» »

Maxtor 40GB - problem?!

Maxtor 40GB - problem?!

Webmojster ::

Pred kratkim sem kupil 40 GB disk od Maxtorja, model 6L040J2 in imam probleme z zaznavo v biosu. Osnovna Plosca je MicroStar w6168MS, z intelovim naborom cipov 440BX/DX/ZX. Leto izdelave osnovne plosce je 30/11/1999. (v 1.2) Enostavno mi ga ne prepozna, razen ko nastavim jumper na eno doloceno pozicijo, vendar takrat mi prepozna samo 33 GB. A ve mogoce kdo, kako usposobit to stvar, da bo delovalo? Na Maxtor.com pise, naj uporabim namesto autodetect v biosu kar svoje nastavitve (manual settings). Je to ze kdo probal? Hvala za odgovore

ssokec ::

>:DDisk formatiraj na več particij ker FAT 32 podpira velikost diskov samo do 32 Gb ali pa ga formatiraj z NTFS. vendar NTFS podpirajo samo XP in 2000. Upam da boš rešu ta problem in boš pol dal za dva pira!:)

zile ::

Pejt na Microsoft.com pa si dl-ji fdisk, ki podpira formatiranje diskov do 128GB.

Webmojster ::

Hi! Ej, saj fora ni v formatiranju diska, formatiram si ga ze lahko na vec kot 33 Gb, samo v BIOSu mi ga ne prepozna vec kot 33Gb, ce dam autodetect..

Borci ::

Najprej poišči ali obstaja novejši BIOS za matično ploščo.
Starejši namreč podpirajo samo do 32GB.

Webmojster ::

Tudi to sem ze nardil .. vendar, ko "flesiram" bios, se nic ne spremeni ... (ampak pise da je uspesno updejtal) ..

Borci ::

Jaz sem imel podoben primer z IBM-ovim diskom, vendar za IBM obstaja program, ki se shrani v boot sektor in se naloži vsakokrat, ko vklopiš računalnik. Ta program potem omogoča, da izkoristiš cel disk in ne samo 32GB, kot ga prepozna BIOS.
Ta program je samo za IBM-ove diske, če pa kdo pozna kakšnega za Maxtorja, pa naj napiše.

VASkO ::

nekateri diski, vecji od 32GB, imajo jumper za preklop v 32GB nacin, za starejse plate, mogoce imas ti taksen disk in ta jumper nastavljen na 32GB, prestavi v tem primeru.

glih berem, da imas tak disk, torej problem isci v plati - ne podpira velikih diskov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Phoenix bios

Oddelek: Strojna oprema
9836 (737) Duhec
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171703 (1446) Tomay
»

(pre)velik disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
442271 (1724) jest10
»

Namesto 80 Gb samo 32Gb trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131173 (905) cekr
»

Premalo diska...?

Oddelek: Strojna oprema
13931 (794) boštjan

Več podobnih tem