» »

[lisp] Razvojna okolja

[lisp] Razvojna okolja

dr. Zgemba ::

Zadnje čase me zelo fascinira lisp oz. bolj funkcijsko programiranje nasplošno. Pa me zanima, če so na voljo kak prosta razvojna okolja. Vem, da so že davno obstajala super napredna okolja ala lisp machine in podobno. Trenutno sem samo na tekst editorju in clispu. Tako da bo vsaka integrirana rešitev za edit-eval cikel v bistvu že kvantni skok.
Nisem se pretegnil z iskanjem, tako da bom zadovoljen tudi samo s kakim linkom. Hvala.
  • spremenilo: snow ()

OwcA ::

Če hočeš, da je brezplačno, trajno in brez omejitev, je najboljša rešitev Emacs. LispBox naprimer lepo podpira lenobo, ker dobiš vse potrebno za delo na enem mestu.
Using Emacs as a Lisp IDE

Od komericialnih je dokaj ugoden Corman CL, najboljše razvojno orodje pa je verjetno Allegro CL, samo je drag in ima butasto licenco (če misliš uporabljati tudi v komercialne namene).

Kopica nadaljnih povezav:
CLiki
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

64202 ::

Bill Clementson's Blog: Definitive SLIME Tutorial Movie

Sicer za moj okus je to ze 2much retro :). To da mas razparcelirano text okno je neprimerno slabs, kot da mas graficen IDE pa dockable poglede na situacijo IMO. Ampak ocitno to HC lisperjev ne moti :D
I am NaN, I am a free man!

dr. Zgemba ::

OK, hvala za linke.

NoUse4AName ::

Priznam da ne vem veliko o funkcijskem programiranju. Ampak kaj ni haskell precej boljši (elegantnejši in modernejši) funkcijski jezik od lispa?
Lisp koda ni tako lepa za pisat in brat glede na vse oklepaje.

OwcA ::

Lisp ni samo funkcijski jezik in je zato precej bolj fleksibilen, da o moči ne govorimo (makri, spreminjanje lastne kode). Ko se navadiš tudi (neobstoječa) sintaksa več ne moti, prej jo dojemaš kot prednost, ker je vrstni red operacij in vrednotenja vedno ekspliciten.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programski jezik Lisp

Oddelek: Programiranje
172182 (1343) OwcA
»

[C, .NET] Windows CE

Oddelek: Programiranje
81436 (1284) noraguta
»

Prihodnost JavaScripta

Oddelek: Novice / Brskalniki
93659 (2954) M.B.
»

MSH

Oddelek: Programiranje
321741 (1291) pecorin
»

Znati programirati?!

Oddelek: Programiranje
81884 (1549) 64202

Več podobnih tem