» »

Predelava HP Apollo ohišja v PC

Predelava HP Apollo ohišja v PC

Half-Saint ::

Ker na Jokerjevem forumu nisem dobil nobene pomoči poskušam še tu:

Pred cca. letom dni sem kupil ohišje delovne postaje HP Apollo z namenom, da bi jo predelal v ohišje za moj ITX kompjuter. Na spodnji sliki je še ohišje z originalno ploščo in back panelom.



Računalnik sem za silo sestavil (z veliko improvizacije vendar brez modifikacij ohišja) in je tako deloval pol leta. Vendar mi ta rešitev ni všeč in bi rad našel permanentno rešitev, ki bi mi seveda omogočila enostavno menjavo plate itd.

- Kako s čim manj dela montirati motherboard? Ohišje ima "dvojno dno" oz. dno sestavljeno iz dveh "plehov", ki se dotikata. Spodnji pleh bi rad pustil nedotaknjen tko da se na zunaj ne bi videla predelava.

- Kako zapreti luknjo, ki nastane po odstranitvi back panela? Nameraval sem odrezati del stranice starega ohišja in nekako z njo zapreti luknjo. Nato bi moral narediti pravokoten izrez za ATX ploščico z luknjami za konektorje na plati. Kako določiti višino na kateri mora biti?

- Kje bi dobil 30-40cm dolg podaljšek ATX štrom kabla? Ne bi ga rad delal na roke. Če napajalnik montiram v prostor na desni, kjer je bil tudi originalen napajalnik, potem namreč rabim zelo dolg podaljšek.

Če je kdo pripravljen osebno pomagati pri predelavi naj se oglasi. Bom vesel kakršnekoli pomoči!

Hvala in LP
SainT
  • zavaroval slike: sid911 ()

balocom ::

- Kje bi dobil 30-40cm dolg podaljšek ATX štrom kabla? Ne bi ga rad delal na roke. Če napajalnik montiram v prostor na desni, kjer je bil tudi originalen napajalnik, potem namreč rabim zelo dolg podaljšek.

Ke nima večina napajlacev tko dolg kabel? Dej rajš napiš kuk more bit dolgž.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Mravlek ::

Si ze dobu ATX kabel?
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna vtičnica v pohištvu (iverka)

Oddelek: Loža
122544 (2172) BorutK-73
»

Gaming PC by cole :P (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8311915 (7446) Janac
»

Ohišje...

Oddelek: Kaj kupiti
8874 (874) AngelOfDeath
»

štukanje kabla od razdelilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171899 (1766) Pyr0Beast
»

En kup težav

Oddelek: Pomoč in nasveti
161368 (1157) Matek

Več podobnih tem