» »

Schindlerjev seznam

Schindlerjev seznam

poweroff ::

Ojla... mene pa zanima ce je kdo gledal Schindlerjev seznam v nedeljo in ali imate kaksne komentarje.

Pohvalno je bilo tudi to, da KOK TV ni prekinjala z reklamami.

Thomas ::

Tega filma se vedno izognem.

Klobuk dol pred Schindlerjem (osebo).

Ampak holokavsti so mi mrzki. Tudi na filmu. Kaj če ti to?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

To je za to, da ne pozabimo.
Dve leti nazaj, je bila obsežna slikovna rastava o holokavstu, v Nemčiji. Nekaj obiskovalcev so intervjuvali in vsi po vrsti so zagotovali, da je vse to izmišljeno in da njihovi očetje in dedtki že niso počeli tega. To oddajo sem gledal in se na lastne oči prepričal o zanikanju holokavsta.
Je pa filem izvrstno posnet sem ga gledal že tretjič.
Edini barvni posnetek v filmu je deklica in ima odličen učinek, ker jo proti koncu filma zopet vidimo med ostalimi trupli.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

bluehacker ::

Film sem gledal in mi je se danes slabo, res je da je dober film, a grozote so grozne, kri krvava...
lol:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

whatson ::

Film je prava Spilbergova mojstrovina.

whatson

poweroff ::

Ja, najvecja finta je pa v tem, da se je vse to res dogajalo, s podrobnostmi vred. Sem bral knjigo od Wiesenthala, kjer je te zadeve popisoval.

bluehacker ::

Ja je res dober samo ni za male otroke, kaj so vam mamice pustile da ste ga gledali???
lol:D8-O:'(
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Opkow ::

Film je res biu great... Folku je tok kewl ta film, da na POPu niso upal prekinjat z reklamami .. pravi cudez niti pol sekundne prekinitve ni bilo..

In film ne bi biu niti pol tolk dobr, ce ne bi biu v crnobeli tehniki posnet.. razn une deklice pa sveck k so gorele bol na konc..

Kralj ::

Film se mal prevec vlece. Najbol je tist ko komandant z balkona strela ljudi>:D>:D.
Was the last of the G's, kicked the shit to make the white men bleed.

Thomas ::

Eni ste tanatični ko hudič. Ampak to ni zdravo. Ni dobr ... :(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MRB0rYS ::

Če je blo res tako kot prikazujejo pol je blo pa res kruto tiste čase, upam da naša generacija tega ne bo doživela
b0rys

Ark4nge| ::

Kdor je gledau film, zdej ve kaj lahko naredi neumnost človeka (in orožje)! :O
Višje! Hitreje! Močneje!

Elemen_T ::

Eden izmed boljiših takih filmov ki sem jih videl...Oskar igra...naravnost noro.

Pepo ::

Film, kjer je treba sneti kapo z glave. In tokrat prvic snemam kapo tudi pred POP TV, ker so uredniki tam opazili, da izpovedne moci tega filma ni mogoce prekinjati z banalnostjo reklam.

Tomas?! Ce kaj, me presenecas ti. Na topicih o najboljsem filmu presenetis s poznavanjem zelo dobrih, a skoraj anonimsnih svicarskih fimov, zdaj pa s teorijo, da prikazovanje holokavsta ni dobro. Poglej odgovore pobov, ki so jih poslali, mene je pretreslo. Cista njihova katarza, ki jo je povzrocilo gledanje clovekovega propada iz zagotovo najtemnejse dobe, ki jo je prezivelo clovestvo. Industrije smrti... ni mogoce pozabiti. To je najbolj zavrzeno dejanje, ki ga je kdajkoli pocelo clovestvo. Z jasnim nacrtom, brez custev, s peklenko sprevzrzenim trazumom. Zakaj, mislis, zahodna Evropa skupaj z Nemci danes tako sovrazi fasizem (in druge totalitaroizme)? Pa ni floskula, kajti groza, ki zaveje iz Schinlerja, je sama po sebi opozorilo. Nevarna bi bila pozaba, kajti iz pozabe raste vseenost in ponovitev groze.

skorc_norc ::

Film sm gledu ze drugic pa mi je bil ze v ta drugo zelo vsec. Mislim, da holokavsta ne smemo pozabiti niti tega, da Avstrija in Nemčija nista še izplačala niti centa žrtvam in, da je še vso njihovo nasilno vzeto bogastvo spravljeno v švicarskih bankah. Osebno mislim, da tega denarja žrtve holokavsta ne bodo nikoli videle, kar pa je ogabno.

