» »

AT --> ATX konektor

AT --> ATX konektor

iNN ::

Zivijo!

Naredil sem si se en sistem, in sedaj je problem ker imam nek star AT napajalnik, plata pa je ATX. Razmislal sem in malo googlal da bi pac priklopil AT napajalnik na ATX plato. In sicer se mi zdi da v bistvu nebi bilo nobenih tezav, sklepam da lahko 9. pin +5 VDC Standby Voltage izpustim oz vezem samo + 5VDC. 14. pin Power Supply On (active low) bi za vklop sklenil z maso za izklop pa stik prekinil. Nevem pa kako je z 8. pinom Power Ok (+5V & +3.3V is ok). Nekje sem prebral da plata preko tega pina sporoci napajalniku ko so vse napetosti stabilne. Kao PWR_OK signal.

Zanima me ce je kdo kaj podobnega poizkusal, ter kaj naj z osmim pinom?
==

Azrael ::

Takole vsekakor ne bo šlo.

Za začetek nimaš na razpolago 3.3V za RAM in PCI kartice. OK mogoče te napetosti ne rabiš, če imaš plato, ki ima svoj napajalni del za 3.3V, samo te dokaj redke plate imajo itak še AT konektor, poleg ATX, največ jih je za Socket7.

14. pin Power Supply On (active low) bi za vklop sklenil z maso za izklop pa stik prekinil.

Narobe, na ta način plošča napajalniku pošlje ukaz naj se vklopi in ne obratno.

Nekje sem prebral da plata preko tega pina sporoci napajalniku ko so vse napetosti stabilne. Kao PWR_OK signal.

Ravno obratno, tu napajalnik ploščo drži v stanju reseta, dokler se napetosti iz napajalnika ne stabilizirajo.

Skratka dobi en ATX napajalnik, bo najmanj težav. Marsikdo (tudi moja malenkost) bi raje uporabil kakšen kvaliteten AT napajalnik, vendar so na ATX ploščah na žalost neuporabni.
Nekoč je bil Slo-tech.

iNN ::

Zivijo!

Hvala za informacije, sem najdu se enga ATX :).

Hvala vseeno, lp
==


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156102 (5452) Uporabnik-6
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393761 (3465) Pyr0Beast
»

Zagon PC-ja preko podaljška!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272120 (1706) Pyr0Beast
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192105 (1824) Azrael
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223736 (3454) Microsoft

Več podobnih tem