» »

regulator, PLC???

regulator, PLC???

damjanf1 ::

Živjo!

Zanima me kaj predlagate kot najboljšo opcijo za naslednji problem:

Potrebujem nekakšen regulator(PI, PID...): vhod 4...20mA, izhod impulzni- regulacija doziranja črpalke in relejski- min. in max. alarm . Seveda bi moral biti zraven tudi displey.

Po možnosti čim bolj enostavna uporaba- user friendly

Če bi potreboval več takih stopenj- regulacij bi lahko to naredil tudi s PLC? Ima kdo kaj izkušenj- kakšen primer?
Po možnosti kakšen enostaven PLC, z enostavnim programiranjem-mogoče že kakšen primer regulacije.

L:P

DAmjan
adrenalin je zakon

16F84 ::

Siemens Logo. Po moje najcenejša varianta. Programiranje FBD od verzije 4 naprej tudi Ladder. Sam sem na zadnje imel opravka z logoti verzije OBA4, če se ne motim obstaja že OBA5, ki se že lahko skoraj enači z krmilnikom S5. Sicer ima osnovna varianta 8 vhodov ter 4 izhode (velik je približno kot FID stikalo) Lahko pa se razširi na 24 vhodov ter 16 izhodov.

16F84 ::

Kot sem napisal zgoraj- obstaja nova verzija (ravno sem naredil update). Novosti so ravno to kar potrebuješ - dodan je PI controller, Ramp control in Analog multiplexer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

damjanf1 ::

kakšna je cena kompleta- približno. Pa kakšno je programiranje-jezik.
Se kje dobi že kašen podoben program, da bi ga potem samo malo priredil svojim potrebam.- nisem kašen expert


hvala
adrenalin je zakon

16F84 ::

Sam sem razvojni komplet v kovčku kupil ko se je logo pojavil na trgu.
Vseboval je kabel, softwer ter enega logota. Takrat je cena bila zelo ugodna (okrog 30ksit) Sedaj mislim, da najmanj toliko stane le logo.
Pokliči na siemens. Sicer je programiranje zelo enostavno. Praktično ne rabiš kakega posebnega znanja. (Help je zelo dober. Na siemensovi spletni strani mislim, da je tudi slovensko navodilo) Elektronikom je verijetno bolj na kožo pisan FBD (program rišeš kot načrt z logiko) Jakotokašu pa bo verjetno bolj pri srcu ladder (kot bi risal jakotočni načrt) Sam program ima zelo dober simulator.

ladder:


fbd:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PIC programator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
255896 (741) MadMax
»

Vzorci (samples) - vprašanja in odgovori (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13418214 (10140) brez-imenko
»

Čip dol (in gor)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
74604 (4435) Pyr0Beast
»

Kako nabavit mikrokontrolerje Atmel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373605 (2955) Brane2
»

osvetljevanje TIV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
475230 (4580) Brane2

Več podobnih tem