolj pa v US, stremi k "z bogastvom delaš novo bogastvo", kar je zelo jasno kam vodi.

Do tell. Kam vodi?

Lonsarg je izjavil:

To sicer niti slučajno ne pomeni, da ni(bil) to kljub temu en najbolših sistemov, ki smo jih imelo.

Če imaš kakšno boljšo idejo kar na dan z njo. Menda ne boš še eden tistih ki bi pogrevali 170 let stare ideje ki so pobile sto milijonov ljudi?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln je izjavil:

Če si že pozabil so predvsem revni izvolili njihovega trenutnega predsednika, popušila je pa tista ki so jo podpirale raznorazne finančne institucije, korporacije, etc.
Amm. Trump je od teh "raznoraznih" pobral več denarja, kot Clintonova. Tudi njim v prid poskuša sprejemati zakonodajo.

nurmaln je izjavil:

Do tell. Kam vodi?
V oktobrsko revolucijo.

nurmaln je izjavil:

Če imaš kakšno boljšo idejo kar na dan z njo. Menda ne boš še eden tistih ki bi pogrevali 170 let stare ideje ki so pobile sto milijonov ljudi?
Bolje kot 250 let stare ideje, ki so pomorile že več kot 250 milijonov ljudi, pa še kar morijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oxyuranus ::

Lonsarg je izjavil:

Pa saj rabiš samo en par oči da vidiš, da sodobni ekonomski sistem, še najbolj pa v US, stremi k "z bogastvom delaš novo bogastvo", kar je zelo jasno kam vodi.

To sicer niti slučajno ne pomeni, da ni(bil) to kljub temu en najbolših sistemov, ki smo jih imelo. Govorim seveda o pretekliku, ker se je zaradi preslabe regulacije finančnih inštrumentov (ala delnice in valute) izrodil.


V bistvu je se slabse, old school lastniki bogastva so bili ljudje, ki so ga zasluzili, new age lastniki pa so zadetki na loteriji, od dedicev, do nekaj pokvarjencev, ki so se do njega prikomolcili preko trupel (Soros, Zuckerberg,...). Pikkety bo cisto lepo avtor dneva (ali stoletja).

Teacher in Reagan pa zagotovo barabe stoletja, vprasanje, ce ni Hitler naredil manj skode.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Lonsarg ::

Če bogastvo dela novo bogastvo je to osnovnošolska eksponentna funkcija za razliko med sloji. Vsaka 2krat večja razlika med sloji pa seveda po osnovnošolski logiki pomeni 2krat težji prehod med sloji.

Kar se ideje tiče pa jo celo imam (in tudi če je ne bi imel to nikakor ne bi pomenilo, da ne smem izpistaviti ene poglavitne slabosti sistema). Moja ideja sloni na tem, da se večina elementov sodobnega kapitalizma ohrani, ker delujejo, odstranijo (kolikor se le da, to ni enostavna zadeva) se tisti elementi, ki ekonomsko niso logični. In to je to kar sem že zgoraj poudaril, delanje bogastva iz bogastva, to je treba odstraniti. Pridobljeno bogastvo naj se POTROŠI, naj bogati kupijo rakete pa se grejo na mars igrat.
To seveda pomeni da je potrebno bolj ali manj ukiniti klasično posojilodajalstvo, ter tudi klasične delnice, ki so nič drugega kot posojilodajalstvo v drugi obliki, skratka bogataš naj bo prisiljen denar bodisi šparat za starost, bodisi porabit. Če se hoče oplemenitit pa bo moral npr. biti direktor podjetja, ki dela dobiček in imeti pogodbo, da del tega dobička dobi. Skratka če bogataš denarja ne sme nikamor vložit, rabimo drug vir za vlaganje, vir, ki je v enakovredni lasti slehernega državljana ampak brez nadzora koruptiranih politikov. Rabimo blockchain valutu s strogimi posojilodajalskimi algoritmi/omejitvami, ki je edina legalna valuta za posojilo. Državni aparat naj je samo "digital identity provider" za to blockchain, da zagotovi da ima vsak državljan en glas in prejme enako tševilo sveže natiskane valute, ki jo lahko vloži v poljubno podjetje. Ker hočemo bogastvo trošiti bi bila posojila iz tako natiskanega denarja omejena na naprimer 2,5,10 letna prisilna izplačila. Ko državljan to dobi izplačano je ta denar zgolj za trošenje, ne more ga nikamor vložit(z izjemo blockchain skladov, ki so namenjeni varčevanju in ne plemenitenju).

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Vsaka 2krat večja razlika med sloji pa seveda po osnovnošolski logiki pomeni 2krat težji prehod med sloji.
Ne. Pomeni, da prehod med sloji ni mogoč. Ne razumeš kako deluje eksponentna rast?

Lonsarg ::

Seveda, dolgoročno je rezultat da je zadeva nemogoča, kratkoročno še kdo "skoči" hitreje kot eksponent, če je recimo Bill Gates:)

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Seveda, dolgoročno je rezultat da je zadeva nemogoča, kratkoročno še kdo "skoči" hitreje kot eksponent, če je recimo Bill Gates:)
Bill Gates se je že rodil bogatejši od 99.9% prebivalcev planeta.
««
105 / 129
»»