» »

Univerzalni temeljni dohodek

Univerzalni temeljni dohodek

Temo vidijo: vsi
««
104 / 129
»»

Okapi ::

Daleč od tega, da bi bili vse nemške, danske, norveške ... firme konkurenčne s svojimi visokimi plačami. Jih je bilo veliko prisiljeno seliti proizvodnjo v vzhodno Evropo ali Azijo, dosti jih je tudi propadlo.

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pač sramotno za človeka, ki ima milijone, da ne more varilcev pošteno plačat.

Kako to misliš da jih ne more pošteno plačat? A obstoječih varilcev ne plačuje toliko za kolikor se se dogovorili?


Če je zate 1100 evrov bruto pošteno plačilo, potem naj bo.
Jaz za tak denar iz postelje niti ne vstanem.

Ti s svojimi 400 in več kojni si itak že milijonar, ne vem, kaj se sploh še ukvarjaš s plačami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Daleč od tega, da bi bili vse nemške, danske, norveške ... firme konkurenčne s svojimi visokimi plačami. Jih je bilo veliko prisiljeno seliti proizvodnjo v vzhodno Evropo ali Azijo, dosti jih je tudi propadlo.

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pač sramotno za človeka, ki ima milijone, da ne more varilcev pošteno plačat.

Kako to misliš da jih ne more pošteno plačat? A obstoječih varilcev ne plačuje toliko za kolikor se se dogovorili?


Če je zate 1100 evrov bruto pošteno plačilo, potem naj bo.
Jaz za tak denar iz postelje niti ne vstanem.

Ti s svojimi 400 in več kojni si itak že milijonar, ne vem, kaj se sploh še ukvarjaš s plačami.


Vse ki obstajajo so konkurenčne s takimi plačami... Kako to da Akrapovič ni? Kako lahko Nemška firma plačuje varilca tudi 4.000€ Akrapovič pa tega ne zmore (ali noče!)...

Nisem nikjer slišal Bill Gatesa jamrat da ni delavcev ki bi delali v Microsoftu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Nebivedu kot običajno malo bluzi, čeprav pojma nima. Če Akrapovič najame enega novega varilca z višjo plačo, jo bo moral zvišati vsem drugim varilcem prav tako. In če jo bo zvišal vsem varilcem, jo bo moral tudi večini drugim (zaposlenih ima 1000 ljudi), sicer bo to zelo slabo vplivalo na odnose in moralo v firmi.

Če bo namesto v razvoj in širitev proizvodnje dobiček vlagal v plače, bo to lahko pomenilo, da ga bo konkurenca prehitela ...


Bluziš ti, žirafa.

Zakaj pa potem akrapovič jamra javno po TV-ju, da ni delavcev, ki bi delali za ta denar, če je pa 1100 evrov bruto pošteno plačilo za varilca?
Zakaj ne greš ti delat za tak denar?

Okapi ::

Ja, v Nemčiji se cedita med in mleko, pločnike imajo pa z zlatom tlakovane. Tam nobena firma ni v težavah.>:D

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Ja, v Nemčiji se cedita med in mleko, pločnike imajo pa z zlatom tlakovane. Tam nobena firma ni v težavah.>:D


Nihče tega ne pravi, sprašujemo samo kako je možno da samo preko meje, je naenkrat vreden tudi navaden smetar 1.000€+ na naši strani pa nismo konkurenčni... kdo je kriv... postane slovenski delavec ki gre čez mejo pobirat smeti bolj produktiven od takrat ko je na tej strani ali je morda kriv manager?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nebivedu kot običajno malo bluzi, čeprav pojma nima. Če Akrapovič najame enega novega varilca z višjo plačo, jo bo moral zvišati vsem drugim varilcem prav tako. In če jo bo zvišal vsem varilcem, jo bo moral tudi večini drugim (zaposlenih ima 1000 ljudi), sicer bo to zelo slabo vplivalo na odnose in moralo v firmi.

Če bo namesto v razvoj in širitev proizvodnje dobiček vlagal v plače, bo to lahko pomenilo, da ga bo konkurenca prehitela ...


Bluziš ti, žirafa.

