» »

Canon PowerShot S2 IS vs. Sony CyberShot DCS - H1

Canon PowerShot S2 IS vs. Sony CyberShot DCS - H1

StricGeza ::

za katerega bi se vi odločili PS S2 IS ali CS DCS-H1
kdo želi moj avtogram naj me pokliče

mj123 ::

Mogoče bi bilo dobro počakati na S3 IS, ki je bil predstavljen na sejmu v Orlandu prejšnji teden.

pinx ::

Jaz mam S2 IS in ti lahko povem da je super. S3 bo po vsej verjetnosti imel ene 10-20% višjo ceno od S2. Edine razlike pa so 6MP, ISO800 in črno ohišje.

bauci ::

Zelo na hitro:
Canon ima vrtljiv ekran, Sony ne, Canon kartice SD so cenejše kot Memory stick, ko snemaš film lahko pri Canonu uporabljaš zoom pri Sony pa ne.
Lahko pogledaš test za oba na strani http://www.steves-digicams.com. To je zame najboljša stran za konkretne informacije o digitalnih fotoaparatih.
Lp, Bauci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

BigWhale ::

Jaz sem se odlocal med obema kar nekaj casa. S2 ima mogoce nekaj prednosti. V sami sliki je razlika prakticno neopazna, nisem se mogel odlociti kateri ima boljso sliko. Na koncu sem ostal pri vrtljivem ekranu in ceni. Sony je bil s svojimi 99 jurji cenejsi za 25 jurjev. :)

Za ta denar dobis pa tudi kar velik memory stick.

Pri Soniju ne mores izbirati izreza slike, ko printas slike direktno iz aparata na tiskalnik preko pict bridge. Canon ima tudi malo vecji frame rate pri contionus mode slikanju. Bauci je omenil tudi zoom med snemanjem filmov. Ta meni ni bil pomemben, ker imam DV kamero in ker pri prejsnjem aparatu nisem posnel niti enega filma. :P

Jaz sem se na koncu odlocil za Sonija, ker sem za sonija ze imel 2x256MB kartic.

Poglej si se teste na www.dpreview.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

nodes ::

Sony je bil s svojimi 99 jurji cenejsi za 25 jurjev

za 99Ksit dobiš Canon S2 pri npr. Maidiču in še vedno ostane za kartio
;)

Brainstorm ::

S2 nima možnosti nastavitve formata 3:2, kar js s pridom uporabljam na H1, ker mi jih potem ni potrebno obrezovat, ko jih pošiljam v foto studio. Torej na fotografiji ostane cela slika takšno kokor vidiš na fotoaparatu.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Nodes, no najbrz tam dobis tudi Sonija potem ustrezno ceneje, ali pac?

Poleg tega je pa to trgovina izven slovenije, ce se prav spomnim. Pristej se potne stroske.

Mislim, jaz ne navijam za nobenega, ker sta performancno prakticno enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalc do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
92051 (1800) Svizec69
»

Sony Cyber-shot DSC-H5 vs. Canon Powershot S3 IS?

Oddelek: Kaj kupiti
61101 (1019) koyotee
»

Fuji FinePix S5600

Oddelek: Kaj kupiti
101863 (1731) rhabdo
»

Canon vs. Minolta

Oddelek: Kaj kupiti
242012 (1597) nodes
»

digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
172087 (1839) Fizikalko

Več podobnih tem