» »

Kako narediti luknjo v ohišje

Kako narediti luknjo v ohišje

CIrCAcevl ::

Tuhtam da bi na na stropu ohišja naredu eno lunkjo.A bi kr z vbodno žago prerezu ta pljah.Še neki.

Na ohišju na stran in zadaj so takšne luknce glih za ventilator.Če bi ga montiru bi mogu tiste lukne odzagat ven pa daz lekleno mrežo gor?A je pametno vrtat u ta pleh?
|O

R0K ::

ja z ubodno žago ja......narišeš krog (da bo šou vent not) nardiš nekje na krogu luknico in začneš počas zagat ž vbodno žago.....simple ko pasulj.....edni da nimaš kazga mehkega pleha oz. da maš kako tak bl čudno ohišje sam to nebi smelo bit problem.....

ChiefThunder ::

tuki maš en link...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

CIrCAcevl ::

Hvala.Bom probu neki od tega nardit sam bo kr težko.:):)

SkIDiver ::

Kako žagco pa uporablate za rezanje kovine z vbodno žago? Pa kok se kj vseskup pleh zvije?

totimato ::

Jaz sem kupil za manj kot jurja 4 v paketu. So pa takšne majhne namenske - na paketu piše al so za kovino ali za les. Da se pleh ne zvije pri rezanju pa na max obrate in čim manj pritiskati z žago - dejansko bolj brusimo kot žagamo. Jaz sem tako izrezal okno v stranico in mi je kr lepo uspelo.
Je pa res da lahko stvar zvijemo, če delamo prevelik ovinek...

lp

totimato

SkIDiver ::

Pol bom jz raj pr moji stari metodi ostov. Narišem krog po njem navrtam lukne, s sekačem izsekam vn kos pleha, ki ga ne nucam pa vrtalni stroj in brusna glava not pa bzzzzzzzzzzzz:D

totimato ::

Sk|diver: ja, samo če tak sekaš pa brusiš je še več šans da zviješ površino...

se mi pa zdi z vbodno žago še najmanj dela - tak nekje za 20 x 20 cm luknjo nekje 8-10 min z piljenjem vred.

lp

totimato

CIrCAcevl ::

:\Jst sm kupu zdej vent. 80x80 12V.Kak bi ga pa zdej prklopu, ker iz njega strlita dva kabla.???????:\:\
Lunkja pri luknji,......

Matek ::

Od kod štrlita? Postrani itak morta štrlet, ker elektrika ne gre po luftu>:D. Hecam se. Od drugje pa nimata kaj štrlet. Če sta kje drugje, jih spelji na stran.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CIrCAcevl ::

kam jih vtaknes to me zanima?Ker pac ne vem.A majo u IC elect molex konektor?

alien-w ::

Poglej mal pod clanke na s-tju, pa poisci modifikacije ohisij. Tam je tut moj mod, in tam ti vse pise, kako naredis.

Binji ::

crna zica je zemlja, rdeca pa +12V. Evo zdej ves vse. Pa ce bos prklopu na molex vedi, da je na molexu rdeca zica +7 (se mi zdi), rumena pa +12. Ergo - rdeco prklopi na rmeno:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

VASkO ::

molex konektor:
rdeca - 5V
crna - GND
rumena - 12V

tako lahko dobis ven 5V, 7V ali 12V

CIrCAcevl ::

kuk ventu pa je priporocljiv pklopt na 230w napajalnik.Dva mam ze gor pa se mi zdi da un ta drug bul dela, ku un prej, pa sm oba 12V zvezal.
Alien-W: Kje si kupu žagce za želez za vbodno žago pa kuk si dal. Jst sm se prejle fuku sm s purmasino delu; luknja ob luknji,lunkja ob luknji,....:):)

danielka84 ::

Kak ste že rekli, da dobim ven 7V?
torej:
5V-rdeča
GND-črna
12V-rumena
7V-????

ni-da-ni

rc-car ::

rumena (12V) + rdeca (5V) = 7V
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

danielka84 ::

kak se pa to zveže?
če daš rdečo in rumeno skup, potem to ne bo menda glih delalo kaj!?!
ni-da-ni

VASkO ::

rumeno das kot +, rdeco pa kot - in razlika med potenciali je potem 7V.

danielka84 ::

hvala!
ni-da-ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564402 (3177) nuclear
»

ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
844671 (3116) goku :)
»

V ohišje bi izrezal luknjo za pleksi...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341844 (1385) simonchelo
»

Kako najlazje zrezem luknjo na ohisju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71246 (1053) Blup
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172082 (1624) webcreator

Več podobnih tem