Zakaj pa potem akrapovič jamra javno po TV-ju, da ni delavcev, ki bi delali za ta denar, če je pa 1100 evrov bruto pošteno plačilo za varilca?
Ker imamo tak sistem šolanja, da ni dovolj varilcev, tisti, ki so, gredo pa k firmam, ki uspejo doseči večjo dodano vrednost in si lahko privoščijo višje plače. Akrapovič ni čudodelnik, ki bi iz pleha delal čisto zlato.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nebivedu kot običajno malo bluzi, čeprav pojma nima. Če Akrapovič najame enega novega varilca z višjo plačo, jo bo moral zvišati vsem drugim varilcem prav tako. In če jo bo zvišal vsem varilcem, jo bo moral tudi večini drugim (zaposlenih ima 1000 ljudi), sicer bo to zelo slabo vplivalo na odnose in moralo v firmi.

Če bo namesto v razvoj in širitev proizvodnje dobiček vlagal v plače, bo to lahko pomenilo, da ga bo konkurenca prehitela ...


Bluziš ti, žirafa.

Zakaj pa potem akrapovič jamra javno po TV-ju, da ni delavcev, ki bi delali za ta denar, če je pa 1100 evrov bruto pošteno plačilo za varilca?
Ker imamo tak sistem šolanja, da ni dovolj varilcev, tisti, ki so, gredo pa k firmam, ki uspejo doseči večjo dodano vrednost in si lahko privoščijo višje plače. Akrapovič ni čudodelnik, ki bi iz pleha delal čisto zlato.


Zakaj Akrapovič ne ponudi dovolj denarja da bi dobil X ljudi ki bi šli k njemu in bi jih izučil za varilce? To pa ne =) Se spomnim v 90tih je mojega soseda firma izučila za programerja tip je končal ekonomsko šolo... 1 leto se je učil z mentorjem... in še danes dela pri njih =)

Skratka, Akrapovič je kriv če nima varilcev, ne pa sistem! za 5.000EUR na mesec bo hitro imel varilcev, kar pomeni da manjka ni, on preslabo ponuja! Kar pomeni ravno da je slab marketing kriv da ne izpogaja boljših cen in dodane vrednosti svojih izdelkov, niso varilci krivi da ne pridejodelat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

krneki0001 ::

Varilcev je dovolj, večina jih gre v Avstrijo delat, ker jih tam pošteno plačajo.

Plača, ki jo ponuja akrapovič za dobrega varilca je 1100 evrov bruto.
Tukaj je informativni izračun plače v €
Znesek davčnih olajšav: 269,04 €
Znesek stimulacij oz. bonitet: 0,00 €
Bruto plača: 1.100,00 €
Neto plača: 762,84 €
Bruto strošek delodajalca: 1.277,10 €

Plače, ki jih ponujajo v Gradcu:
Palfinger: 2.916,66 € bruto
MAG-Schweißer: 2.610 € bruto
AC cosulting: 2.400 € bruto
GE Power: 2.096,36 € bruto
Manpower: 2096,00 € bruto
Anton-Paar: 2.072,33 € bruto
Glass & co: 2.030 € bruto

Opaziš kako razliko? Se ti zdi, da je akrapovič tako slaba firma, da mora plačevat delavce skoraj na minimalcu?

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ja, v Nemčiji se cedita med in mleko, pločnike imajo pa z zlatom tlakovane. Tam nobena firma ni v težavah.>:D


Nihče tega ne pravi, sprašujemo samo kako je možno da samo preko meje, je naenkrat vreden tudi navaden smetar 1.000€+ na naši strani pa nismo konkurenčni... kdo je kriv... postane slovenski delavec ki gre čez mejo pobirat smeti bolj produktiven od takrat ko je na tej strani ali je morda kriv manager?
Avstrija kot država ima višji bruto domači proizvod. Po domače povedano, je bolj bogata, pobere več davkov in ima višji standard. Kar se pozna pri višjih plačah (in marsikaterem višjem strošku).

SimplyMiha ::

Samo vprašat se je treba, čemu Akrapovič odpira obrate v Sloveniji in ne v Avstriji.

Okapi ::

Zakaj japonski izdelovalec robotov odpira tovarno v Sloveniji, ne v Avstriji?

krneki0001 ::

Ker ima s tem, ko je obrat v evropski uniji, odprto celo Evropo in ni treba plačevat carine.

