» »

Kupil bom tole!

Kupil bom tole!

«
1
2

titan1 ::

PRENOSNIK PRESTIGIO 1590 15.4
PROCESOR:PENTIUM-M 740 1.73(533MHZ,2M) S478 BOX
SPOMIN:1G DDR2 533MHZ
HDD:HITACHI 60 GB (7200RPM) 8MB CACHE
GRAFIČNA:PCI EXPRESS GEFORCE GO6600 128MB
WIRELESS,BLUETOOTH,DVD ITD...

Vem, da prenosnik ni za igre ampak bi vseeno kdaj pa kdaj zaigral kak špil!
Bo takšna konfiguracija zadostovala za kakšno novo strategijo ali pa še kakšno drugo malo novejšo igro!
Primer recimo novi Lord of the rings,Call of duty 2 ali kak podoben špil! :\
Bronx

Raw ::

Da.
I am what I am and I do what I can

OmegaBlue ::

Ahm takega prenosnika sem gledal.. ta stvar vsekakor je za igre in jih večino brez problema prebavi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mtosev ::

btw Socket so narobe napisali, ker je 479 in ne 478.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

igor0203 ::

Joj mtosev, a se res moraš v vsaki temi pojavit? Dej vzdrž se butastih postov. ;(

ONT:
Kok je pa cena tega prenosnika?

billy ::

Nekje 330. Preveč za prestigio ;)

Zheegec ::

Yap, poor quality ekan in izdelava.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Calligula ::

Na Bolhi tip prodaja nove Tronote 85, ki je primerljiv s tem Prestigiotom (ima X700 graficno in 512 Mb RAMa samo lahko za male pare doda se 512 Mb). Cena? 215.000 SIT oz 210.000 SIT, ce si malo siten.

KLIK

Tako ,da se ta Prestigio ne splaca.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Tronote je pa še slabši kot prestigio ;)

Calligula ::

Zakaj reces Tronote? Si videl prav ta model? Je razlika med 45 modelom in tem npr.
In ne razlagaj se slabsi, ker je Prestigio zelo vredu, za 210.000 SIT mi pa lahko ti pokazes kak primerljivo opremljen laptop primerljive kvalitete.
Zelo rad v visave kujes Sonyja. Pokazi mi Sonyja za ta denar. Daj se res potrudi pa pripopaj kak link..

Pa da nebi sel se tukaj spet stokat o Sonyju z ultrablescecim zaslonom kjer se moras potem kot satelitska antena obracat v prostoru tako, da nimas odsevov na zaslonu pa se placat moras enkrat vec za primerljivo konfigutracijo.

Sony je sele crap. Cim das v perspektivo price/performance proti cem takem je to popolnoma ocitno.

billy ::

Kakšen crap je šele IBM če računaš price/performance ne? :)

Calligula ::

Tocno tako.
Sele zdaj, pod znamko Lenovo se cene pocasi normalizirajo. Sploh pri nas, ko je vse kar je brand name razen pogojno HPja, dokonca precenjeno in izrojeno.

billy ::

Ampak tisti poceni HP je slabe kvalitete, če misliš 6125 model?

Calligula ::

Ni slabe kvalitete. Je zadovoljive kvalitete.

Ma pa sorodnica enega 5 let starega IBMa, ki je 90% enak novim (tipkovnica, ohisje,..) in je se vedno odlicen kar se ohisja tice samo kaj ko se videa ne more predvajat,... skratka koga boli k... za neko ultradrago ohisje, ce te stvari cas povozi.

Kaj, naj dam pol milijona in vec za povprecno opremljen laptop, da bo cez par let stabilna podlaga za stare bukve v ropotarnici?

Oz ja, ultrashine zaslon rabim, da zaslepim sovraznika, ce me hoce bombardirat :|

Folku se malo cufa na momente. Dobro, ce firma casti in do svoje firme ne cutis tistega osnovnega spostovanja, da te ne moti, ce razmetava z denarjem, pac preplacas stvari brez problema,..

