» »

Kako pravilno izdelati FTP kabel?

Kako pravilno izdelati FTP kabel?

kolombo ::

Prebral sem članek Ethernet kjer je opisana izdelava UTP kabla. Mene pa zanima kako pravilno zvezati FTP kabel na konektor RJ 45? Kaj narediš z izolacijo in dodatno žico za ozemljitev? Imam FTP kabel kategorije 5e, dolžine 30 m. Pravilno sem povezal žice in jih vstavil v konektorja RJ45 na obeh koncih: belo-oranžna, oranžna, belo-zelena, modra, belo-modra, zelena, belo-rjava, rjava. Vendar signala ni. V mrežni kartici v računalniku mi samo utripa lučka. V routeju pa ni signala.

bastadu ::

Še enkrat preveri za pravilno vezavo žičk. Ona žička z ozemjitvijo pa nima nikakršne veze s tvojim signalom, je samo za ozemljitev za odpravo motenj v primeru če kre kabel mimo kakšnih motilnih zadev... Ali pa kabel poskusi na kakšni obstoječi mreži kjer že deljujejo vse stvari, tako eleminiraš možnost, da je kaj narobe s tvojimi ethernet napravami...

balocom ::

ka ne rabeš posebnega RJ 45 konekltorja za FTP kabel:\ ?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Spc ::

Rabiš poseben RJ-45 konektor kateri ima shield iz aluminija.
Drugače če maš pa RJ-45 plastičnega pa tudi ni problema samo neboš imel shieldanih kablov.
:)

kolombo ::

Sem imel RJ-45 konektorja, ki imata aluminijast shield, pa ni bilo signala. Sem odrezal kabel in dal še navadna plastična konektorja. Pa spet nič. Kakšna je varianta, da bi ugotovil za vsako žičko posebej, če je vredu skonektirana? Merilnika namreč nimam.

AndrejS ::

Si upošteval da se "pravilne" parice (1,2 ; 3,6 ; 4,5 ; 7,8) prepletajo ???

kunigunda ::

Najbolj pomembna je pravilna ozemljitev ter impedanca.

kolombo ::

@AndrejS Parice sem razporedil 1-2,3-6,5-4,7-8.
@kunigunda Kako se pa pravilno ozemlji? A mi lahko kdo točno opiše.

ali3n ::

Olupiš gumjast del izolacije; alu folijo pustiš (~5mm); razporediš žice po barvah; sam jih še potem, ko so lepo razporejene poravnam - postrižem s kleščami... da je vse v liniji; tanko kovinsko žičko zakriviš nazaj; natakneš konektor in ga DO KONCA porineš gor - tko da so konci žičk res do konca v konektorju (tu si verjetno bil površen in ti zato ne dela); nato stisneš s kleščami;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boych ::

Si se prepričal, da si žičke porinil do konca v konektor??
Jaz sem mel primer, da so mi nabavili predebel FTP kabel in ni šel lepo potisnit v konektor, žičke niso šle čist konca, pa potem ko sem konektor stisnil z kleščami ni blo stika!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

OmegaM ::

Se ena opcija, lahko da imas klesce ... pac neko sranje in je odgovor tu.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

paljer ::

Za začetnike je najlažje, da najprej olupiš kabel ene 3-4 cm pred koncem. Nato zravnaš žičke in jih pravilno razporediš. Na koncu prerežeš žičke počez in jih vstaviš v konektor in paziš, da se pravilno razporedijo (postrani prirezane žičke ti omogočajo, da kontroliraš vsak kanalček posebej). Ko so vse pravilno razporejene jih potegneš ven, skrajšaš olupljen del na cca 2 cm (tokrat prerežeš naravnost) še enrat vstaviš in stisneš s kleščami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paljer ()

Poldi112 ::

Lahko je pa tudi s kablom kaj narobe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krimp klešče

Oddelek: Kaj kupiti
427783 (4067) marjan_h
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827860 (13589) denisbegood
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3614179 (4354) Lonsarg
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279632 (8930) racunalnicar
»

problem s F-UTPjem.....

Oddelek: Omrežja in internet
91856 (1722) Pyr0Beast

Več podobnih tem