Pa zato, ker so tudi javno priznali, da smo slovenci dobri delavci.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Bogate zahodne države imajo boljši imiđ in več produktov ponujajo, kot recimo Slovenija. To pomeni, da denar od drugot se raje steka k njim, kjer se vsaj kratkoročno porazdeli med prebivalci. Zato pa višja plača.
Kapitalizem je vedno prestavljanje iz nekje, nekam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

Verjetno je dosegel svoj maximum, oziroma dosegel to da on dobro živi in bo tudi na stara leta dobro živel, ko bo znamko prodal.
Če bi pa hotel kaj več, je pa ali nima potrebnega znanja in so cenovno tako niski, da ni toliksne konkuence ali je pa potrebno mentaliteni preskok, ki se mu reče delati pri tem bo seveda moral tudi kaj več plačati, pa ne samo varilce.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ja, v Nemčiji se cedita med in mleko, pločnike imajo pa z zlatom tlakovane. Tam nobena firma ni v težavah.>:D


Nihče tega ne pravi, sprašujemo samo kako je možno da samo preko meje, je naenkrat vreden tudi navaden smetar 1.000€+ na naši strani pa nismo konkurenčni... kdo je kriv... postane slovenski delavec ki gre čez mejo pobirat smeti bolj produktiven od takrat ko je na tej strani ali je morda kriv manager?
Avstrija kot država ima višji bruto domači proizvod. Po domače povedano, je bolj bogata, pobere več davkov in ima višji standard. Kar se pozna pri višjih plačah (in marsikaterem višjem strošku).


Kako ima Avstrija višji BDP, hkrati pa enake ali celo nižje cene v trgovinah... spet misterij ki mu skoraj ni para... Kako je lahko Laško pivo v Avstriji cenejše kot v Sloveniji itd...

Skratka ja. Polno nekih neskladij, ki na koncu ko potegnemo črto pomenijo da je v SLoveniji lajf dražji kot v Avstriji, plače pa nižje...

Edini segment kjer je SLovenija napram Avstriji boljša je na storitvenem področju (cenah) pa še to zato ker vsak 10ti doma nekaj šraufa!)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ja, v Nemčiji se cedita med in mleko, pločnike imajo pa z zlatom tlakovane. Tam nobena firma ni v težavah.>:D


Nihče tega ne pravi, sprašujemo samo kako je možno da samo preko meje, je naenkrat vreden tudi navaden smetar 1.000€+ na naši strani pa nismo konkurenčni... kdo je kriv... postane slovenski delavec ki gre čez mejo pobirat smeti bolj produktiven od takrat ko je na tej strani ali je morda kriv manager?
Avstrija kot država ima višji bruto domači proizvod. Po domače povedano, je bolj bogata, pobere več davkov in ima višji standard. Kar se pozna pri višjih plačah (in marsikaterem višjem strošku).


Kako ima Avstrija višji BDP, hkrati pa enake ali celo nižje cene v trgovinah... spet misterij ki mu skoraj ni para... Kako je lahko Laško pivo v Avstriji cenejše kot v Sloveniji itd...

Skratka ja. Polno nekih neskladij, ki na koncu ko potegnemo črto pomenijo da je v SLoveniji lajf dražji kot v Avstriji, plače pa nižje...

Edini segment kjer je SLovenija napram Avstriji boljša je na storitvenem področju (cenah) pa še to zato ker vsak 10ti doma nekaj šraufa!)


Enostavno. V avstrijo boš za 20 kamionov dobil večji popust pri transporterju. Ta se bo vozil po avtocesti in kmalu prišel do območja z veliko odjemno močjo.
V ozadju vsega se skriva termodinamika, če že iščete neke temeljne razloge.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mato989 ::

Enostavno. V avstrijo boš za 20 kamionov dobil večji popust pri transporterju. Ta se bo vozil po avtocesti in kmalu prišel do območja z veliko odjemno močjo.
V ozadju vsega se skriva termodinamika, če že iščete neke temeljne razloge.


Hofer naročuje v tujini svojo robo, pa je vseeno pri nas dražja kot v Avstriji v Aldiju... hmmmmm =)

Ni tako enostavno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Bogate zahodne države imajo boljši imiđ in več produktov ponujajo, kot recimo Slovenija. To pomeni, da denar od drugot se raje steka k njim, kjer se vsaj kratkoročno porazdeli med prebivalci. Zato pa višja plača.
Kapitalizem je vedno prestavljanje iz nekje, nekam.

