» »

filtracija pitne vode

filtracija pitne vode

budili ::

Mogoce kdo/ali domaci uporablja/jo vrce za filtracijo pitne vode.

Vgradni sistemi so mi malce predragi, tko da bi raje posodo kupil.

Pozitivne/slabe izkusnje, kateri proizvajalec, cene filtrov, zdravstveni vidiki, linki...

Zal smo imeli neke cudne izpade glede pitnosti vode na obmocju na katerem zivim:|

francka45 ::

sicer se jaz niti malo ne spoznam na te zadeve ampak mislim da je tukaj kar nekaj informacij: Brita

Tic ::

Tole mam jaz doma. Meril sem tudi z PPM oz EC metrom in PPM pade iz 350 (pipa), skozi filter na 150-200, odvisno kako nov je filter. Destilirana voda pokaze nekje 2-4.



Moj ima mislim 0.64 pretvorbo.

Če ti kaj pomaga :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

BigWhale ::

A je vodo pol kaj boljsega okusa? ;)

Modri dirkač ::

Ka pa vem, niti ne.
Everybody lies!

itak37 ::

Jest mam to Brita posodo in opazim razliko v vodi. No ja, mogoce je nekaj tudi placebo efekta:D
Ta filter pobere iz vode poleg klora, tezkih kovin in ostalega skodljivega tudi minerale in druge za cloveka koristne snovi, ki so v vodi. Ce pogledaste v trgovini kupljeno pitno vodo, ima oznaceno kolko razlicnih mineralov vsebuje. Ta voda tako ni najbolj primerna za pitje. Je pa zelo primerna za primerna za pripravo caja, kave...
Filtre je pa treba dokaj pogosto menjat in so precej dragi (4500SIT za 3 filtre). Imam tisto posodo, ki ima na vrhu indikator, kolko je filter se v redu, in mi je priblizno po 10 litrih ze kazalo, da je za zamenjat. Mogoce zaradi tega, ker sem pustil, da se je filter posusil (posoda ostala brez vode), kar se ne bi smelo. Sicer pa je kar uporabna stvar ta posoda za vodo, jest jo imam zmeraj na mizi in kadar sem zejen, si samo nalijem.

Tic ::

in mi je priblizno po 10 litrih ze kazalo, da je za zamenjat.

Afaik je tist časovni timer. Bull.
persona civitas ;>

budili ::

hvala za info
sem mislu, da je zadeva bolj pozitivna in razsirjena

glede filtrov; v Merkurju sem videl Kenwood-ov model, kjer je dig. stevec bil vezan na mehanizem, ki odpira dolivno obliko
ce ne tocis polne posode je...

SkIDiver ::

Jz uporabljam Aquasy filter. Zadeva se natakne direkt na pipo in odpre vodo. Seveda more bit pretok vode zeloooooo majhen drugače ni učinka.
Voda je na pogled zelo čista brez drobnih delcev, ki bi plavali notr in tud pozna se razlika v okusu. Če mi v vrču stoji filtrirana ali nefiltrirana voda se po dvej dnevih vidi razlika med eno in drugo.
Filter stane cca 5 do 6 tisočakov(odvisno od trgovine) in ga uporabljam cca 3 mesece. Potem pa kupim novega. In ko primem v roko novega in starega je razlika v teži obeh8-O neverjetna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721781 (10258) denabiker
»

Pitna Destilirana voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9725008 (17722) dzinks63
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926611 (24091) SkIDiver
»

[MS Office][Excel] Tabela s kupom podatkov in "drop down" meni z izbiro samo ene vrst

Oddelek: Programska oprema
91693 (1632) darkolord
»

Čudna memtest86 napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
111386 (1279) Jackal

Več podobnih tem