Sicer pa se enkrat-kje je kak link do Sonyja za podoben denar. Ali pa daj link do najcenejsega Sonyja, ki ga najdes, da vidimo kaj dobimo in za koliko in ce se nam to zdi vredno.

billy ::

Trenutno najcenejši sony je za 280. centrino 1.73, 512 rama, 80g disk ampak integrirana grafa in 15.4 zastlon. Ni lih neki stroj za igranje iger, ampak za normalno uporabo je čist ok. Da ne pozabim x-black zaslona. Bof ima še nekaj cenejših modelov, ampak tam ne vem če je xblack oz vsaj piše nič ne. Pa tudi manjši ekran je. Ti pa bi tudi lahko nehal pretiravat glede tega zaslona.

Dosti boljši je od kakega prestigia, tronote, acerja ali HP.

Ne vem no...znanec si je ravno kupil prestigia, zaslon je obupen. In po nekje 4 mesecih mu je crknila optična enota. Potem znanka ima tudi prestigia, in se ji po par dneh začel zatikati knof za prižiganje. Upam samo, da ne bo odpovedal. Malenkosti ki sicer koga ne bi motile, spet drugega pa. Jaz osebno dam rajši 50k več za prenosnik in vem da bo delal, kot pa da sem vedno v strahu, pa rajši tudi počakam 2 meseca z nakupom in prišparam ta denar kot pa da bi takoj kupil.

No...še drug znanec je imel tronote, zlomili so se mu nosilci za monitor, crknila je disketna enota in optična enota. sicer so mu porpavili ampak kot pravim....

Calligula ::

Mogoce mas malo podivjane prijatelje?

Se pravi najcenejsi Sony je ob enaki konfiguraciji tocno 100 SIT drazji od HPja :|

Tronote 85 ni jeklen a bogi tudi ne.

billy ::

Nisem še videl "centrina" pod ceno 200k. Pc plus je imel edino neko akcijo za 1.5 centrino se mi zdi, tako da prosim če daš link do tega HP ki stane 180k in ima vse našteto

carlito149 ::

Billy-zanima me kateri notebook si lastiš, če si ga?
Caligula-To da bo IBM povozil čas glede konfiguracije je res, ampak nekdo ki nosi laptop vsak dan s sabo in ga vedno uporablja na terenu, pa je IBM edina zadeva ki bo zdržala nekaj let res velikih naporov.Govorim pa za T serijo in ne recimo R.Če pa rabiš za igrce igrat pa nabavi eno hudo kišto pa boš meu.

billy ::

Nimam laptopa

Calligula ::

Ima Semprona 3300, ki je kak konkurencen Centrinotu. Da ne omenjam, da na laptopu procesor na full loadu dela pri 90% uporabnikov kakih 5% vsega casa. Procesor itak ni ozko grlo laptopov. Disk, RAM..

Mislil je name glede IBM laptopa. Saj ni, da Tronote ni za prenasat. HP pa tudi ni iz lego kock.

billy ::

Torej ne govori da je enakovreden. Moraš vedet, da že sam procesor stane več, pa tudi sony ima "intelovo" plato, ki je tudi dražja, od AMD...

Primerljiv HP je tale stane pa skoraj isto, s tem da ima 20GB manj prostora na disku in 15" monitor.

Lahko pa ti pokažem Asusa ki je cenejši in boljši od HPja. Če se že skrivaš za finto Intel -> AMD

Calligula ::

Narobe si povedal. JE primerljiv. Samo je Intel kljub temu drazji.
To sta dva razlicna pojma.

Sicer ma pa Tronote najnovejsi cipset in Centrinota notri, ce ma ze kdo fetis na Centrinota, pa je vseeno precej cenejsi in se graficno ma spodobno vsaj.

Calligula ::

Hoces reci Tale HP?

Sem mislil, da iscemo cimnizje cene ne cimvisje :|

Oziroma, moja napaka KLIK
Posipam se s pepelom >:D

Pa se en popravek glede tistega, ki sem ga v prvem postu navedel.
Ocitno se ga da dobit ze za 170.000 SIT KLIK

Se opravicujem vsem, ker tezim z racionalnimi nakupi namesto metanja denarja skozi okno...

Zgodovina sprememb…

billy ::

No ja..takšen link iz bolhe ni primerljiv z cenami iz trgovin.