Ko sem odpiral podjetje v Avstriji je bilo rečeno tako, da je računovodski program moja Excell, povedali so mi da predvidevajo da bom 10% delal na črno, vse kaj več bom prišel pod njihovo lupo. In ko bodo to ugotovili, bom naslednjih deset let delal za drugaga delodajalca, zgolj zato da bom odplačal kazen, pa pozabi da bi lahko odpru lastno podjetje. No kako pa je to v Sloveniji ? No mentalno je tako da na davčni vejo da bom poizkušal 90% utajiti, lovili me bodo pa za teh 10% Pač dve različni mentaliteti, zato tudi imajo zakon, da gre odgovorna oseba podjetja seded, če ne izplača plače, ker to plča potem sindikat delavcu. V sloveniji, bi se šli pa kapitalzem po sistemu jugo mentalitete, potem pa se nehajte čuditi...

Akrapovič zasluži dovol, in ima tudi dovolj dela. Če pa bi rad več, pa kot sem rekel, pojdi za dve leti na talko k Akrapoviču, potem boš zagotovo lahko v štartu zahteval trikratnik bruto, če boš tudi dejansko to sposoben bodočemu delodajalcu pokazati. Seveda ne v sloveniji, V sloveniji gre vse skupaj bolj proti plačam v romuniji.

Mato989 je izjavil:

Enostavno. V avstrijo boš za 20 kamionov dobil večji popust pri transporterju. Ta se bo vozil po avtocesti in kmalu prišel do območja z veliko odjemno močjo.
V ozadju vsega se skriva termodinamika, če že iščete neke temeljne razloge.


Hofer naročuje v tujini svojo robo, pa je vseeno pri nas dražja kot v Avstriji v Aldiju... hmmmmm =)

Ni tako enostavno...

V dunajo udvisno od bezirka, je par centov dražja kot v sloveniji, no je pa ševedno ceneje kot v merkatorju, kot na primer indijski oreščki. Imajo pa bistveno boljši nadzor, pač manj mafije v JS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

krneki0001 ::

Ne hoferjevi in ne merkatorjevi oreščki nimajo nič z JS.

Pa če misliš, da je v sloveniji hofer kaj bolj nadzorovan kot merkator se motiš. Noben ni in v obeh se večinoma prodaja hrana za prašiče.

Nehaj že v vsako temo vlačit neke glupe mafije in teorije zarote.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pač sramotno za človeka, ki ima milijone, da ne more varilcev pošteno plačat.

Kako to misliš da jih ne more pošteno plačat? A obstoječih varilcev ne plačuje toliko za kolikor se se dogovorili?


Če je zate 1100 evrov bruto pošteno plačilo, potem naj bo.
Jaz za tak denar iz postelje niti ne vstanem.


Pošteno je vsako plačilo, za katerega se obe strani prostovoljno dogovorita.
Ko sem bil 20 let star mulc brez izkušenj, se bi se mi 1100 zdelo super, pa sem bil daleč od tega. Danes mi ni treba sprejeti take plače.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mr.B ::

krneki0001 je izjavil:

Ne hoferjevi in ne merkatorjevi oreščki nimajo nič z JS.

Pa če misliš, da je v sloveniji hofer kaj bolj nadzorovan kot merkator se motiš. Noben ni in v obeh se večinoma prodaja hrana za prašiče.

Nehaj že v vsako temo vlačit neke glupe mafije in teorije zarote.

Seveda, me mešati Slovenskega inšpekcijskega nadzora z Avstrijskim. Najš je najboljši, nje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

nurmaln je izjavil:

Pošteno je vsako plačilo, za katerega se obe strani prostovoljno dogovorita.
Izsiljevanje mora po tvoje torej biti prepovedano?

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:


Skratka, Akrapovič je kriv če nima varilcev, ne pa sistem!

Ja, absolutno je Akrapovič kriv da nima dovolj varilcev. Ja, Akrapovič je kriv da ne ponudi varilcem 5.000€ na mesec. Ja, Akrapovič je kriv da ne zna auspuha prodati za 7.000€ na kos.

Je pa tudi Akrapovič kriv da LAHKO ponudi 1100€ tistim ki bi sicer imeli manj (če ne bi bilo tako bi že šli stran od njega), da zaposluje lepo število ljudi, da prispeva v državno blagajno denar za socialne transferje, etc. Pa Akrapovič je kriv da proizvajajo ene najboljših auspuhov na svetu po konkurenčni ceni.

