» »

Programi za spreminjanje formatov slik.

Programi za spreminjanje formatov slik.

Sims ::

Zdravo,

Zanima me, če kdo uporablja IrfanView za gledanje slik. Je zelo majhen in z njim lahko hitro spremenim format slike iz digitalnega aparata. Žal znam samo spremenit format sliki, ki jo trenutno gledam. Rad bi pa spremenil format, recimo vsem slikam v direktoriju. Se s tem programom to da? Če ja, kako?

Me pa zanima katere programe vi uporabljate za spreminjanje velikosti formatov slik, ki ste jih posneli z digitalcem?

Hvala,

LP,

sims

Matev ::

načeloma formata ne spreminjam

če želim manjše datoteke jih posnamem v nižji ločljivosti

drugače pa photoshop in jpg kompresija (fotošop ima real time prewiev)

tratto ::

Če imaš v mislih spreminjanje velikosti slike, je postopek pri IrfanView naslednji:

File -> Batch Conversion/Rename (ali kar tipka B)

Izbereš želene slike v direktoriju in jih s klikom na gumb "Add" dodaš v seznam.

Nastaviš "Output directory" (Npr. C:\Nov format slik)

Spodaj pod "Batch conversion settings" obkljukaš "Use advanced options".

Pod gumbom "Advanced options" nastaviš nov format in ostalo.

Od tu naprej pa se boš že znašel. :))


Zgornja navodila so za verzijo 3.85. Veliko uspeha.

JOKER ::

No jaz sem recimo dobil zraven digitalca softwer,ki je izredno dober za moje pojme in sem bil celo malo presenečen.To je namreč program Photo Suite 4 in ti rečem, da iz 200Kb slike 800x600 super fine kvaliteta naredi sliko iste resolucije oziroma jo skrči na tam nekje 97Kb. Slike pa lahko spreminjaš v formate; .vda , .tga , .vst , .sfw , .stng , .tiff , .fpx , .jpa , .png , .ras , .pcx , .rle , .dib ...
ponavadi pa vsi uporabljamo .jpg :D .
Tudi med gledanjem lahko dlaš z slikami čudeže in spreminjaš iz enega formata v drugega po mili volji.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Sims ::

Hvala vsem ...
tomzi: točno to sem hotel vedet, hvala.

LP,

Sims

PireCrompir ::

sam že dalj časa s pridom uporabljam advanced batch converter - priporočam!

lp,
-- PireCrompir

Sims ::

Bom nadaljeval kar tule. Sedaj imam pa naslednji problem, no ni problem ...

Recimo da slikam naravo :D in napolnim kartico (trenutno imam le 16 MB, bom kupil včjo, ko bom ...) Skratka, ko jo napolnim imajo slike imena, xxx.001 pa do xx100 recimo.. Sedaj jaz aparat spraznim v mapo NARAVA. Ko pa slikam ponovno pa imajo fijli isto ime. ok. Sedaj pa bi jaz to drugo rundo slik dal v isto mapo NARAVA, brez poddirektorijev(res jih nočem). Seveda se mi ne da ročno spreminjat imena slik, ker jih je preveč.

A obstaja kak program, ki mi spremeni imena filov v neki mapi, recimo da jim doda še neko številko, da ni isti filename, ali kak vi rešujete to?

Upam, da je razumljivo kaj hočem.

Hvala.

LP,

Sims

BadWolf ::

To ti nardijo tud win xp sami. Označiš vse fajle, ki jih hočeš preimenovat, spremeniš ime prvega (F2), pol pa jih win sami pop vrsti oštevilčijo. Morda ni najbolj elegantno izvedeno, but it does its job.
Dosti boljše to postori ACDSee, obstajajo pa tudi namenski programi (PowerRenamer).
Po mojih izkušnjah je tista opcija z Windowsi dovolj, razen ce imas silno rad lepo poimenovane fajle.

Sims ::

Ej, HVALA! bom probal tole z XP. ZA moje potrebe bo to dovolj, to je to, kaj sem imel v mislih ...

LP,

Sims

Edit: Sem sprobal, in to je TO. Hvala še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

ali3n ::

fajle lahko renejmaš tud z irfanview-jem... :D išči v meniju "batch"...
tale irfan seka - majhen, na pogled nezmogljiv, a ko ga naštudiraš...uffff...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sims ::

ali3n: mi verjameš, da sem gleda, pa nisem našel? Hvala, sem sprobal zadeva je res uporabna lahko poimenujem recimo "slika" in rečem s katero številko začne in pol kr nabija glede na slike... Skratka sila uporabno ... Sedaj se moram na nek postopek navadit.:D

LP,

Sims

Slowenc ::

Sims:
mimo grede: pa saj si mora digitalc zapomnit katero ime/številko je imela zadnja slika, da potem ko kartico zbrišeš, lahko nadaljuje številke od zadnje naprej. Če pa tega ne zna, je pa dost žalostno.
Skiny gate.

Sims ::

Nekako, jaz vedno dam, "cut" na mapo ki jo vedno naredi. Ime mape je DCIM ... Skratka trenutno nimam kartice in uporabljam integriran 16MB prostork, kako je s tem s karticami ne vem .. BOm videl ko kupim 128MB.

LP,

Sims

Sims ::

Zdravo,

pojavila se je naslednjna potreba. Rad bi sprintal več slik na enem A4 formatu (recimo 6-8 slik). Kateri program to omogoča, brez da jaz manualno resizam in pol zlagam slike? Torej da bi program že sam resizal "več" slik na en list. Sem skušal najti v irfanview pa nekako nisem našel.

Hvala.

LP,

Sims


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompresija slik

Oddelek: Programska oprema
111513 (877) Okapi
»

Preprost program za stiskanje slik

Oddelek: Programska oprema
135053 (4736) -žiga-
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554915 (3875) Doman
»

Optimozacija slik za web: težava z velikostjo

Oddelek: Izdelava spletišč
51064 (1009) roli
»

Program, ki bi pomanjšal več slik naenkrat!

Oddelek: Programska oprema
111562 (1404) ajagodnik

Več podobnih tem