Tronote ima mogoče res intelov chip, ima pa VIA plate ;)

Calligula ::

Ljudje ti priskrbijo nov laptop z racunom.
Mimogrede, po istih cenah se jih dobi ponavadi v Trgovini v WTCju na Dunajski samo se ne spominm imena-mogoce adata ali nekaj takega.
Samo na Bolhi nocejo vsi napisat, da so trgovina, da varcujejo...

Calligula ::

Ne vem katero plato ima ampak lahko das kak link kjer je crno na belem napisano kaj je zaradi tega slabsega?

titan1 ::

igor0203 Cena bo malo čez 330k upam da ne bom pretirano pačal za to kar bom dobil!
Bronx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: titan1 ()

titan1 ::

Ok saj ne rečem, da cena ni zasoljena glede na nizki razred prenosnika, ampak mislim glede na to kakšno konfiguracijo ima in primerjaš katerikoli prenosnik večjega razreda z isto konfiguracijo bo cena absolutno večja!Ne rečem, da glede na ohišje ni razlik!Seveda so in to še kakšne ampak,če pogledaš važno je vsaj, da ima še kr dobro tipkovnico, monitor in to je to!Po tleh ga pa tako ne mečeš da bi moral imet kovinsko ohišje ker potem je tako ali tako hin po domače rečeno!:\
Bronx

Calligula ::

En mali nasvet za prihodnjic.

Daj drugic PRED nakupom napisi tole bom mogoce kupil ali pa tole nameravam kupit... :D

igor0203 ::

@Calligula: Verjetno misliš Kommdata?

Calligula ::

Tako je 0:)

Tam majo dostkrat tele reci... pa se jih splaca kdaj poklicat-sploh ce zeli clovek kaj na firmo vzeti in rabi na firmo racun..

jahac ::

PRENOSNIK PRESTIGIO 1590 15.4
PROCESOR:PENTIUM-M 740 1.73(533MHZ,2M) S478 BOX
SPOMIN:1G DDR2 533MHZ
HDD:HITACHI 60 GB (7200RPM) 8MB CACHE
GRAFIČNA:PCI EXPRESS GEFORCE GO6600 128MB
WIRELESS,BLUETOOTH,DVD ITD...

Dragi moji... To je definitivno mašina vrednega svojega denarja. Ne vem, ampak imam občutek, še posebej od gospoda ALIeN3001, ki se mi zdi da dela, na comtronu (zastopnik za tronote) ali avteri, ker spluva vse kar ni njihovo. Skoraj tako kot naši mediji in LDS. :D , pa brez zamere. Vsekakor je ta notebook zelo zmožna žverca, ki prebavi še tako zahtevne igre kot so battlefield 2, ali doom3... Kar se tiče izdelave, je na nivoju in ekvavilentna marsikateremu nekdaj IBMU. Pa tudi tipkovnice so zelooooo poboljšane...
Sam tolk no
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jahac ()

borutz ::

nope
ALIEn3001 mislim da dela v Bofu :D
lahko da se motim :)

lp

mtosev ::

BOFa več ni. Zdaj je vse to Big Bang.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Brez skrbi, delam v trgovini ki ima vsaj 4 različne modele prenosnikov Prestigio, katerega (imamo tudi točno ta model) sem v prejšnjem postu spljuval.

Pa lep pozdrav :D

[edit] Kar se tiče izdelave, je na nivoju in ekvavilentna marsikateremu nekdaj IBMU. Pa tudi tipkovnice so zelooooo poboljšane...

Hm, kar se izdelave, ekrana pa sploh pokvarljivosti tiče je Prestigio bolj na ravni Tronote, Acerju se ne približa, ferme kot so IBM pa so tako boljše kar se kvalitete tiče, da bi se mi začeli Windowsi sesuvati če bi o tem začel pisati tukaj in zdaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Jackal ::

Alien3001 - neki mi prosim povej - zadnjič ko sem malo bluzil po BOFu (hm... zakaj le ;) ) sem opazil v vitrini enega FSC - sicer 17", pa me zanima če si si mogoče kaj ogledal ekran? Kako se primerja recimo z Acerjem oz. Sonyjevim X-Black.

