» »

Linux na 486DX50 8mb ram,200mb diska

Linux na 486DX50 8mb ram,200mb diska

drejc ::

Kot feniks je iz prahu vstal 10 let stari HPjev omnibook in pristal na moji mizi. Zadeva ma eksterni floppy, miško da te kap, barvni 9' lcd in je manjša od večine današnjih notebookov (kot DVD škatla).

Zadeva solidno špila win95 ampak moji temni nameni z njo jasno niso le to. Hočem gor namontirat en linux, ki je čisto oskubljen in rabim pomoč oziroma nasvete pri TODOjih.

1. najdi en Linux z minimalno drajverji, da dela samo konzola in paše na par disket.

2. dobi nekje eno pocen PCMCIA mrežno kartico.

3. nastavi podporo IRDA vmesniku

4. namontiraj grafično okolje: čimmanjšo verzijo Xserverja (xfree?, xorg?) in namizja (gnome in kde verjetno odpadeta)


Enkrat v prihodnosti bom zadevo sliku, da dobite predstavo o čem gre, ker sm jest samo 8-O 8-O 8-O naredu ko sm zadevo dubu.

Hvala vnaprej!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse
  • spremenil: drejc ()

drejc ::

Aha, rabim še nasvete za kaj uporabit tole žverco, zaenkrat sem imeu v mislih:

-kot mobilni router (verjetno ne bo šlo ker ima prostor samo za en PCMCIA device, ethernet...v drugemu je disk!)

-kot jukebox (dobit wireless mrežno in z mreže jemat in predvajat muzko...vrjetn spet ne bo šlo ker nima zvočne, pcmcia je pa en sam in zaseden za ethernet)

-...???
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Azrael ::

Pred leti sem dol potegnil Mini Linux (4 diskete) in je špilalo na 386 DX 40MHz, 4MB RAM. Samo ne vem če je to to, kar rabiš.

Mogoče poglej še sem.

Upam, da bodo še Linux strokovnjaki našli kaj, ker jest o Linuxu vem bolj ali maj samo to da se mora Linux napisati v ednini. :D
Nekoč je bil Slo-tech.

drejc ::

Ve kdo če kje pri nas prodajajo staro opremo in "kitajske" baterije za notebooke. Rabu bi zaenkrat

-pocen baterijo (neki pocen ponarejenega kitajskega :) )
-staro PCMCIA Eth mrežno (10mb/s bodi dovolj)
-Sound blaster 16 < (ne lih Audigy za 24 kosov)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Azrael ::

Ni mi čisto jasno kaj misliš pod "kitajske" baterije ?

Če iščeš akumulatorske celice vprašaj v trgovini Delko ali HTE.

Možen cenejši vir so tudi celice iz accu vrtalnikov (ta možnost je odvisna od dimenzije originalnih celic), vendar je kapaciteta teh akumulatorjev običajno še nižja, kot je bila kapaciteta originalnih v notesniku.

Za kartice pa mali oglasi, mogoče ti bo kdo kaj ponudil kar preko ZS.

p.s. Kaj sreče s pingvini ?
Nekoč je bil Slo-tech.

IceIceBaby ::

Damn small linux je prava izbira. Mislim, da je sistema okoli 50mb, če ven pomečeš urejejevalnike besedil in podobno lahko še nekaj mega prostora pridobiš.

Baterijo pa lahko obnoviš. Razdri obstoječo baterijo in poglej kakšne celice so not. Greš v Delko in kupiš nove celice, polotaš skup pa imaš novo baterijo za vsega skup par jurjev.

pcmcia ethernet kartice dobiš na bolhi za jurja.

drejc ::

Nisem lih štromar...a obstaja kak howto, kak zamenat celice?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

No, zdej sm ugotovu da sta 2 pcmcia slota, torej bi bila zadeva verjetno odličen router. Kaj pravte?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

IceIceBaby ::

poišči po forumu, pred kratkim sem napisal en post v katerem so linki do navodil in vsega kar rabiš za menjavo celic.

Phoebus ::

prešvoh; ob kakem P2P bo samo počepnila zadeva. Imej začunalnik za naprogramirat kaj enostavnega, kako prižiganje naprav (relejski vmesnik) ipd..

lukaz ::

http://www.delko.si/ v kranjski poslovalnici (EBAX) ti oni zamenajo člene v bateriji če je treba.

drejc ::

Če se če kdo s tem noutbukom ukvarjat, ga dobi za gajbo (noutbuk omnibook, napajalnik, eksterni disketnik, naloženi winsi 95).

ZS me
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Lio ::

hah, si obupal. dejansko si lastim neki podobnega in se ze dal casa spravljam da bom zrihtu vendar se nc konstruktivnga ni ratal(pomanjkanje časa). Tbh ta lappy ni vredn niti gajbe kajti vrjetno je lcd precej dotrajan ze to pa je tud vec al manj najbol uporabna stvar na njem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original ali "fake" baterija?

Oddelek: Kaj kupiti
131967 (1608) Tomas 33
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
341977 (1135) Daliborg
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214125 (3545) M@73Y
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655886 (4616) sw0rdfish
»

Linux za starega laptopa

Oddelek: Operacijski sistemi
71221 (1061) fm13

Več podobnih tem