Če misliš da lahko ti narediš bolje - go ahead! Vsi ti bomo hvaležni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pač sramotno za človeka, ki ima milijone, da ne more varilcev pošteno plačat.

Kako to misliš da jih ne more pošteno plačat? A obstoječih varilcev ne plačuje toliko za kolikor se se dogovorili?


Če je zate 1100 evrov bruto pošteno plačilo, potem naj bo.
Jaz za tak denar iz postelje niti ne vstanem.


Pošteno je vsako plačilo, za katerega se obe strani prostovoljno dogovorita.
Ko sem bil 20 let star mulc brez izkušenj, se bi se mi 1100 zdelo super, pa sem bil daleč od tega. Danes mi ni treba sprejeti take plače.



Torej pride varilec na razgovor:
Akrapovič: 1100 evrov bruto! take it or leave it.
delavec se pa potem strinja ali pa ne. Pametni so mu obrnili hrbet, tisti brez pogajalske moči in nujno potrebni denarja, pa so službo vzeli.

ampak obe strani sta se dogovorili prostovoljno.

jype ::

krneki0001 je izjavil:

nujno potrebni denarja
Ves smisel UTDja je, da takih ljudi ni.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Pošteno je vsako plačilo, za katerega se obe strani prostovoljno dogovorita.
Izsiljevanje mora po tvoje torej biti prepovedano?

Ja normalno.

krneki0001 je izjavil:

Akrapovič: 1100 evrov bruto! take it or leave it.
delavec se pa potem strinja ali pa ne. Pametni so mu obrnili hrbet, tisti brez pogajalske moči in nujno potrebni denarja, pa so službo vzeli.

ampak obe strani sta se dogovorili prostovoljno.

Ja.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

Je pa tudi Akrapovič kriv da LAHKO ponudi 1100€ tistim ki bi sicer imeli manj (če ne bi bilo tako bi že šli stran od njega), da zaposluje lepo število ljudi, da prispeva v državno blagajno denar za socialne transferje, etc. Pa Akrapovič je kriv da proizvajajo ene najboljših auspuhov na svetu po konkurenčni ceni.


Sej ni noben rekel o kvaliteti izdelkov. Niti ne o tem, da so ti izdelki tudi po 15k evrov in več.
Gre samo za to, da je ponujena plača 1100 evrov bruto očitno prenizka, da bi dobil dovolj varilcev.

Drugače pa dober varilec povleče 1100 evrov na teden, poleg službe, če se le malo znajde. Enako kot dober programer lahko poleg službe zasluži še parkrat toliko. Zato pa dobre delavce službe plačajo dovolj, da ne delajo zraven še za konkurenco ali zase.

nurmaln ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nujno potrebni denarja
Ves smisel UTDja je, da takih ljudi ni.

Šur. V protokolu UTD ni potreben.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln je izjavil:

Ja normalno.
Skratka, nekdo (verjetno država) mora poskrbeti, da noben udeleženec na trgu dela nikoli ni v situaciji, ko delo mora sprejeti, ker je eksistencialno odvisen od dohodkov?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nujno potrebni denarja
Ves smisel UTDja je, da takih ljudi ni.


Ja meni je to čisto razumljivo. samo nekaterim drugim očitno ne.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Ja normalno.
Skratka, nekdo (verjetno država) mora poskrbeti, da noben udeleženec na trgu dela nikoli ni v situaciji, ko delo mora sprejeti, ker je eksistencialno odvisen od dohodkov?

To so pa komunistične blodnje in nikakor ne moje besede.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Akrapovič: 1100 evrov bruto! take it or leave it.
delavec se pa potem strinja ali pa ne. Pametni so mu obrnili hrbet, tisti brez pogajalske moči in nujno potrebni denarja, pa so službo vzeli.

ampak obe strani sta se dogovorili prostovoljno.

Ja.


