» »

za prenosnik: torba ali nahrbtnik?

za prenosnik: torba ali nahrbtnik?

username ::

Saj vem, da je to odvisno od osebnih preferenc in potreb, ampak vseeno sprašujem za mnenje, kaj se bolj primerno za povprečen 15,4" prenosnik - torba za čez ramo ali nahrbtnik.

Kakšne so vaše izkušnje (še posebej, če ste preizkusili obe varianti).

Pa še to: torbe so v večinoma 2 variantah - pri enih položiš prenosnik v torbo, pri enih ga pa vložiš kot zvezek - upam da veste kaj mislim. Kaj je boljše?

A obstaja kakšna varianta, ki omogoča oboje - da nosiš čez ramo ali kot nahrbtnik (se mi zdi da sem pred časom nekje videl nekaj takega)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Turtle ::

Ene par trgovin po Sloviniji prodaja Dicota izdelke, ki so kvalitetni (nemška zadeva) ter cenovno OK. Malo poišči po najdi.si

Ziga Dolhar ::

"Toploading" (vstavljanje "od zgoraj") je kul, če ga uporabljaš [beri: jemlješ iz torbe in vstavljaš vanjo] nekje, kjer imaš malo manevrskega prostora. T.i. "compartment" torbe (ki jih "prepoloviš", da prideš do prenosnika) namreč zavzamejo PRECEJ prostora za hendlanje. Obstajajo pa tudi hibridi.

Sicer pa -- Samsonite je kul. (Imam dve notebuk torbi, eno top-loading in drugo compartment.)
https://dolhar.si/

aljazh ::

Nahrbtnik ima nekaj prednosti, ki jih običajno sicer spregledamo:

- ne more "zdrsniti z rame", kar se še posebej rado zgodi pri torbi v kakšni gužvi, ko se z njo "zapneš" ob drugega;

- večja varnost pred uličnimi tatovi - torbo lahko mimogrede kdo "sname" z rame;

- nevpadljivost: torbe so običajno zelo vpadljive oz. že na daleč razkrivajo vsebino, nahrbtniki pa se navzven ponavadi ne razlikujejo od običajnih boljših nahrbtnikov.

Sicer je nahrbtnik tudi udobnejši za dolgotrajnejše nošenje, uporaben pa je še za kaj drugega, ne le za računalnik.

Odvisno pa tudi od okoliščin - poslovnežu se nahrbtnik ravno ne bi podal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

Dax ::

Sam imam klasično Samsonite torbo (16'' za 15,4'').

Če bi imel večji budget, bi pa definitivno vzel Paragon serijo. Nahrbnik ali torba - po želji. Pride okoli 17k.


http://www.samsonite.co.uk/gb/en/local_...

Damjan Jagar ::

Preizkusil oboje in sem se odločil za nahrbtnik. Razlogi:

- udoben za nošenje
- ima več prostora; predalčki in žepki za kable, napajalce, USB, mobilni disk...
- ga lahko uporabljaš tudi za kaj drugega
- sem bolj "backpack guy"

Kot je bilo že rečeno je precej odvisno tudi od stila oblačenja. Obleka s kravato in rukzak ne paše najbolje skupaj.
http://jagar.si

_pobesneli_ ::

kolk $ pa pride en navaden nahrbtnik?..jaz mam sicer torbo ma mi malo teži nosit tisto po celi lj.nahrbtnik bi mi bil bolj praktičen.
Gregor

Damjan Jagar ::

Jaz imam takšnega v sivi barvi. Ko sem jaz kupoval je bil še cenejši, čeprav ima že zdaj smešno nizko ceno.
http://jagar.si

Isht ::

Jaz sem za nahrbtnik. Imam pa Crumpler Farmer's double, ki je namenjen prenašanju fotoopreme in laptopa.
Link: http://www.jimtek.si/katalog/product.ph...