Zheegec ::

A3667G model IMHO, zelo dober ekran v primerjavi z Acerjem, do Sonyja mu malo manjka, ampak je vseeno zelo dober. Fino ko so 17" prenosniki 1440x900, tako da imaš kar dosti delovne površine. Pa še močna mašinca je tale :D Edino malo težak je, cca 4Kg, ampak ok - 17" >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jahac ::

Brez skrbi, delam v trgovini ki ima vsaj 4 različne modele prenosnikov Prestigio, katerega (imamo tudi točno ta model) sem v prejšnjem postu spljuval.

Hja, delaš v Bofu, oz Big Bang Giga. Ampak kakor jaz vem so notesniki Prestigio zaklenjeni v vitrini in jih, (razen, če jih ne jemlješ domov, oz maš med delom veliko časa) ne moreš prosto po prešernu preiskušati in se igrati z njimi? Isto z ostalimi modeli. Zato mi je smešno, da si lahko strokovnjak za določene znamke , za določene pa ne. PA ne me narobe razumet, meni se gre za enakopravno mnenje, ampak ti spluvaš tiste znamke in modele, vse od ene in iste firme. A ti Acer, HP, morda kaj plačuje? Skratka ti posti se mi ne zdijo ravno merodajni, prej zelo politično pristranski. :(

Zheegec ::

Ti lahko vsakdo pove isto, kot sem ti jaz. Brez skrbi, sem že DOVOLJ prižganih (ali pa tudi ne-delujočih) videl, tako da o tem sploh ne bi...

P.s.: Ne, mi ne, sem mislil da bi bil vesel nasveta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

Alien, daj povej kak je kaj ekran na tem "takozvanem" ultra prestigiu 1590W če primerjamo z sonijem. Ker mam tu enega znanca ki bi rajši kupil prestigio kot sony 8-O

Zheegec ::

Ja pa to bi primerjal 8-O
HP ima boljše ekrane kot Prestigio, pa si poglej kakšne ekrane imajo HPji >:D

Je pa res da ima 1590w dobro ločljivost, ampak ekran je še vseeno slab :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

Ma ja, te navadne prestigie sem videl, pogledaš film malo bolj levo al pa desno od centra pa že negativ. Zaradi resolucije mi je bil tale Prestigio uganka, sem mislil če imajo od koga drugega monitorje drugače.

Guess i was wrong..and glad to be :)

billy ::

Erm..bom kar sposodil tole temo.

novi HP 17" torej, dual core, NW9420...sta 2 modela...en z 1440 resolucijo, drugi pa z 1680. Zdaj me pa zanima kako so tile zasloni proti kakšnem soniju 17", oz ali imajo tudi neke vrste "brite" tehnologijo ali ne? se splača sploh tisto večjo resolucijo ali je na ta račun okrnjena kvaliteta zaslona? Nisem namreč pristaš teh visokih resolucij, pa videl še tudi nisem nobenega "pravega" HP, samo tista jajca 61xx :)

samomas ::

Sam sem tudi nameraval kupiti ta prenosnik, vendar sem se na koncu odločil za Toshibo, ki je cca. 15.000 Sit dražja, je pa Toshiba. Toshiba

LP

jahac ::

No ja, s tem si samo še ptrdil to kar sem že prej napisal. Jaz namreč osebno vem, da v Bofu, tega ne moremo početi in da bi bilo to lahko tudi precej vprašljivo z vidika dobavitelja in nenazadnje delodajalca. Ampak vseeno, meni je povsem jasno od kod in kakšen izvor imajo tvoje ocene, ki so popolnoma nerelevantne in po moje še vedno precej pristranske. Zakaj sem se tako "razburil"? Iz preprostega razloga, ker mi gredo na jetra samo oklicani strokovnjaki, ki ocenjujejo na podlagi imena in prepoznavnosti blagovne znamke in favorizirajo tisto, kar je v štacuni pač najlažje prodati, ker itak vsi vejo kaj je HP ali ACer, saj nas zasuvajo z reklamami na vsakem koraku. :\
In to je žalostno, kajti potemtakem na tem forumu, če so takšne ocene kot jih podajaš ti ALIeN3001, ne moreš dobiti pravega in nepristranskega mnenja in se je še vedno bolje obrniti na ocene iz kakšne revije ali na človeka, ki je dejansko uporabnik in napiše kakšen test na osnovi tega.8-O

Billy, mogoče ti bo to v pomoč http://www.monitor.si/clanki.php?id=905, ocena nekoga, ki je to uporabljal, kjer so navedene realne dobre in slabe lastnosti notesnika, za katerega sprašuješ.

