» »

Seminarska naloga za maturo

Seminarska naloga za maturo

muflon666 ::

Živjo!:D

Trenutno zaključujem vegovo in moram narediti seminarsko nalogo za 4. predmet poklicne mature. Glede na to da obiskujem program elektrotehnik računalništva bom naredil software izdelek.
Najprej sem razmišljal o spletni aplikaciji (igri) ki bi bila neke vrste RPG, podobno igram na MySpace-u (Mobsters, Heroes,...), najbrž bi bila bolj napredna.
Sedaj pa sem prišel na idejo da bi naredil nekaj bolj kompleksnega, v zvezi z nevronskimi mrežami, genetskimi algoritmi, ali pa oboje združeno. Sama implementacija me ne skrbi, bolj me skrbi če bom prišel do ideje kaj točno narediti, ker mora to biti nek konkreten izdelek z določenim namenom. Sošolec mi je sicer predlagal da bi naredil program za izdelovanje urnikov z genetskimi algoritmi, vendar mi ideja ni najbolj všeč. Potem kakšen preprost simulator življenja mi je tudi prišel na misel, a se mi zdi preveč tipično (no ja... večina sošolcev še programirat ne zna zares :D).
Zanima me če bi imel kdo od vas kakšno idejo glede te teme, lahko pa tudi čisto nekaj tretjega. Važno je da ne bo prelahko on da bo zanimiva zadeva8-)

Hvala :)

MasterMind ::

Hmmm. Ponavadi najbolj užgejo programi, ki so v resničnem življenju uporabni. Meni se to zdi boljše vodilo, kot pa simulacija evolucije ipd. (saj nimaš dovolj znanja iz genetiko, imo :D ).

Zdele trenutno se ne morem kaj bolj konkretnega spomniti :).

PS: Vsako na pogled enostavno zadevo se da kar fajn zakomplicirat ;) .
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

ERGY ::

Živjo!:D

Trenutno zaključujem vegovo in moram narediti seminarsko nalogo za 4. predmet poklicne mature. Glede na to da obiskujem program elektrotehnik računalništva bom naredil software izdelek.
Najprej sem razmišljal o spletni aplikaciji (igri) ki bi bila neke vrste RPG, podobno igram na MySpace-u (Mobsters, Heroes,...), najbrž bi bila bolj napredna.
Sedaj pa sem prišel na idejo da bi naredil nekaj bolj kompleksnega, v zvezi z nevronskimi mrežami, genetskimi algoritmi, ali pa oboje združeno. Sama implementacija me ne skrbi, bolj me skrbi če bom prišel do ideje kaj točno narediti, ker mora to biti nek konkreten izdelek z določenim namenom. Sošolec mi je sicer predlagal da bi naredil program za izdelovanje urnikov z genetskimi algoritmi, vendar mi ideja ni najbolj všeč. Potem kakšen preprost simulator življenja mi je tudi prišel na misel, a se mi zdi preveč tipično (no ja... večina sošolcev še programirat ne zna zares :D).
Zanima me če bi imel kdo od vas kakšno idejo glede te teme, lahko pa tudi čisto nekaj tretjega. Važno je da ne bo prelahko on da bo zanimiva zadeva8-)

Hvala :)


Zberi si temo z seznama, ki ga imas na voljo pa bo zadosti vredu. Je pa ze Mastermind reku, da se da vse lahko zakomplicirat, torej ne rabis kaj dosti bluzit ampak se loti preproste stvari in jo dodelaj, da bo cim bolj uporabna.

muflon666 ::

Tele s seznama so dolgcas... Pa mene ne zanima glih kaj ma komisija rajš ampak da bi naredu neki pametnga, da bi usbistvu zase naredu.
Recimo sošolc bo naredu neki v zvezi z dataminingom, tko da tud za to rabš kr dost znanja.
Aja, pa eni smo že izkušeni programerji, ne sam šola pa to :P

Good Guy ::

ne komplicirat. z zelo enostavnimi programi lahko prideš do visoke ocene.

jst sm naprimer z poldelujolčo šolsko redovalnico(ne informacijski sistem)dobu 3.

tko da če maš res preveč časa se ubadaj s tem dreugač pa čim manj tem bolje.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

muflon666 ::

Res je. Mam preveč časa. :D
Men ne gre za oceno, itak usi prfoksi vejo da oblavam (: (Čeprov nima veze no...)
Programming is fun!

Good Guy ::

Res je. Mam preveč časa. :D
Men ne gre za oceno, itak usi prfoksi vejo da oblavam (: (Čeprov nima veze no...)
Programming is fun!


velik sreče v lajfu8-O
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

muflon666 ::

velik sreče v lajfu8-O


Hvala :))

MasterMind ::

Kakor jaz vem, ti MORAŠ izbrati nekaj kar je na seznamu. Razen, če so od takrat kej spremenil.

Jaz sem recimo delal program za kreiranje photo albumčkov http://goya.mojefotke.si, in kot vidiš je kar zakomplicirana ;) (btw, projekt je mal zapuščen :) )

Kakor sem rekel, enostaven primer lahko zakompliciraš. Najlažje kompliciranje je pa glih na GUI-u ;) .

