» »

Namesto EDGE-a niti GRPS ne vlece ?

Namesto EDGE-a niti GRPS ne vlece ?

Cokolesnik ::

Postal sem novopečeni uporabnik kartičnega telefona SIMOBIL MOBILE CONNECT CARD z mesečnim paketom 500 Mb za GPRS/EDGE.

Ob temeljitem preizkušanju sem ugotovil, da na dveh lokacijah (Žalec in Radovljica) prenos deluje zadovoljivo oz. po pričakovanjih (prebral sem teste prenosov ob prisotnosti EDGE-a in UMTS-a na mobisux.com). Ko je bilo vse videti že v najlepšem redu, pa se je pojavila žalostna ugotovitev, da na vseh drugih lokacijah (streljaj iz centra Celja ali v pritličju stanovanja v bloku v Radovljici, katerega soba ima pogled na drug blok) zadeva vendarle deluje precej počasi. Vse bi bilo še v obsegu pričakovanj, če ne bi ugotovil, da na področju, kjer ne dosegam EDGE hitrosti, niti GPRS ne deluje v redu. Hitrost je namreč zelo zelo klavrna, praktična tako nizka, da se števec ne premakne čez 10% hitrosti navadne analogne telefonske linije. Žalostno ugotovitev še dodatno poslabša dejstvo, da hkraten primerjalni preizkus povezave z internetom prek Mobitelovega GPRS-a (v uporabi infrardeča povezava z Nokio) deluje precej bolje kot Simobilov GPRS.

Ali se naj sploh odločim za nadaljno uporabo EDGE-a ali naj vendarle raje nabavim Mobitelov kartični telefon UMTS, kjer bom lahko sodeč omenjene ugotovitve, v vsakem primeru uporabljal vsaj soliden GPRS, če ne že UMTS prenos v kolikor bo na dani lokaciji signal na voljo?

Za odgovor in mnenja se zahvaljujem.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192687 (2344) jerriho
»

Klasični DiulUp - še aktualen?

Oddelek: Omrežja in internet
211665 (1141) pirat
»

EDGE prenos

Oddelek: Mobilne tehnologije
91518 (1326) dejvidlj
»

Podrazanje inpulzov in alternativa!

Oddelek: Omrežja in internet
211848 (1492) Mitch
»

Simobil ponuja GPRS Vodafone Mobile Connect Card...

Oddelek: Omrežja in internet
203213 (2653) CaqKa

Več podobnih tem