je pa res, da je zaradi kvalitete izdelave in zaradi specifičnih detajlov (spodnji predal za fotoopremo je podložen in ima predalčke za objektive, hrbet nahrbtnika je ful podložen, laptop je v glavnem prekatu še v dodatnem predalčku zaščiten pred vsem možnim) precej drag (25k sit).
Na kratko ima pa placa za: 2x SLR fotoaparat z objektivom ter flash, 1x laptop 17'' z vsemi napajalci in dodatno opremo, pa še en kup drobnarije gre po predalčkih noter.

kabum ::

jaz mam sicer torbo, ki je konkretno podložena na nosilcu, pa vseeno, če morem kam dlje it peš s kompjuterom na rami, me začne vse bolet... ma pa moja ženska en fullll hudi IBM nahrbtnik, pa kaj si ti ja nor, sn mel feeling da bi lahko šou na Triglav z njim, pa sploh ne bi opazo da nosim kaj...
tak da ja, jaz tui priporočam nahrbtnik :)

Gwanaroth ::

Za zdej imam torbo od APC-ja, ampak v kratkem razmišljam o
http://www.bof.si/product.cp2?guid=C5A72CF5-16BF-F092-4488-DA652399FA9D.

Sem jo testiral in se super obnese, tako, da jo priporočam tudi tebi.
Lights often keep secret hypnosis..

TylerDurden ::

nahrbtnik za vsakdan - pa eno lepo naramno torbico za sestanke. Priporočam pa znamko Dicota.
Let\'s make some soap ...

antonija ::

Crumpler rules!!! Jst mam ruzak za laptopa, kolega ma pa torbo za laptopa in ruzak za fotkica, pa so zadeve res trpezne pa kul zgledajo :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Isht ::

ne morem da se ne bi strinjal z Antonijo: Crumpler rules!
Imam malo torbico za digitalca (Canon S1 IS), pa srednjo torbico za digitalca z vso opremo (dodatni objektivi), pa veliko torbo za starega SLR manualca z dvema objektivoma in flashem, zraven pa porinem še digitalca.
Potem pa seveda še ruzak, ki sem ga omenil v prejšnjem postu.
Aja, no, pa na ruzaku imam dodano malo torbico za mobitel.

V glavnem Crumpler rules!!! Torbe se po kvaliteti brez sramu primerjajo z najboljšimi Tamraci ali Samsonite-i, so pa še nepremočljive.
Pa še kul zgledajo za povrh...

Meni osebno je pa najboljša stvar to, da se Crumpler ne jemlje resno (www.crumplereurope.com)... jaz imam spravljene vse originalne etikete/embalaže, ker me nasmejejo do solz...

m4rkiz ::

Da nebom odpiral nove teme, mene pa zanima v katerih trgovinah v sloveniji se da kupiti Crumpler-jeve nahrbtnike.
Hvala za odgovore.

lp marko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4rkiz ()

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Jst uporabljam največ nahrbtnik. Te zadeva ne moti in z roko lahko samo odpreš vrhnji del in vzameš mašino ven.

Isht ::

m4rkiz: Jimtek je uvoznik, ampak jaz sem kupil par Crumplerjev pri Rolanu (www.rolan.si) za kar nekaj jurjev ceneje.

swen ::

Jst trenutno uporabljam torbo, vendar sem že izkusil njeno nepraktičnost. Ker laptopa ne puščam v avtomobilu (sploh ne odkar so kolegu razkopali avto v parkirni hiši city park), se mi je že parkrat zgodil, da sem mel roke do gležnjev ko sm se šetal po trgovinah. Tko da grem ob prvi priliki v nabavo nahrbtnika. Sicer verjetno ne Crumplerjevega, ker mi je definitivno predrag.

TylerDurden ::

once again:

DICOTA BACPAC BROKER

DICOTA BACPAC JUMP

DICOTA BACPAC RAIN

DICOTA, BACPAC BROKER 9.700,01 SIT 40,48 EUR
DICOTA, BACPAC JUMP 12.950,00 SIT 54,04 EUR
DICOTA, BACPAC RAIN 9.000,00 SIT 37,56 EUR
Let\'s make some soap ...

antonija ::

Crumpler rules!! >:D

Ne, resno: Drag je zato ker je res kvalitetna zadeva. Pejd vsaj v stacuno gledat kako je sivan, kolk ma placa, ... Zgubis samo cas.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Isht ::

