» »

Optimozacija slik za web: težava z velikostjo

Optimozacija slik za web: težava z velikostjo

einstein2 ::

Probem je sledeč:
Na web hočem postaviti galerijo slik, težava je v tem, da mi (free) server dovoljuje uploadanje datotek velikosti max 200 KB. Slike sem z raznimi (free) programčki ustrezno resizal, spremenil kvaliteto, a slike so različno velike in zaradi tega ne morem najti neke ustrezne kvalitete, da bi bile še znosno "gledljive" in hkrati majnše od 200 KB. Kje bi se dalo torej dobiti kak programček, ki ustrezno spremeni velikost slik, njihovo kvaliteto in bi omogočal nastavitev maksimalne velikosti datoteke?
Hvala
Ni lahko biti mlad!

webfreak ::

Jaz si trenutno pomagam z ACDSee, ki ti slike pomanjša na velikost, ki jo sam želiš, ter z kvaliteto, ki si jo nastaviš. Za svojo galerijo uporabljam resolucijo 800×600 ter kvaliteto 75%. Tako velike slike zavzamejo okrog 60 - 70kb. Trenutno pa si izdelujem tudi galerijo, ki bo to delo, ki ga opravlja trenutno acdsee prevzela galerija sama :D

Oxford ::

Oglej si IrfanView in njegov batch conversion. Pojdi pod File -> Batch Conversion/Rename ... -> Use advanced options. Tu si lahko nastaviš velikost in compression (oz. kvaliteto). Hitro boš ugotovil, kolikšna naj bo velikost, da prideš pod 200 kB. Zadeva je hitra in preizkušeno deluje.

einstein2 ::

Hm... hvala za odgovore, a te stvari sem že vse preizkusil. Ampak dobil sem neko grozno čudno galerijo slikic, ki jih moram spravit gor. S takimi orodji, ki ste mi jih predlagali, se ne moram pomagati, ker npr, pride ena slika velika 5 KB, druga 190 KB, a je kvaliteta prve obupna. Rabil bi natanko to, da nastavim velikost, potem pa samo skompresira na najboljšo možno kvaliteto za določeno velikost datoteke.
Ni lahko biti mlad!

#000000 ::

Ja to verjetno imaš slike različnih velikosti ane. V tem primeru ti nobeno orodje ne pomaga, oz. ti bo pomagal če boš delal samo z eno velikostjo naenkrat. Najlažje in najboljši rezultat 'vsaj zame' je Photoshop / action + batch funkcija. Ampak spet za vsako velikost posebej, ker dvomim da so že naredil program ko bi slike različnih formatov in velikosti z neko avtomatiko obdelal vse naenkrat in da bi bil rezultat profi izgled. LP

roli ::

Ja to verjetno imaš slike različnih velikosti ane. V tem primeru ti nobeno orodje ne pomaga, oz. ti bo pomagal če boš delal samo z eno velikostjo naenkrat.

Točno tako.

Če pa imaš več slik v enaki velikosti ti pa lahko pomagam.In sicer z programom multiple image resizer.Lahko izbereš eno ali več slik naenkrat,nastaviš velikost,kvaliteto v % morda celo max velikost datoteke ( nisem 100% ).Imaš še možnost dodajanja bsedila ( ali watermarkov ),rezanja slik,rotacije...

Še boljša rešitev pa je,da zamenjaš hosting ( na netu jih je dovolj free ).
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompresija slik

Oddelek: Programska oprema
111496 (860) Okapi
»

Pomanjšal bi več slik hkrati

Oddelek: Programska oprema
202001 (1707) ejga40
»

Programi za spreminjanje formatov slik.

Oddelek: Programska oprema
132856 (2698) Sims
»

Program za zmanševanje resolucije slik

Oddelek: Zvok in slika
61030 (959) kjask
»

zmanjšat sliko

Oddelek: Zvok in slika
5934 (887) JanezC

Več podobnih tem