» »

USB kljuc in zazgana maticna ploasca

USB kljuc in zazgana maticna ploasca

Border ::

Pozdrav!

my perfect day

Vceraj se mi je naredilo nekaj zelo neprijetnega v sluzbi. Sel sem na en Gorenje Point racunalnik, ki ima USB vtic od spredaj. Namesceni so WIN 2000. Vtaknem svoj USB kljuc v comp in se nc ne nardi, grem se enkrat notr pa ven, vednar v drugi vtic, ki je poleg (dva USB porta skupaj) in malo zamigam in ful pokne. Racunalnik se ne prizge vec. USB kljuc deluje normalno, saj sem ga potem sel testirat na drugi comp.

Serviser je rekel, da je hin maticna plosca. Stroski baje okol 30.000 SIT. Se da kaj se drugega nardit, recimo dat notr kaksno plosco za 16.000 SIT, sprememba maticne bo kaj vplivala na vse okolje v WINdowsih?

Dajte pomagat z nasveti... :(

XaNti ::

Zdej če je tak komp sestavlen, da hoče pač to točno določeno matično, da dela tako kot morem potem ni druga možnosti. Če pa ne pa lahko daš kako cenejšo vrajnto.
Kar se tiče pa vplivanje na windose če bo enaka plata potem ne če bo pa drugačna potem pa bo vplival na windowse.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Border ::

Ni mi jasno, kaj je blo krivo zakaj je neslo plato? Lahko USB kljuc zazge plato? Kako...

Res je, da sm malo pomigal sem ter tja, ker sem mislil, da ni zagrablo... in ker sta dva skupaj, da je kej preskoclo?

XaNti ::

Kakšna statična elektrika ... kratek stik... se zgodi...:8)
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Border ::

ja sj... jaz tudi mislim tako... ker sta USB vtikaca cisto skupaj in sta se majala... ko sem poticnil notr kljuc se je menda en dotalknil drugega in BUM... pa je sla plosca...

Se je komu se tko nardilo?

dunda ::

Meni se je to naredilo - dvakrat. Pri meni gre za Annijev računalnik. Drugič sem znorel, ker na njihovem servisu čakam računalnik po cel teden, zato sem raje plačal (čeprav je bil računalnik še v garanciji) in pri njihovi konkurenci zamenjal matično ploščo. Cena - dobrih dvajset tisočakov, servis opravljen v dobri uri ... za podjetje veliko ceneje, kot da bi cel teden gledal v zrak :D

Border ::

dudna, kaj si tocno delal, da si zazgal plato?

dunda ::

Obakrat vtaknil dlančnik - pravzaprav USB kabel od zibelke v USB port. Ob tem, da sem navajen, da se prej razelektrim >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik ne zna SSD

Oddelek: Programska oprema
151943 (1730) konspirator
»

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
15932 (788) SkyNet
»

Občasno resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
7841 (774) black ice
»

USB problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
182186 (1939) Swiwer
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192464 (1916) Dead_Eye

Več podobnih tem