Ne, to je izsiljevanje ljudi, ki druge možnosti nimajo. In te stvari bi UTD rešil. Ker bi se tak človek lahko potem pogajal za svojo plačo.

jype ::

nurmaln je izjavil:

To so pa komunistične blodnje in nikakor ne moje besede.
Kako pa potem lahko trdiš, da je izsiljevanje prepovedano? Velike večine slabo plačanih delovnih mest ne zasedajo preskrbljeni ljudje, ki bi radi nov iPhone, temveč ljudje, ki imajo na voljo sprejetje pogojev delodajalca, ali pa pomanjkanje, ki ogroža njihov obstoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SimplyMiha ::

UTD ne bi bil potreben, če bi človeku bili zagotovljeni osnovni pogoji za preživetje v družbi (hrana, voda, postelja s streho nad glavo, obleka, sanitarije). Tako pa imamo tudi v letu gospodovem 2018 razcapane berače, katere niti videti nočemo.

nurmaln ::

krneki0001 je izjavil:


Gre samo za to, da je ponujena plača 1100 evrov bruto očitno prenizka, da bi dobil dovolj varilcev.

Ja, sej tuki se strinjam. Ampak to je predvsem Akrapovičev problem, ne pa tvoj ali moj. Po drugi strani ima še vedno zaposlenih kar nekaj varilcev, tako da očitno za marsikoga je ta plača primerna.


krneki0001 je izjavil:


Drugače pa dober varilec povleče 1100 evrov na teden, poleg službe, če se le malo znajde.

Hvala bogu!

krneki0001 je izjavil:

Ne, to je izsiljevanje ljudi, ki druge možnosti nimajo. In te stvari bi UTD rešil. Ker bi se tak človek lahko potem pogajal za svojo plačo.

Komunisti še vedno ne veste kaj je to izsiljevanje. To je vaš problem.

Še enkrat: https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/213-c...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

SimplyMiha je izjavil:

UTD ne bi bil potreben, če bi človeku bili zagotovljeni osnovni pogoji za preživetje v družbi (hrana, voda, postelja s streho nad glavo, obleka, sanitarije). Tako pa imamo tudi v letu gospodovem 2018 razcapane berače, katere niti videti nočemo.


Kolikor bi marsikdo si to želel se to ne sme zgodit... vsaj ne dokelr ne pride mentaliteta družbe na drug nivo... že itak se ljudje množijo brez misli na to ali lahko otroku ponudijo vse kar bi mu morali...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Gre samo za to, da je ponujena plača 1100 evrov bruto očitno prenizka, da bi dobil dovolj varilcev.

Ja, sej tuki se strinjam. Ampak to je predvsem Akrapovičev problem, ne pa tvoj ali moj.


Lepo da smo končno prišli do tega, da je to akrapovičev problem. Namreč jaz to trdim že od začetka, medtem ko Mr.B ta to krivi mafijo, botre in ne vem koga še vse.

nurmaln je izjavil:

Po drugi strani ima še vedno zaposlenih kar nekaj varilcev, tako da očitno za marsikoga je ta plača primerna.


Plača je "primerna" za tiste brez izhoda. Če je nekdo (pa na dolenjskem je takih veliko) bil v veliki fabriki, ki je propadla, se ne znajde. Velika večina se ne. Tudi moj stari se ni in ni, samo je sedaj na srečo v pokoju. Pa je obvladal varit in tut mene je naučil zelo dobro.
In ko takemu ponudiš minimalca, bo šel delat za tega minimalca, ker misli, da nič drugega tako ali tako ne bo dobil. Zato so tisti varilci, ki so prej delali v Litostroju, livarju in podobnih tovarnah v okolici prišli do njega in tistim se zdi plača primerna.

Novi, mlajši varilci, ki pa znajo malo po netu pobrskat, pa vidijo, da so plače varilcev drugje višje in se ne odločajo več za akrapoviča. In ker tisti stari varilci počasi odhajajo v pokoj, novih pa ni, sedaj akrapovič joka javno po televiziji kako ne dobi varilcev. Plačal bolje jih pa nebi, da bi prišli sami do njega.

jype ::

nurmaln je izjavil:

Komunisti še vedno ne veste kaj je to izsiljevanje. To je vaš problem.
Seveda vemo. To, da je kdorkoli prisiljen sprejeti delo, je izsiljevanje.

Mato989 je izjavil:

Kolikor bi marsikdo si to želel se to ne sme zgodit... vsaj ne dokelr ne pride mentaliteta družbe na drug nivo... že itak se ljudje množijo brez misli na to ali lahko otroku ponudijo vse kar bi mu morali...
Ti si pa precej švoh izobražen, kajne?