ALIeN3001 pa brez zamere, nimam nič proti tebi, samo proti kakršnemukoli, neosnovanemu nabijanju....:)

zlobcek ::

In za protiutež daš Monitorjeve članke? Nevem kje sem že slišal, da je kvaliteta tam notri odvisna predvsem od "podmiznih sponzorjev".

Prestigio ima pač slabe zaslone, a je tako težko to dojet. Sam sem bil u trgovini včeraj in sem takoj opazil razliko. Je pa res, da nisem picajzlast in so mi prestigio-ti vseeno zelo zanimivi, čeprav na uč in otip niso samo zasloni slabi.

Če hoče kdo kupit tak prenosnik, gre gledat v štacuno in mu grata jasno na prvi pogled oz. otip, ali mu škatla odgovarja ali ne. Če ga ne moti - kupi, drugače ne.

LP Zlobček

Zheegec ::

Hja, meni noben nič ne plača v nobenem primeru, samo pišem tako kot je in to je dejstvo. Prestigio je pač barebone in dokler bo barebone bo (nabjrž) manj kvalitetna roba. Reklam pa ne gledam, raje sam sprobam pa presodim, kot pa da bi samo specifikacije gledal. Pa po izkušnjah je pokvarljivost večja, če mi ne verjameš na besedo pa žal nič ne morem, ker ti drugega dokaza ne morem dati.

Pa nočem nobenemu nič slabega, samo povem kakšne so stvari, seveda subjektivno, kot tudi ti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jahac ::

Ne meni je samo smešno, ker tudi sam presojam različne mašine in za nobeno ne trdim, da je totalno sranje, kot se dogaja tukaj. Testiral sem vse od HPjevih, IBMjevih, ACERjevih in Prestigio modelov, pa imajo vsi dobre in slabe lastnosti. Vsi pa za svoj denar ne ponujajo ravno veliko. Sploh bi to rekel lahko za Acer modele, katerih baterije so v totalni p****, da ne omenjamo HPja in pokanja ohišja tudi na prestižnih modelih. Pa ne govorim o malih razpokicah, ampak o konkretnem prelomu ohišja ob ekranu. Seveda ti potem na popolnoma nekoristnem servisu HP rečejo da je to nestvarna napaka. Če pa že prideš na servis pa te čaka kar nekaj časa čakanja in nekompetentnega servisa.:D Tko da, kar se mene tiče je Prestigio vreden svojega denarja, res je imel s prejšnimi modeli 156 in 157 težave z kompaktnostjo in kvaliteto ekrana, ampak pri novih modelih je to skoraj popolnoma odpravljeno. Seveda nobena zadeva nikoli ni brez napak, ampak trditi da je ena znamka zaradi nekaj težav totalno sranje je popolnoma pristranska in nekompetentna izjava... Kar se tiče pa Monitorja, kakor jaz vem plačaš tam samo oglas, ocene pa so še kako releevantne in včasih tudi hud udarec za firmo, ki je dala nekaj v test.
0:)

jahac ::

pa naj mi nekdo prosim pove kaj pomeni slaba kvaliteta ekrana??? Res rabim ta odgovor. To namreč tu velikokrat slišim. In mi ni ravno jasno, kakor vem se vsii parametri lahko nastavijo. A ekrani sevajo, a so čudne barve? Kaj je to kar vi gledate?

Hvala,

billy ::

Hja...da slika ni "bleda", da so barve žive in zgleda ok, četudi človek ni direktno pred ekranom, torej vidni kot. Drugo jaz ne gledam, drugim še pade v oči visoka resolucija, ampak za mene je to nesmiselno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

15.4" vs 15"

Oddelek: Kaj kupiti
171468 (1119) billy
»

Mnenje o prenosnik-u Prestigio NOBILE 1570

Oddelek: Kaj kupiti
262038 (1658) Vlady
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362443 (1776) rokleb
»

Kateri prenosnik je za 350-380k OK? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514452 (3477) Jackass
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956599 (5306) gamaman22

Več podobnih tem