PS: Ko boš pršu na faks, boš vidu kaj je "dolgčas" ;)
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

<b>klima</b> ::

Sedaj pa sem prišel na idejo da bi naredil nekaj bolj kompleksnega, v zvezi z nevronskimi mrežami, genetskimi algoritmi, ali pa oboje združeno.


ja ja, ti kar sanjej da boš to naredu do konc leta. Rajš se loti nekaj takega, kar ti bo dejansko uspelo v predvidenem roku.

bluefish ::

Sedaj pa sem prišel na idejo da bi naredil nekaj bolj kompleksnega, v zvezi z nevronskimi mrežami, genetskimi algoritmi, ali pa oboje združeno.

Itak. Nazadnje pa boš lovil zadnje minute leta za predstavitev, kot se je zgodilo mojima dvema sošolcema pri elektro. Pa še takrat boš prisiljen na hitro narediti zaključke,...

Hardstyle ::

Vse lepo in prav, da imaš voljo do programiranja ampak če boš pri programiranju tako kompliciral kot s to seminarsko potem neboš daleč prišo!

Jaz sem napisal postopek namestitve apache,mysql,php,email,ftp strežnik na Win XP SP2 in osnovno postavitev strežnika v Windows Server 2k8 pa vse skupaj oddal v obliki spletne strani pa niti zagovarjat nisem rabo. Naredo pa s 5.

nn1234 ::

Pomoje bi blo fajn da bi kakšn špil spisu :),... za vse ostalo bi rabu velik druzga znanja.

P.S Vegova ruls XD, jst sm 3.letnik.... vem ja SPAM :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nn1234 ()

c00L3r ::

Jaz sem za maturo napisal en simpl program za vodenje videoteke. Znal je hranit podatke o filmih, članih in izposojah. Ni dovolil izposoje, če ni bilo na voljo več kopij filma. Vse skupaj je shranil na disk ob zapiranju programa in spet prebral ob zagonu. Dobil sem vse možne točke. To je blo pred 5. leti. Aja, pa vso dokumentacijo sem napisal v seminarsko...

KaRkY ::

Jaz sem za 4 predmet (Računalniški tehnik) naredil mp3 player kao neko zelo okrnjeno verzijo Winampa pa sem brez kakega velikega zagovora(v bistvu 1 vprašanje pa še to je blo mislim da a si to sam delal)naredil z 5. Aja pa delal sem ga približno 8 mesecev zelo počasi.

Glede izbire teme mi smo mogli oddat prošnjo za lastno temo.

muflon666 ti me spominjaš na mene v 4. letniku sem bil isti. Sedaj pa mi ni več za sedet cele dneve za rač. pa programirat si raje širim znanje na več področij:).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

muflon666 ::

Ja zdej se lohka zapros za lastno temo, čene pa maš spisek tem, ki so že pripravljene. Baje da skor use teme odobrijo, sam da ni kkšna beadrija :)

Bom jz še mal razmislu o tem kaj bom delu...

Pa sej se mi ne da cele dneve sedet pred kompom, to je blo učasih :P Sam zdej bi rd naredu kej konkretnga po dolgmu cajtu spet... Mam jz druzga dela dost (šiht, band, punce:P,...). Ni mi dolgčas v vsakem primeru. Če nardim neki simpl mi to ni nč novga, rd bi se kej novga nauču (: Pa od mene itak usi prčakujejo da bom naredu oh in sploh neki ful dobrga. Now, let's not disappoint them :)

gzibret ::

Če želiš nekaj finega in novega....

- malo se poigraj s celičnimi avtomati (cellular automata), recimo simulator, kjer spreminjaš začetne postavitve in pravila, pol pa program grafično izrisuje rezultate

- ali pa kakšno simulacijo v povezavi z genetskimi algoritmi in nevronskimi mrežami - recimo simulacijo, kako mravlje iščejo hrano (tista, ki nabere več hrane, preživi in mutira dalje), kako se množica vesoljskih ladij izogiba druga drugi (če se dve zaletita, sta izločeni, ostale se mutira in razmnoži dalje) ipd... Lahko to narediš tudi brez nevronskih mrež, samo moraš vseeno imet nek dovolj kompleksen kontroler in eno ali dve feedback zanki, ki mu lahko spreminjaš parametre.
Vse je za neki dobr!

muflon666 ::

To je boljši odgovor ja :D
Sej o teg simulacijah z genetskimi algoritmi in nevronskih mrežah sm razmišlu ja. Nekoč sm gledu nek sample z nekimi tankci ki so pobiral mine, pa me je to zlo navdušil. Tale ideja z vesoljskimi ladjicami je pa zlo zanimiva :D

gzibret ::

Ja, smartsweepers mislim, da se je reklo tistim tankcem. Celo source kodo v c-ju so dali.