Tudi jaz sem že slišal in videl zanikanje holokavsta in se ob tem zgražal. Na te grozote ne smemo pozabiti - zato bodoči očke in mamice informirajte svoje otroke (seveda, ko bodo v primernih letih)

Kar se pa tiče Schindllerja - kapo dol!

NoUse4AName ::

ja film je bil fenomenalen, spielbergu je zelo lepo uspel. tisto na koncu ko je pokazalo taprave ljudi s igralci ki so jih igrali je nice touch.

Simko ::

Film je umetnina, vendar sem raje jokal pri drugi umetnini: "Zivljenje je lepo" .... srmk....:8)

eomer ::

Film je zakon sam ni dost prikazanga. Drgac pa je un Goethe bil en car kr folk tko malce z dolgocasa streljal, sej je se nor zato ratu.

:):)

Thomas ::

Ja. Nacistični holokavst je povzročil 1/3 smrti v raznih taboriščih 20. stoletja.

To vsi vemo. Vendar ni toliko koristno poznati mehanizmom usmrčevanja - kot procese, ki družbe potiskajo v stanje, kjer je to mogoče.

Če se hočemo danes it preventivo - je ta v kritičnem razmišljanju o družbenih dogajanjih. Precej manj v dokumentarizaciji takratnih dogodkov.

Ta - spektakularizacija - ima lahko več slabih učinkov kot dobrih. To ni samo 'opomin' - je tudi (negativna) reklama.

Consider.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

LuiIII ::

Odvisno od lastne zrelosti dojemanja.

Lui

Tr0n ::

Napacno razmisljanje Thomas.

Thomas ::

Lui Tretji - šur. Vsak misli kako da je zrel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

LuiIII ::

Kot zeleno jabolko.

Lui

skorc_norc ::

Thomas delno se strinjam s tabo. Treba je spremeniti mišljenje družbe ampak dokumentiranje teh dokodkov je nujno, če hočemo, da naši potomci teh grozot ne bodo pozabili, ker ravno z njimi lahko spremenimo mišljenja družbe.

XCT ::

Film je dober za vse ne-Nemce
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

eomer ::

Zakaj pa za Nemce ni?
:|

Rott-von-weiler ::

Žalostno vendar resnično upam da se to nebo nikoli ponovilo:))

Thomas ::

Najbrž se ne bo. Lahko se pa še kašn veči šit. ww3 - naprimer.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Prvo: POP TV ni prekinjal filma zarad tega, ker bi potem Sportna Scena bla prepozno in bi se postavni mamini sportni sincki jokali, ker bi se prepozno vlegli spat in se pol nebi mogli zjutraj ob stirih vstat pa it oblaufat cetr slovenije in pojest 12 surovih jajc.

Drugo: Da se ne bo ponovilo? Ravno v tem trenutku se dogaja po celem svetu, samo da si vi zatiskate oci. A res rabite enega Spilberga, da vam vse tako lepo zavije v papir in postavi pred nos da boste dojeli? Ljudje so ovce in tisti, ki se danes zgrazate nad takimi stvarmi je cisto mozno, da boste cez par let zrtev kakega sprenega govornika, ki vas bo preprical da je pa en narod naroben, ker so malo krajsi kot vecina ali imajo drugacno barvo las. Pa pizda, to se je se pred dvemi leti dogajalo kaksnih 500km (ok, ugibam) proc od nas, v Bosni, kjer so na tisoce ljudi zmasakrirali in pometali v jame ker so bili drugacne vere. Bah...
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Dobr si tole reku Luni. Res. Jest se podpišem pod vse stavke.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

roscha ::