Demografsko dejstvo je, da bolj ko se imajo ljudje fino, manj se množijo. Komot ga preveriš.

krneki0001 je izjavil:

Plača je "primerna" za tiste brez izhoda.
Če so brez izhoda, potem gre po definiciji za izsiljevanje in je kaznivo.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

To so pa komunistične blodnje in nikakor ne moje besede.
Kako pa potem lahko trdiš, da je izsiljevanje prepovedano? Velike večine slabo plačanih delovnih mest ne zasedajo preskrbljeni ljudje, ki bi radi nov iPhone, temveč ljudje, ki imajo na voljo sprejetje pogojev delodajalca, ali pa pomanjkanje, ki ogroža njihov obstoj.

For the sake of argument...
Scenarij:
Na osamljenem otoku se pojavi 100 ljudi. Šanse za preživetje so slabe. Za posameznika je praktično nemogoče ujeti ribo.
Podjeten posameznik organizira ribiško ekipo (recimo da ima znanje kako splesti mreže in vanje z ekipo nagnati ribe). Delo v ekipi ponudi 10 ljudem. Na dan bodo predvidoma ujeli 20 rib, vsakemu delavcu ponudi plačilo eno ribo na dan.

Kolikor jaz tebe razumem, je ta človek zate izsiljevalec, ker imajo ljudje na voljo skoraj samo sprejetje pogojev 'podjetnika' ali pa pomanjkanje, ki ogroža njihov obstoj. A te pravilno razumem?
Ker jaz tega podjetnika vidim kot nekoga ki bi vsaj 10 ljudem pomagal preživeti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Plača je "primerna" za tiste brez izhoda.
Če so brez izhoda, potem gre po definiciji za izsiljevanje in je kaznivo.


Ja, res je, ampak že tukaj na forumu vidiš, da bi si večina želela, da bi delavci morali delat za tak denar in da je mafija za vse kriva, ker se delavci ne odločajo delat za minimalca.
In pri taki mentaliteti pač še dolgo ne bomo mogli nič pametnega storiti s kapitalisti, ki bi radi imeli sužnjelastništvo, večina bumbarjev pa to podpira.

Okapi ::

Kaj sanjaš? Vsak delavec lahko kadarkoli pusti službo in gre delati drugam, za boljšo plačo. A mogoče ne sme?

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

To so pa komunistične blodnje in nikakor ne moje besede.
Kako pa potem lahko trdiš, da je izsiljevanje prepovedano? Velike večine slabo plačanih delovnih mest ne zasedajo preskrbljeni ljudje, ki bi radi nov iPhone, temveč ljudje, ki imajo na voljo sprejetje pogojev delodajalca, ali pa pomanjkanje, ki ogroža njihov obstoj.

For the sake of argument...
Scenarij:
Na osamljenem otoku se pojavi 100 ljudi. Šanse za preživetje so slabe. Za posameznika je praktično nemogoče ujeti ribo.
Podjeten posameznik organizira ribiško ekipo (recimo da ima znanje kako splesti mreže in vanje z ekipo nagnati ribe). Delo v ekipi ponudi 10 ljudem. Na dan bodo predvidoma ujeli 20 rib, vsakemu delavcu ponudi plačilo eno ribo na dan.

Kolikor jaz tebe razumem, je ta človek zate izsiljevalec, ker imajo ljudje na voljo skoraj samo sprejetje pogojev 'podjetnika' ali pa pomanjkanje, ki ogroža njihov obstoj. A te pravilno razumem?
Ker jaz tega podjetnika vidim kot nekoga ki bi vsaj 10 ljudem pomagal preživeti.


Ti ga vidiš kot rešitelja, jaz pa jype pa kot zasužnjevalca. Ker bo od ene ribe na dan še vedno lačen.

Poanta je v tem, da ponudiš delavcu dostojno plačilo za njegovo delo.

jype ::

nurmaln je izjavil:

Na osamljenem otoku
Že začetek je napačen.

Okapi je izjavil:

Kaj sanjaš? Vsak delavec lahko kadarkoli pusti službo in gre delati drugam, za boljšo plačo. A mogoče ne sme?
Če nima za kruh in zenf, naj pa je potico in kaviar.

nurmaln je izjavil:

Kolikor jaz tebe razumem,
Ti vedno napačne številke potegneš iz riti.