Samo IMO je tole preveč za SŠ. Saj prfoxi sploh ne bodo vedeli, kaj si naredil. Mislili bodo, da se zadeve random šetajo po ekranu in ti dali 2 >:D

Raje se loti kakšnih celičnih avtomatov, lepše izgleda, pa enostavneje je.

Tudi s kakšnimi iterakcijami ter grafiko se lahko pozabavaš.... (fractal L-systems... guglaj).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

muflon666 ::

Ampak prfokse jebat u glavo je tok fajn... Men cel junij ni blo treba bit pr APJ da je lohka prfoks razlagu u miru, čene sm ga skos popravlu, pa en sošolc isto :))

Vesoljske ladijce so mi zanimive :D Pa še z grafiko bi se lohka igrov če bi mel preveč časa.

Hvala za nasvet :)

ERGY ::

Ampak prfokse jebat u glavo je tok fajn... Men cel junij ni blo treba bit pr APJ da je lohka prfoks razlagu u miru, čene sm ga skos popravlu, pa en sošolc isto :))

Vesoljske ladijce so mi zanimive :D Pa še z grafiko bi se lohka igrov če bi mel preveč časa.

Hvala za nasvet :)


Offtopic... kdo te ma apj ?

MasterMind ::

In zakaj misliš, da imaš ti kaj več pojma? Če ti njega popravljaš, še ne pomeni da te kdo drug ne more ;) .

Oziroma.. vedno se najde večja riba >:) .
Gentoo, KDE uporabnik.

KatkaN ::



Oziroma.. vedno se najde večja riba >:) .


riba riba

joj bi ti jest pokazav kok znaš po hitrem postopku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: KatkaN ()

muflon666 ::

Ja za svoja leta zlo velik:P

Prfoks pa itak sam ne ve za kaj se gre, k neki razlaga, pol mu pa ni jasn kako bi to naredu, al pa zakaj to ne dela... Potem ga pa razsvetliš pa se mu cel klas smeje.

Večja riba... ja je en sošolc u klasu k je MSP, pa obvlada C# u nulo, ma predavanja pa to... Sej je bla ena fora da bo srednešolc predavu študentom na FRI za Microsoft, sam mislm da pol ni blo nč iz tega.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Se bom kar sam citiral:

> Saj prfoxi sploh ne bodo vedeli, kaj si naredil. Mislili bodo, da se zadeve random šetajo po ekranu in ti dali 2

Zapomni si to!

In pa: vse ob svojem času.
Vse je za neki dobr!

Good Guy ::

Offtopic... kdo te ma apj ?


Gospod profesor Darjan Toth :D



ne preveč komplicirat k mu ne bo jasno, tko k makarovički..

dost je da nardiš formo v visual c# pa en gumb gor, pa ko klikneš se en message box pojav.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

iggy ::

Profesorca Lončaričeva ftw, not :D
Hey, you're fat!

muflon666 ::

Profesorca Lončaričeva ftw, not :D


Pazi kaj govoriš... :O
Ona je pa prov carka :D
Ubistvu sm se odloču da bom delu nevronske mreže pa genetske algoritme, naslov je pa že itak na seznamu tko da ni treba komplicirat.

iggy ::

Ona je carka ja, če se ji prlizuješ skoz pa v rit lezeš 24/7.

I know where to put you now :)
Hey, you're fat!

muflon666 ::

Ona je carka ja, če se ji prlizuješ skoz pa v rit lezeš 24/7.

I know where to put you now :)


Not (:
Mi mamo z njo zmeri kkšne debate u prvi vrsti pa se režimo folku k je pred tablo xD

iggy ::

Točno o tem govorim, ljudje v prvi vrsti, ass kissers, in potem se smejite folk pred tablo ker mislite, da ste sami ohoho carji itd... :)

Guess what asshole :)
Hey, you're fat!

muflon666 ::

U rit lest pomen tko kt moj sošolc k jo je skor prosu če loh po tabli namest nje piše ;)

iggy ::

V prvi vrsti sediš, enough said.

Period.

Če bi biv car tko k so bli moji sošolci, odzad sedel, jebal mater ji, oan nazaj, pa še zmer nardil s 5 :D
Hey, you're fat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: iggy ()

Good Guy ::

ma kaj lončarička.. breskvar je car:)

take ure k so pr nejm jih ni nikjer8-)

če boš' meu pa kšne probleme z seminarsko pa setkota vpraš.. on ve vse.. sam razložt ne zna :O
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

iggy ::

Kastelic ftw, njega uprašaš, ti še pol seminarske napiše zraven :)
Hey, you're fat!

<b>klima</b> ::

Sam to pa prou res, Kastelic je res car... škoda da ni več takih profesorjev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Automatic Algorithm Invention with a GPU

Oddelek: Znanost in tehnologija
162864 (2272) rasta
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
839926 (33633) snow
»

Genetski algoritem

Oddelek: Programiranje
142726 (2302) rasta
»

ali računalnik lahko izumlja

Oddelek: Znanost in tehnologija
332215 (1605) Brane2
»

Evolucija in tech

Oddelek: Znanost in tehnologija
101619 (1373) Simko

Več podobnih tem