» »

Uganka

Uganka

GoddessTM ::

O neumnem odvetniku.

Nekemu moškemu so sodili za sodelovanje v ropu.Tožilec in obtoženčev odvetnik sta dejala:
Tožilec:Če je obtoženi kriv,je imel pri ropu družabnika.
Odvetnik:To ni res!

Zakaj je bila to najbolj neumna stvar,kar jih je odvetnik lahko izrekel?:|
What a wonderfull world.

Thomas ::

Zato, ker je implikacija lahko napačna samo, kadar je premisa pravilna. S tem je odvetnik priznal pravilnost premise. Krivdo klienta.

Welcome Goddess! 8-):)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pepo ::

Hej, boginja koga pa ti tukej hecas? Sodelavce ali sodelavke? Se si soudelezen, je gotovo se kdo zraven.8-O:P:D

GoddessTM ::

Saj sem vedela da ste pametni fantje :)
Vseeno še uradna rešitev.
Tožilec je trdil,da osumljenec ni zagrešil zločina sam.Branilec je to zanikal,kar je enako,kot bi trdil,da je osumljenec zagrešil zločin sam.

Naslednjič bom poskrbela,da boste bolj napeli možgančke>:D
What a wonderfull world.

whatson ::

hehe.. ta je pa dobra:D

GoddessTM ::

Kdo je morilec?
Zgodba govori o karavani,ki je potovala skozi Saharo.Neke noči so postavili šotore.Naše glavne osebe so A,B in C.A je sovražil C-ja.Odločil se je,da ga bo umoril,in sicer tako,da bo v njegovo čutaro nasul strup(ta čutara je C-jev edini vir vode).Neodvisno od tega se je tudi B odločil,da bo umoril C-ja,tako da bo(ne da bi se zavedal,da je C-jeva voda že zastrupljena)v njegovo čutaro zvrtal luknjo in bo voda počasi iztekla.C je nekaj dni kasneje umrl od žeje.
Lahko rečemo,da je morilec B,ker C ni popil A-jevega strupa,torej bi umrl tudi,če A ne bi zastrupil vode.Lahko pa tudi rečemo,da je pravi morilec A,ker B-jevo dejanje ni vplivalo na C-jevo smrt.Takoj ko je A zastrupil vodo,je bil C pogubljen,torej bi umrl tudi,če B nebi izvrtal luknjice.
Katero razmišljanje je pravilno?:)
What a wonderfull world.

Thomas ::

Morilec je tisti, čigar dejanje je povzroćilo smrt - ne glede na to ali bi umrl ali ne brez tega drugega dejanja.



Tisti, ki je zvrtal luknjico, je kriv umora. Tisti, ki je nalil strupa, pa poskusa umora.



Dej še ti Goddess odgovori naj moj problem. Poglej kako sem jest vesten!



:D8-);):)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pepo ::

Huh, Goddess, tele tvoje arabske modrosti niso kar tako. Thomas ima morda s stalisca neposrednega vzroka in posledice prav, toda keč je morda drugje. A je nalil strupa in ce bi bogi C to popil, bi takoj guznil. Ker je B zvrtal luknjico, da sta voda in strup odtekla, je pravzaprav C-ju resil zviljenje (vsaj za nekaj casa), tako da bi imel C celo sanso preziveti. Kaj pa, ce bi se cez dva dni ulil dez? Torej: s stalisca naravnega prava je morilec A.
Tehnika ljudstvu!

GoddessTM ::

Pepo!
Kako lahko kdorkoli ki je pri zdravi pameti,obsodi osebo A,če C strupa sploh ni popila?

Thomas!
1.Če nekomu odstranimo zastrupljeno vodo,ga s tem na noben način ne umorimo.
2.B-jevo dejanje je A-ju le podaljšalo življenje(čeprav to ni bil B-jev namen),ker se zaradi strupa umre prej kot zaradi žeje.
:D
What a wonderfull world.

ANLASER ::

Pa poskusimo malo tezje.

Imamo 5 his v 5 razlicnih barvah v vrsti v vsaki hisi zivi oseba druge narodnosti.
5 lastnikov pije doloceno znamko pijace kadijo doloceno znamko cigaret in imajo svoje ljubljencke.
Noben lastnik nima enakega ljubljencka,ne kadi iste znamke cigaret in ne pije iste pijace kot drugi.

DRUGI PODATKI:
1.Britanec zivi v rdeci hisi
2.sved ima psa
3.danec pije caj
4.zelena hisa je takoj na levo od bele
5.lastnik zelene hise pije kavo
6.lastnik ki kadi Pall mall redi ptice
7.lastnik rumene hise kadi Dunhil
8.lastnik ki zivi v srednji hisi pije mleko
9.norvezan zivi v prvi hisi
10.lastnik ki kadi Blends zivi zraven osebe ki ima macko
11.lastnik konja zivi zraven osebe ki kadi Dunhil
12.oseba ki kadi Blumaster pije pivo
13.nemec kadi Prince
14.norvezan zivi zraven modre hise
15.oseba ki kadi Blends zivi zraven osebe ki pije vodo
In sedaj vprasanje:KDO IMA RIBO???:D:D

mojsterpeter ::

Jst se strinjam s Thomasom - B je A-ja opral krivde..