Debata v prazno.. Itak me osebno ne prizadane pa ce so pobil 100 ali pa 100 miljonov zidov. Sorry. Tko pac je. Zadeva je 60 let "pred nasim stetjem" obenem pa nas non stop po TVju futrajo z umori, masakri vojnami in podobnimi sranji, da me (in verjetno se marsikoga) nic vec ne spravi s tira. Primer je vojna v BiH. Prvo leto je bilo se zasilo "zanimivo", potem pa je postajalo dolgocasno, zalajnano, nezanimivo. Stvari so se pac prevec ponavljale in nas (vsaj vecine) kljub blizini par 100km niso osebno prizadele.Za tiste z dobrim zelodcem se ena stran: tukaj

LP!

Thomas ::

Brezbrižnost, ki jo roscha tako vehementno razlaga - je začetek zla. Ta je že okužen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas me zanima ce bi bil tako hladnokrven ce bi on bil eden izmed teh 5 milijonov. V zgodovinskih ucbnikih nekega prihodnjega casa samo cifra, ampak vseeno clovek za sebe, s svojim zivljenjem, mislenostjo, upi, sanjami, ki je moral umret, ker enemu ni bilo vsec ker si zobe umiva z levo in ne desno roko.
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Hja luni - po moje si eni takale temna očala gor dajejo, da ne bi nič vidli. Svoje strahove tkole skrivajo. Ampak to je točno napačna taktika.

Možno pa je, da so res brezčutni.

Ne vem kaj je slabš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andro ::

Film je klasika, prava mojstrovina.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

mojsterpeter ::

Enkraten film, gledal sem ga prvič. Film ki spodbudi človekovo razmišljanje in te popolnoma prestavi v tisti čas.

poweroff ::

Luni: Drugo: Da se ne bo ponovilo? Ravno v tem trenutku se dogaja po celem svetu, samo da si vi zatiskate oci.

Tocno to. Dogajalo se je v Bosni, dogaja se na Kitajskem, dogaja se v Afriki. Ja, dogaja se tudi v ZDA... ce samo malo spremljate debato okrog NATOve uporabe Depleted Uranium in tim. "Balkanskega sindroma" (v zaliski vojni je bil pa "Zalivski sindrom") boste ze vedeli o cem govorim.
Zanimivo - ravno vceraj sem govoril z enim profesorjem, ki predava predmet politicni ekstremizmi. Pravi da so s studenti analizirali skrajne strani (Nazi, White Power, itd.). In ugotovili... da za vsem stojijo ideje o skupni evropski naciji (Hitler je recimo govoril o zdruzitvi Evrope in evropskem narodu, Arijci pa so samo vrsicek tega naroda). In za temi idejami stojijo ideje o zdruzitvi krscanskega sveta (kar sicer nima nobene zveze z religijo)... da se namrec zelo lepo potegniti crto dol do krizarskih vojn proti Muslimanom, danes pa se proti Kitajcem.
Je pac tako da zivimo v agresivni druzbi...:(

Tzar ::

Odlicen film,piko na i pa posatavi dejstvo,da v njem ni nobenga "ameriškega" junaka.
Podobnega kalibra, kot Zivljenje je lepo.
Samo tam je bila krutost prikazana s humorjem in s krvjo,kot jo to znajo prikazati Americani (Spielberg).
lp
Življenje je lepo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VAXXED in kontroverzija , ki obdaja film

Oddelek: Loža
466911 (3110) grex

Holokavst ?

Oddelek: Problemi človeštva
387944 (6080) Gandalfar

Auschwitz - konstrukcija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23931473 (28909) Ziga Dolhar
»

Srbski film

Oddelek: Sedem umetnosti
485933 (4582) Nikec3
»

Kaj se je zgodilo Aprila 1994? Zgodila se je Rwanda...

Oddelek: Loža
262053 (1259) dusanr

Več podobnih tem