» »

Vodenje Financ

Vodenje Financ

d0rK ::

Hi,

zanima me, kateri program lahko uporabim za vodenje svojih financ. S tem mislim:

-uvoz datoteke iz Klika
-evidenca racunov
-evidenca stroskov/prihodkov

In naslednje stvari v kolikor so mozne:

-placevanje preko programa
-urajanje davkov
-vodenje delnic
-vodenje varcevanja

Seveda kaksne dodatne funkcije sploh se ne skodijo, ker sem preprican, da starejsi kot bom, vec se bom ukvarjal z denarjem.

Preizkusil sem ze MS Money 2006. Sicer zgleda lepo ampak je prevec nacickan in napihnjen z MSN Money sranjem.


Hvala.

Ziga Dolhar ::

> -uvoz datoteke iz Klika
MS Money 2006
-evidenca racunov
MS Money 2006 [govoriš o izdanih računih?]
-evidenca stroskov/prihodkov
MS Money 2006

-placevanje preko programa
No go, afaik, ne z našimi bankami.
-urajanje davkov
MS Money 2006
-vodenje delnic
MS Money 2006. Kar kul obvlada. [Za moje laično vlagateljstvo.]
-vodenje varcevanja
MS Money 2006, supr.

> Preizkusil sem ze MS Money 2006. Sicer zgleda lepo ampak je prevec nacickan in napihnjen z MSN Money sranjem.
MS Money 2006! :P

(Resno: Money uporabljam sedaj tretje leto, in sem precej zadovoljen z njim.)
https://dolhar.si/

d0rK ::

Mah no. :/

Zdele pac cakam da bom lahka "preizkusu" se Quicken. :>


Ziga, mi lahka poves kaj si naredu s tono oglas k so v Money 2006? Men svinjsko najedajo!

sese12 ::

AceMoney je tudi uporaben.

jype ::

Gnucash tudi.

jeti51 ::

Tudi jaz bi rabil program za osebne finance. Zaenkrat bi mi verjetno zadostovalo, da bi lahko beležil prihodke in odhodke, ki bi jih lahko grupiral po kategorijah in, če je le možno, tudi podkategorijah, rabil pa bi tudi nekaj osnovnih statistik. Nič posebnega torej.

Zelo dobro bi bilo tudi, če bi program znal preračunavati prihodnji tok denarja - vpišeš previdene prihodke in odhodke v prihodnosti, program pa ti npr. nariše graf, ki bi ti kazal, kako se bo tvoje stanje gibalo vprihodnosti... da potem lahko vidiš, ali kdaj na neki časovni točki morda padeš pod kakšno kritično mejo.

Drugih zahtev nimam. Ravnokar si ogledujem zgoraj omenjeni AceMoney, zanima pa me, katero brezplačno alternativo še priporočate... da potem izberem tisto, kar mi bo najbolj ustrezalo.

sese12 ::

jeti51

Kot sem že zgoraj predlagal AceMoney.

S programom si lahko vodiš prihodke in odhodke in ti program vseskozi kaže stanje na tekoči dan.

Lahko si vneseš recimo plačilo položnice vnaprej in program izvede spremembo stanja na datum, ki si ga nastavil. Samodejno si nato program isto plačilo zabeleži že za naslednji mesec oz. lahko nastaviš na tir mesece, kvartalno letno ali pa na točno število, koliko plačil boš imel (primer št. obrokov kredita.)

Meni osebno je najbolj priročno ravno to, da mi program kaže vnapej, katera plačila bom imel in kakšno bo stanja na računu recimo zadnjega v mesecu, ko imam zadnje odtegljaje.

Odstopanja v vrednosti plačil na mesečni položnicah pa si lahko ročno popraviš za prihajajoča plačila.

;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za osebne finance

Oddelek: Programska oprema
105735 (5025) klemenSLO
»

Program za vodenje gospodinjstva

Oddelek: Programska oprema
94612 (4276) fosil
»

Kateri Program za spremljanje bančnega računa ?

Oddelek: Programska oprema
91832 (1480) Loki
»

Prg. za vodenje stroškov

Oddelek: Pomoč in nasveti
82502 (2433) jurre
»

Program za osebno bančništvo

Oddelek: Programska oprema
123012 (2792) TheHijacker

Več podobnih tem