GoddessTM ::

Ribo imam seveda jaz:P
What a wonderfull world.

ANLASER ::

pojasni odgovor

OrlyTM ::

Ancient, ni nujno temu tako, tako kot je povedala goddessTM in že prej Pepo, B je prav mogoče C-ju (nenamenoma seveda) rešil/podaljšal življenje , ker mu je odstranil zastrupljeno vodo, ki bi ga umorila v hipu. Pač se od strupa umre hitreje kot od žeje :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

GoddessTM ::

Riba je v moji lasti, ker:
Sem mlado slovensko dekle,ki živi v beli hiši,ki ima pelepa rumena vrata ter zelene polknice.V moji sobi se skriva mnogo zakladov.Ležijo in čakajo na veliko odkritje.Le kdo bo tisti ki bo razkril to veliko skrivnost .Boš to ti o princ na belem konju???????Ali pa bo situacijo rešil Superman...ohhhhh kako lepo je sanjati.
Ja ribico sem pa kupila v Aqalandu...in zato imam seveda ribico jaz8-)
What a wonderfull world.

Pepo ::

Goddess, nic o ribah, kajti jaz imam v zadnji storiji zelenega kanarcka. Raje se malo o karavani.

Sporocilo tvoje zgodbe, s katerim se po svoje strinjam, je namrec to, da morilca na ta nacin ni. To se sklada z matematicnim aksiomom, da dva minusa dasta plus oz. dve negativni dejanji iznicita ena drugo. Vendar je z aspekta dejstev ubogi C mrtev. Kaj zdaj? Potrepljati A in B po ramenih in ju pustiti na miru?

Verjetno bomo rekli, da nekaj steje tudi naklep. Sodnik (verjetno kadija) bi zato Aju sodil zaradi naklepnega poskusa umora na grozovit nacin, Bju pa zaradi poskusa (navadnega) naklepnega umora. Se mi zdi, da bi A dobil vec aresta.

Thomas ::

Na tole: "KDO MA RIBO" smo že odgovorili. Je bil topic zato. In je še. einstein-ov test

Na tvoji dve uganki - vztrajam pri svojem.

50:50 - je pa napačen odgovor.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kralj ::

Kriv je C, ker se je sam zameril A in B osebi s svojimi dejanji. C je spal z A-jevo zeno in B-ju ukradel ribo, zatorej je odgovor na obe uganki oseba C.:D
Was the last of the G's, kicked the shit to make the white men bleed.

Thomas ::

Kralj - u sick.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MRB0rYS ::

Če so mu pa sodili za sodelovanje v ropu hvala bogu a ne
b0rys

GoddessTM ::

Popolnoma se strinjam s tabo Pepo.Pri problemih tega tipa so vse rešitve enako dobre.Predvsem zato,ker na ta problem lahko gledamo z moralnega,pravnega ali pa čisto znanstvenega stališča.Z moralnega stališča sta oba kriva namere uboja iz pravnega pa je krivec B.
:)
What a wonderfull world.

mojsterpeter ::

OrlyTM: preberi še enkratNeodvisno od tega se je tudi B odločil,da bo umoril C-ja,tako da bo(ne da bi se zavedal,da je C-jeva voda že zastrupljena)v njegovo čutaro zvrtal luknjo in bo voda počasi izteklaLP Peter

Thomas ::

ANLASER

V originalu tega problema je "left of" - ti si napisal "takoj na levo".

Tvoja varianta zagotavlja samo eno rešitev, dočim je angleški original večsmiselen.

A si sam popravil (einsteinovo?) napako?

:D:D:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeti ::

ah, tudi tole debato sem bolj ali manj zamudil, ker ste na oba problema že odgovorili.:\
eh ja, pol bom pa samo rekel, da ima thomas prav pri prvem problemu (ki itak ni nič posebnega), pri drugem je pa odvisno s katerega vidika gledamo... ampak to ste itak že napisali.

no, dejte še kakšen problemček postavit, če ga kdo ve:)
LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Aggressor ::

Definitivno je kriv umora B, A pa poskusa, tako, kot je razložil Thomas. Kajti B NI izvrtal luknje iz dobronamernosti, pač pa z namenom, da ubije C-ja.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

ahac ::

Kako bodo na sodišcu dokazali, da je bila voda zastrupljena?
Sploh ne bodo vedeli, zato bodo obsodili B, A bo pa veselo živel naprej.

LuiIII ::

Ah, bodimo pragmaticni: obsodimo A in B umora. Moralno gledano sta oba enako kriva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Einsteinova uganka

Oddelek: Loža
365644 (4102) Thomas
»

Logične naloge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613647 (11156) Thomas
»

Koga gleda-uganka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5538327 (37482) darh
»

Problemska naloga..

Oddelek: Loža
92150 (1973) Bajo1
»

Einsteinova uganka!!!

Oddelek: Loža
465303 (4727) Stripy

Več podobnih tem