» »

Rabim več info

Rabim več info

Zlatanov ::

Živjo,

Kupujem prenosnik Sony VAIO VGN-FJ180 s podatki:

Type: General Purpose
Operating System: MS Windows XP Home
Processor Name: Intel Pentium M 750
Processor Speed: 1.86 GHz
RAM: 512 MB
Hard Drive Capacity: 100 GB
Graphics: Intel Graphics Media Accelerator 900 GM
Primary Optical Drive: Dual-Layer DVD+/-RW
Wireless: 802.11g
Screen Size: 14.1 inches
Screen Size Type: widescreen
System Weight: 5.1 lbs
color: raspberry

Mi lahko poveste več o tem prenosniku:
- je vreden svojega denarja
- kakšne so njegove zmožnosti - po slovensko (ne opisuj z računalniškim slengom)
- kje ga lahko kupim (osebno, nikakor ne preko interneta) ime trgovine in kraj
- če je predvsem precenjen za svojo vsebino, bi prosila, če mi lahko svetujete pri izbiri drugega prenosnika (v roza barvi, saj veste, vsak ima svojo šibko točko, ta je moja :8) )

Prosim za pomoč.

T.Z.

Za neprijetnosti se opravičujem. Fresh meat sem še. :)

Fizikalko ::

Najprej ceno povej.

Zlatanov ::

Cena tega notesnika je v avstriji (online buy) 1.399 evrov
Načeloma se pa giblje od 1299 - 1400 Evrov
V ZDA pa od 1200 - 1600 USD

Fizikalko ::

Po moje je to dober nakup, če seveda kupuješ v tem rangu. Vse je tudi odvisno od tega, za kaj ga boš uporabljala - grafična kartica je npr. slaba, a najbrž (sklepam) boljše ne rabiš. Rama je dovolj za vsa običajna opravila, procesorske moči tudi. Odlika Sonyja je predvsem v kvaliteti ohišja in zaslona. Če se ti pa ne mudi, pa počakaj, da množično pridejo na trg dvojedrniki in bodo cene običajnim Centrinotom najbrž še fino padle.

Še to: notesniks podobnimi karakteristikami dobiš seveda lahko ceneje (Acer, HP, cenejših pa nikakor kupovat), a cena itak nikoli ni bila glavni adut Sonyja.

Zlatanov ::

Predvsem ga bom rabila za obdelavo raznih finančnih programov.. predstavitveni slide-i in podobno.

Rabim ga do konca marca. Že res, da sta HP in Accer v istem rangu, vendar nista roza :))

Ta prenosnik je bil v Sloveniji šele samo omenjen v enem članku, kar pomeni, da bo tukaj čez dober čas. In če potem še počakam, da mu pade cena, ga po tej logiki dobim šele marca drugo leto?

Ne vem, kako hitro padajo cene računalnikom? Kako hitro od ene reklame v Sloveniji do dejanskega uvoza? In potem prodaje? In kasneje še padca cene? In če že cena pade, o kolikšnem procentu govoriva? Se splača počakati?

Hvala, ker se ukvarjaš z menoj.

Fizikalko ::

Če ga rabiš do konca marca, potem nima smisla čakat. Pa še všeč ti je, kar je očitno tudi važno zate. Torej - če maš keš, kupi, za kvaliteto se ni bat, hiter je tudi dovolj zate.

>>>>Hvala, ker se ukvarjaš z menoj.

Ah, sej zato pa mamo forum, ne? Ti še kar kej vprašaj. Dobrodošla na Slo-Techu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Zlatanov ::

Hvala,

Roza je, lahek je, tanek je, sony je... 4. pogoji od 5. še dobrega bi :))

Se pravi je ta povprečen notebook?

Mislim, da je za povprečnega malo preveč denarja. Slabega lahko dobiš že za 120 000, se pravi da je povprečni nekje okoli 200 000.
Če je ta sony vaio FJ povprečen, je čisto predrag za povprečnega, čeprav je roza :))

Denar imam, nateg pa ne bi kupovala. Saj me zastopiš, ne?

Mi kaj svetuješ?

Saj ne pomeni, da moram plačati nek avto, ki mi je super fantastičen npr. Mazda 121, brez klime, lahek, in druge neugodnosti, stane pa npr. (pretiravam) 700 000 sit, 94 letnik. Za ta denar lahko dobim že kar dober avto. Mogoče malo manj lep :) .

Saj me zastopiš, kaj hočem povedati, ne? Predlagaj mi.

Fizikalko ::

Ne, ne, NI povprečen, hotel sem ti samo povedat, da pač glavni adut tu ni hitrost (kar pa nikakor ne pomeni, da je počasen, ampak le, da ni med najhitrejšimi na trgu), ampak kvaliteta izdelave in zaslon, pa tudi diska je precej. Hitrosti je za tvoje potrebe čez glavo, brez skrbi. Trajal bo gotovo dlje kot kakšen povprečen (tudi baterije ima Sony ok) in to je, mislim, zate zelo pomembno. Hitrosti, še enkrat, je več kot preveč za tvoje potrebe. Če so vsi ostali pogoji, ki so ti pomembni, izpolnjeni, je hitrost še najmanjši problem. Glede na to, kar si mi povedala o svojem delu in glede na to , da se bojiš le morebitne prepočasnosti, definitivno kupi. Za SOnyja je redkokomu žal. Boljši, bi rekel, je le kak kvaliteten IBM (torej serija T ali Z). To pa je že drug cenovni razred.

Fizikalko ::

Pa še nasvet - drugič daj naslov teme tak, da vsaj probližno opisuje, za kaj gre, npr. Nakup Sony prenosnika ali kaj takega. Ker "RAbm več info" bi lahko dal naslov čemurkoli, konec koncev vsi iščejo dodatne informavcije o čem, zato pa so na forumu.

Fizikalko ::

In, kako si se kaj odločila?

bajsibajsi ::

Predlagam ti, da kupis TO.

J`Mavr0 ::

[pomoč]
Imam pokvarjen računalnik in kupujem novega, saj mi je šla matična plošča in disk. Zdaj pa me zanima sledeče?
http://www.bolha.com/oglas1521887 -> Se splača to kupit?
Doma imam DVD rom in mrežno 5.1 da premontiram v starega.

In če je možno dat disk sata v sata2 vodilo? Kakšen disk priporočate oz. katero vodilo naj ima) 120 GB ali 160 GB npr.
Prej sem imel maxtor 80gb ...

Za pomoč hvala vsem vnaprej.

lp;
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J`Mavr0 ()

Zlatanov ::

Hvala ti za info. Ja, odločila sem se nakup tega računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Oddelek: Kaj kupiti
327932 (7053) koyotee
»

Prenosnik za punco

Oddelek: Kaj kupiti
191897 (1264) Leks
»

Sony z netbookom

Oddelek: Novice / Procesorji
444629 (3192) Bor H
»

Najkvalitetnejše firme prenosnikov

Oddelek: Kaj kupiti
244170 (3747) bond007
»

Kateri prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684876 (3745) _marko

Več podobnih tem