» »

Zmrzovanje pc

Zmrzovanje pc

butkomutko ::

Tud jaz imam problem z zmrzovanjem sistema poskusil sem ze vse mogoce pa ni rezultata na bolse.
Stvar pa je v tem, da najraje zmrzne, ko se kaj pise in ce nekaj casa nic ne pocnes zmrzne nikoli pa ne recimo pri gledanju divx filmov ali peki cedejev skoraj vedno sam ko kaj pises ali ga pustis stati.
Xp veckrat na novo nalozeni zamenjana skoraj vsa strojna oprema edino maticna in procesor vedno ista.
Ima gdo kaksno idejo?

jest135 ::

Pomoje je kriva različica windowsov.
Probi kakšne druge.

butkomutko ::

Tud to je ze sprobano prvo so bli sp1 sedaj pa so sp2.
Neverjetno mi je to ,da ,če kaj konkretnega melje DviX ali mp3 ne zmrzne ,ko pa stoji pa skor takoj.
Pa tud moznosti porabe so isklopljeni .
Na sreco je to moj stari pc sam matra pa me vse eno zakaj tako ,ker ni nobene logike.

Zgodovina sprememb…

jest135 ::

kaj pa zamenjava gonilnikov?

`ripper` ::

reku si da je zamenjan use razen plate pa proc-a. Plato mal preglej, ce je okol procesorja al pa ksnga druzga hladilnika ksn kondenzator nabuljen (originalno so cist ravni na vrh), lahko da te to matra, pa bo treba glede plosce kej ukrent. Probej instalirat XPje z vsemi updati, preveri, ce je z drajverji kej v redu, flashaj BIOS, preleti nastavitve, ce se vse strinjajo s tabo... :)

Ce pa ne, si pa zamenjal ze vse, razen plate in CPU, se pravi to dokupis in mas nov comp ;) Ce bo pa ta se kr zmrzoval, mas pa definitivno S/W problem...
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

butkomutko ::

Ma saj mam nov pc to me cist tako mal muci saj ce bi tud med prikazovanjem filmov al pa peko cd zmrzoval se sploh nebi ubadal z njim.
Tako ma mi ne gre v racun zakaj sam ko stoji al pa med pisanjem al poste al v wordu pa se to sam ,če si pocasen ,ko hitro pises ne, ko pa se ustavis za 1 do 2 pa zmrzne med gledanje filma pa nikoli.
Tako ,da ,če je z hardverom kaj narobe bi moral med filmom se prej vsaj po mojem mislenju.

Highlag ::

Ram si seveda preveril z Memtestom kot naprimer http://www.memtest.org/ ?
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

butkomutko ::

ram je bil zamenjan z drugim pa je isto

Highlag ::

Pa drugi ram dela ok? :P

Sej vem, da se ponavljam, samo govorim iz lastnih izkušenj. Si ram preveril z memtestom?

Meni so na koncu zamenjali plato, ker ni prebavila 1GB modula. Ali kakšnega drugega dodatnega modula. Menda je bil memory controler fuč.
S tem, da je računalnik v trgovini še lepo delal z vsemi aplikacijami in vsem, doma pa nič več .... Žal v trgovino nisem vzel CD ja z memory testom, ker je takoj pokazal napake.

Kakšen računalnik pa imaš to? (Napiši malo o hardwareu).
Drugače pa če zmrzuje, ko nič ne dela namesti FAH pa foldaj proteine. Lahko se celo priključiš Slo-tech teamu. Bo CPU ves čas na 100%:D
A v event viewerju ti nič ne piše (o kakšnih napakah)?
Never trust a computer you can't throw out a window

BloodyShadow ::

Sm neki bi tle dodal. Jst mam podobne probleme. Racunalnik mi zmrzuje pa nio vazno a igram, al karkoli. Takrat me diskonekta s TSja in Skype. A mi prosim lahko poves katero osnovno ploščo imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik naključno zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
131915 (1631) tone 45
»

Težava s prepoznavanjem RAMa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
192198 (1829) virus258
»

Houston, We've Got a Problem - RAM

Oddelek: Strojna oprema
251941 (1276) celjan34
»

Prenosnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101048 (952) gkovac
»

Presibek napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
121715 (1382) Azrael

Več podobnih tem