V resnici je takole: 10 ljudem (vsem skupaj) ponudi plačilo 0.05 ribe, ostalo obdrži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Kaj sanjaš? Vsak delavec lahko kadarkoli pusti službo in gre delati drugam, za boljšo plačo. A mogoče ne sme?


Saj gredo, a še nisi dojel, da je akrapovič tisti, ki joka, ker ne dobi poceni delovne sile. Ker so varilci šli delat drugam.

MTB ::

krneki0001 je izjavil:

Varilcev je dovolj, večina jih gre v Avstrijo delat, ker jih tam pošteno plačajo.

Plača, ki jo ponuja akrapovič za dobrega varilca je 1100 evrov bruto.
Tukaj je informativni izračun plače v €
Znesek davčnih olajšav: 269,04 €
Znesek stimulacij oz. bonitet: 0,00 €
Bruto plača: 1.100,00 €
Neto plača: 762,84 €
Bruto strošek delodajalca: 1.277,10 €


Ta tvoj delavec ni dobil malice in potnih stroškov. V Avstriji tudi ni nujno, da dobiš zaščitno opremo. Zdravniški je pri nas na breme delodajalca. In še marsikaj. Ja, se strinjam, da bi lahko bil pri nas delavec več plačan. Ampak ni čisto tako, kot trdiš ti.

Okapi ::

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj sanjaš? Vsak delavec lahko kadarkoli pusti službo in gre delati drugam, za boljšo plačo. A mogoče ne sme?


Saj gredo, a še nisi dojel, da je akrapovič tisti, ki joka, ker ne dobi poceni delovne sile. Ker so varilci šli delat drugam.

A še nisi dojel, da tisoč zaposlenih ostaja pri njem?

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj sanjaš? Vsak delavec lahko kadarkoli pusti službo in gre delati drugam, za boljšo plačo. A mogoče ne sme?


Saj gredo, a še nisi dojel, da je akrapovič tisti, ki joka, ker ne dobi poceni delovne sile. Ker so varilci šli delat drugam.

A še nisi dojel, da tisoč zaposlenih ostaja pri njem?


Kot kaže ne dovolj če joka po TVju =)

1.000če ljudi ostaja tudi v Afriki v rudniku, pa to ne pomeni da komaj čakajo da tam delajo milijoni =)

Povej še 1x, si kdaj slišal Bill Gatesa jamrat da ni folka ki bi delali v Microsoftu?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mato989 je izjavil:

Povej še 1x, si kdaj slišal Bill Gatesa jamrat da ni folka ki bi delali v Microsoftu?
Ja, velikokrat. Zakaj?

krneki0001 ::

MTB je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Varilcev je dovolj, večina jih gre v Avstrijo delat, ker jih tam pošteno plačajo.

Plača, ki jo ponuja akrapovič za dobrega varilca je 1100 evrov bruto.
Tukaj je informativni izračun plače v €
Znesek davčnih olajšav: 269,04 €
Znesek stimulacij oz. bonitet: 0,00 €
Bruto plača: 1.100,00 €
Neto plača: 762,84 €
Bruto strošek delodajalca: 1.277,10 €


Ta tvoj delavec ni dobil malice in potnih stroškov. V Avstriji tudi ni nujno, da dobiš zaščitno opremo. Zdravniški je pri nas na breme delodajalca. In še marsikaj. Ja, se strinjam, da bi lahko bil pri nas delavec več plačan. Ampak ni čisto tako, kot trdiš ti.


A pri nas pa dobiš zaščitno opremo? Prevoz in prehrano bi lahko že zdavnaj ukinili. Bi bilo bolje.

Zdravniški pregled je enkrat na 5 let, pri 2 jurja višji plači si to lahko privoščiš. Poleg tega v Avstriji dobijo še 13. in 14. plačo.

Mr.B ::

Še 1x
Akrapovič ima dovolj delavcev Varilcev. Če pa imate nekateri informacije, da proizvodja zamuja, ker mu le teh Varilcev premankuje, pa kar na plano. Drugače je pa to free reklama, ki jo vrtijo na vseh mainstrim medijih samo lsovenski zapečkar se zaradi neobstoječega javnega prevoza in katastrofalne infrastukture noče voziti za 200€. To ve tudi lokalni delodajalec, ki trenutno zapsoluje tega varilca. Torej win win za oba delodajalca, le delavec misli da ni potegnil takratko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
104 / 129
»»