» »

Plus ali minus v php-ju

Plus ali minus v php-ju

bors ::

Žal moram najprej povedat, da pojma nimam o kakem programiranju. Bi pa vseeno rad pomoč za en svoj problemček.
V eni php skripti je napisano :
echo $php_anketa->anketa_process("newest");
in stvar je čist ok, pač prikaže zadnji zapis. Če dam
echo $php_anketa->anketa_process("3");
prav lepo pokaže točno določeni zapis. Kako bi pa moral napisat, da bi zagrabilo " newest - 1" ker bi pač rad recimo predzadnji zapis ? Če bi pa poleg tega mimogrede izvedel še, kako se napiše tudi "newest - ime_enega_polja" , bi bil pa sploh še bolj srečen 8-)

sverde21 ::

Podal si premal kode, kaj moraš podati poglej v dokumentacijo classa oz. poglej kodo classa ;)
<?php echo `w`; ?>

Hair ::

Tole verjetno ne bo šlo, ker newest ni spremenljivka, ampak jo prevede class.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

bors ::

Uh, jaz sm pa mislu, kolk sm sam kak oklepaj narobe postavil :(

Em.. in kako naj bi izgledal tale "class"? No, mislim, da bo še najbolje, če dam celo skripto sem, če bo kdo tolk dober in jo mal prečkiral. Je pa aktualna txt verzija.

Oziroma.. če pol ni kolkrtolk enostavnega načina, da bi dobil predzadnji in predpredzadnji zapis.. pol pa , hvala za razlago, si vsaj ne bom glave matral z takimi "bedarijami" :D

Ziga Dolhar ::

Na hitro, če gledam pravo datoteko:

        } elseif ($poll_id=="newest") {
            $poll_id = $this->get_latest_poll_id();
        }


Torej vpiši sledeče:

    echo $php_anketa->anketa_process( $php_anketa->get_latest_poll_id() -1 );
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

bors ::

YEEEEEEESSSSSSSS 0:) :D :)

Deluje, najlepša hvala Ziga :)

Zdaj grem pa še mal gledat, kje si dobil tisti "class", al karkoli že je, mogoče mi bo pa kaj bolj jasn, ko bom velik 8-)

Ziga Dolhar ::

Hja, po kompletni kodi sem iskal nit "anketa_process", vendar ga nisem našel. Sem pa našel "newest" v datoteki class_poll.php (in v njem funkcijo "process()"). Ker vidiš, da argument "newest" prevede v get_latest_poll_id(), sledi logičen sklep ...

Nisem se pa poglabljal, čemu tako različna imena funkcij ... Sam da ti dela :).
https://dolhar.si/

bors ::

No, za kanček sem "že pametnejši" - drugič zihr ne bom vztrajno tlačil minuse in pluse kr vsevprek 8-)

Em.. ja.. nisem pričakoval, da bom z preimenovanji nehote otežil iskanje.. sori.

CWIZO ::

Ziga tole zdele sicer mogoce dela.
Ni pa nujno da bo zmeri delal.
Kaj ce se kera anketa zbrise ali kaj pdoobnega? Pol pa bo pa get_latest - 1 kazal na neobstojeco vrstico...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

bors ::

Konkretno za to skripto:
če se izbriše tisto anketo, na katero kaže "-1", pol jo pač ne najde "predzadnje". Sem se pa malo bal, da bo izbris zadnje ( najnovejše) skripte povzročil, da id-ji ne bodo več v lepem zaporedju, ampak je ta strah tu odveč - nova anketa dobi id, ki je za eno večji od zadnje obstoječe.
Torej..tu je ta reč po moje realno čisto zadovoljiva - je pač potrebno vseeno malo vedet, kaj in kdaj se sme brisat. Iz programerskega stališča pa je verjetno res to ena "zasilna rešitev", ki pa je po drugi strani zato zelo enostavna.
Torej mi je Zigo pomagal točno tako, kot sem si želel, stvar tu deluje...hudo strokovni nasveti glede popravljanja /pisanja skript pa... za "telebane" niso najbolj uporabni. V njih se izgubimo, ne vemo kaj z njimi počet... nam je pač treba pokazat tako kot otroku.

Seveda smo pa "telebani" strašansko zadovoljni, da obstajajo tudi taki forumi in tudi taki fantje ( in dekleta), ki radi pomagate :)

Ziga Dolhar ::

CWIZO: imaš prav. Ampak dokler sama skripta ne bo spisana 'perfektno' (beri: malo lepše objektno-orientirano in brez magic words/numbers), se tudi meni ne da pisat ravno 'perfektnih' hackov.

Izvirni programer bi z lepšim APIjem za tole ponudil precej elegantnejšo rešitev, ko bi naprimer tudi NEWEST-1 delalo b.p. Vendar ni. :)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mail send php scripta

Oddelek: Programiranje
101423 (972) xsenon
»

Raziskava o ranljivosti spletnih strani z SQL bazami podatkov

Oddelek: Novice / Varnost
204750 (4086) sverde21
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
303984 (3397) snow
»

HTML forma in datum

Oddelek: Izdelava spletišč
131702 (1438) Muzo
»

[php] Problem z dinamično stranjo

Oddelek: Izdelava spletišč
111465 (1310) Iskraman

Več podobnih tem