» »

Matemaitčni programi za simbolično računje

Matemaitčni programi za simbolično računje

matusk ::

Tukaj odpiram temo računalniških programih za simbolično računanje. Imel bom predstavitev seminarske naloge, tukaj je link internetne strani
http://www.ogr.ntf.uni-lj.si/OGR/PREDLO...
Napišite vse kar veste o programih Macsyma, Reduce, Maple, Derive, Mathcad, Matlab, Mathematica. Zadovoljen bom z vsakim vašim komentarjem, ki mi bol lahko koristil pri predstavitvi.

OwcA ::

Matlab je bolj za numerično računanje, kot simbolično.

P.S. prositi za "vse kar vemo" se zna izkazati za dokaj neproduktivno, ker kaže na tvojo izrazirto lenobo. Raje zastavi malo bolj konkretna vprašanja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

matusk ::

Predvsem me zanimajo primeri. Kaj vse se lahko obdela s temi programi. Zaenkrat vem, da se lahko s temi programi obdeluje matemaične operacije in, da ti program lahko izriše različne grafe, mene bolj zanima glede različnih simulacij, npr. simulacija ptiča v letu itd....

OwcA ::

Predvsem me zanimajo primeri. Kaj vse se lahko obdela s temi programi. Zaenkrat vem, da se lahko s temi programi obdeluje matemaične operacije in, da ti program lahko izriše različne grafe, mene bolj zanima glede različnih simulacij, npr. simulacija ptiča v letu itd....

Tudi simulacije so v končni fazi skupek enačb.
Poleg tega, simulacij se večinoma lotevamo numerično, ker že pri izbiri modela naredimo nekaj kompormisov in si zato lahko privoščimo neko realno natančnost.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

matusk ::

Rad bi vprašal, če ima okoli te tematike kdo narejene primere, ker bi mi zelo koristilo in pomagalo pri seminarski nalogi. Na te stvari se drugačen ne spoznam.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

matusk ::

Predstavitev seminarske naloge je končana. Zato ne rabim več pomoči, hvala vseeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrix multiplication program Pycuda in Mathlab

Oddelek: Programiranje
292488 (2063) Senitel
»

Nova lestvica superračunalnikov, Slovenci 201.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
367708 (6147) terryww
»

Matlab Simulink projekt

Oddelek: Programiranje
101882 (1368) gansta
»

Seminarska naloga za maturo

Oddelek: Programiranje
354683 (3990) <b>klima</b>
»

razpisujem nagrado (fizika)

Oddelek: Šola
342753 (1699) msms

Več podobnih tem