Ne morem da se ne bi strinjal z Antonijo. Noben DICOTA ruzak ni tako kvalitetno narjen, kot Crumpler. Pa DICOTA mora imet posebej prevleko za dež... HAHAHA, Crumpler je pa narejen iz ChickenTEX materiala, ki je nepremočljiv...
Pač plačaš neprimerljivo boljšo kvaliteto izdelave. NEPRIMERNO BOLJŠO! Pozabi Tamrac, pozabi Samsonite, pozabi DICOTA, Unomat itak popuši, Lowepro je mimo... Crumpler PIKA
Da ne omenjamo, kako Crumplerji dobro zgledajo... RRR

Xplicit ::

jest mam ruzak in je 100x bols za nost kot una torba cez rame, pa se bl 'ql' zgleda
sm ga pa nabavu v bigbangu za ene 6k, mogoce 7k, pa je cist ql ruzak, zgleda k navaden ruzak, sam da ma notr se s peno ojacan prostor za laptop

je pa tud uporaben za normalno uporabno

mocno priporocam

MattSLO ::

Tud jaz sem za nahrbtnik. Bolj funkcionalen. Priporočam pa karkoli od Samsonitea.... Mam pa za kakšne sestanke in podobno tudi torbo, ampak tud nahrbtnik lahk zgleda čist business-like, tko da ni nobenga problema...

bozigor ::

z nahrbtnikom greš lahko tudi na skuter...V bigbangu imajo profi nahrbtnik )naramnice se skrijejo v predal in ga lahko rabiš tudi kot torbo, ker ima dober ročaj) od HP-ja za 14k, v Comtronu pa dobiš takega za samo SIT 2.000..., ki ravno tako dobro opravi pa še ni tako vidno, kaj imaš noter...
V trstu je v mediaworldu pa za 11k takšen, ki ima predal za naramnice, se nosi lahko tudi kot torba in zgleda kot poslovni kovček.... prava stvar
poglej na www.mediaworld.it
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!

mirage ::

Sicer malo stara tema, ampak ve kdo, če imajo Crumpler nahrbtnike kje v Mariboru ali okolici?

antonija ::

Jaz sem od crumplerja v zadnjem casu videl samo tiste male torbice za fotkice in mp3 playerje, nic konkretnega. Pomojem bo najlazje da se zapeljes cez mejo kjer imajo stacune vsaj na zalogi artikle ki jih prodajajo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

degenerik ::

jest bi mel tut crumplerja. kje je najbližja štacuna z zalogo?
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

mmmato ::

men se od crumplerja dopade model The Breakfast Buffet, pa njihov official page je tud zanimiv :D

krneki0001 ::

Jst imam tako torbo, ko so naramnice skrite v zadnjem delu in če hočeš imaš lahko ruzak, al pa torbo za čez ramo.

Je čist nova, prodam jo pa za 10k če jo kdo hoče - pa čist brez reklam je in črne barve.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Baje da majo v Harveyu v LJ nekaj zaloge crumplerja...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Shatzy ::

Vem da na plano vlečem staro temo, ampak problem je pa aktualen. Ve kdo mogoče kdo je v Ljubljani oz. Sloveniji zastopnik za North Face ruzake? Na netu sem našel tole:

http://thenorthface.ellis-brigham.com/c...

Tale zgleda res dobro, ker ima ob strani trakce, s katerimi stisneš vsebino ruzaka k hrbu za lažje prenašanje, poleg tega ima za vsako elektronsko napravo svoj predalček.

LP

Ali

TeraSonic++ ::

edit: zgresu temo
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri nahrbtnik za na študij

Oddelek: Kaj kupiti
327385 (6152) jero_no1
»

Kul laptop nahrbtnik

Oddelek: Kaj kupiti
53823 (3717) jype
»

kje & kaksna torba za 17ˇ prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61519 (1400) mmmato
»

Torbica za digitalca

Oddelek: Kaj kupiti
51004 (956) kixs
»

Nahrbtnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
121659 (1451) Gandalfar

Več podobnih tem