» »

Cene prihajajočih procesorjev

1
2
»

Bistri007 ::

Izi, saj lahko primerjaš zmogljivosti Pentium M (Core Duo) in Athlon 64 X2 pri istih frekvencah. Pa pazi, da ima Conroe višji FSB (dual channel), SSE3 & x64 ter da ne rabi tako varčevat z energijo kot Pentium M.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

simnov ::

najprej sem imel 700 potem 1300 sedaj 2500 potrebujem 4900

mtosev ::

potrebujem 4900

Jaz "potrebujem" Ferraria. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Izi ::

Jaz samo pravim, da kanček skepticizma ne bi škodil.
Rezultati inženirskih samplov so vsekakor impresivni, prav tako napovedana cena.
Ampak, vedno je tu neki ampak...

Zakaj bi Intel prodajal te procesorje ceneje kot sedanje procesorje, ki so povrh vsega precej počasnejši?
Dumpinške cene so v kapitalističnem svetu hudo kaznjivo dejanje.
Tukaj nekaj smrdi. Intel je gigant proti AMDju in lahko mirne duše prodaja izdelke realni ceni. Mogoče pa ti procesorji le niso vredni več kot 60k SIT. Zakaj le?

Če bi bilo z procesorjem vse vredu, zakaj Intel odlaša in odlaša z uradno predstavitvijo, čeprav se mu glede na porazno stanje sedanjih procesorjev precej mudi z izdajo kakšnega končno konkurenčnega modela?
In zakaj se ne upajo napovedati točnega datuma uradne predstavitve procesorja?
Moje mnenje je, da z procesorjem le ni vse tako vredu kot se govori.

Sicer bomo pa čez pol leta videli v čem je problem. Če bo seveda kaj videti.

Tarzan ::

Ne dvomim da bo tale procesor dober glede zmogljivosti! Intel je končno požrl ponos in zalučal v smeti NetBurst in nekaj odvečnih - neuporabnih megahertzov. Na ta procesor sem osebno čakal že nekaj časa, saj so cene procesorjev od prihoda Athlona 64 precej zasoljene. Predvidevam, da se bo glede tega kmalu kaj premaknilo. AMD po drugi strani ima še vedno kar nekaj železja v rokavih. Me zanima, kako je s prepustnostjo vodila Conroe procesorjev, kako so skalabilni v večprocesorskih sistemih, kjer zna biti še tako hiter FSB ozko grlo. Vgrajen memory kontroler pri AMDju ter hypertransport sta se tu odrezala fantastično. Če je AMD tu še vedno nekonkurenčen, potem se bo že pri dveh procesorjih razlika zmanjšala, pri štirih pa se zna vsa prednost že razbliniti, oziroma je lahko že sicer počasnejši Athlon/opteron v vodstvu. Še vedno bo po mojem vse odvisno od tega, za kaj bomo procesorje rabili in v kakšnih sistemih. Tako je še vedno bilo in vedno bo ;) .

PrimozR ::

medtem ko za prenosnike intel že pripravlja oz je že pripravljen procesor Monore ki ima čisto isto arhikekturo, predpomnilnik....


Še največji fanboy-i ne vejo kodnih imen... Merom, ne Monroe... :\

PrimozR ::

Aja, sicer pa zgleda da bo Conroe res dober, s težkim srcem to priznam (nekako sem postal AMD fanboy), ampak za vstop v slovenski višji rang Intel IMHO tepe cena dobrih plat. Le-te so krepko čez 50 tisočakov, nFrce 4 SLI oz. 975X chipset-based plate stanejo od 55 pa do 60 tisočakov. Za tak denar skoraj dobiš 2 DFI Lanparty Ultra-D matični, za katero pa vsi vemo kako se navija :D

Dami ::

Sej bo delal tudi na 965 platah, ki bojo pomoje dosti cenejše.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Good Guy ::

stfu pipi in ostali... človek se pač zmoti....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pocenitev Opteronov

Oddelek: Novice / Procesorji
253660 (2697) Pyr0Beast
»

AMD: pocenitev dvojedrnikov z 2x 1MB L2

Oddelek: Novice / Procesorji
314305 (2688) OChack
»

ATI: prihod Radeona X1950 in pocenitev X1900

Oddelek: Novice / Grafične kartice
103378 (2707) DrAndy
»

AMD bo znižal cene

Oddelek: Novice / Procesorji
325371 (3776) jest10
»

Informacije o novih Intelovih procesorjih za prenosnike

Oddelek: Novice / Procesorji
62821 (2463) PrimozR

Več podobnih tem