» »

[Windows XP] Kako preko IR poslati datoteko na telefon?

[Windows XP] Kako preko IR poslati datoteko na telefon?

Jst ::

Imam SonyEricsson K300i, ki ima IR.

Prenosnik ima IR, ter ko sem dal telefon zraven, ga je zaznal in inštaliral "Standard Modem over IR Port".

Torej, kako poslati iz Windows XP prek IR na telefon?

JOKER ::

LEP POZDRAV !

Hmmm ... to se ti šališ, ali resno sprašuješ ? :\
No, čeprav je morda natega bom napisal.

Daš, da se zadevi najdeta, kar si že nardil.
Nato greš v raziskovalec ter na izbrani sliki ali melodiji klikneš desno miškino tipko.
Odpre se ti meni, v katerem izbereš POŠLJI NA .... in tam imaš možnosti :
- na telefon
- disketno
- .... itd.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Jst ::

Desni klik na datoteko / pošlji na / telefona ni v tej kategoriji.

Zato sprašujem.

Jst ::

Še podatki o sistemu:

Windows XP SP2 (licenca: nalepka na prenosniku), SloPack, vsi popravki nameščeni.

JOKER ::

... seveda ga ni !!
Ko ga imaš priklopljenega, potem se ti prikaže !! :\

Vklopiš IR na telefonu, ter ga približaš k IRju na računalniku.
Spodaj v Tray vrstici ti napiše : Sonyericsson K300i .
Ko to zgine se ti na namizju pojavi ikona , se mi zdi da je notesnik oz. sploh ni važna.
Telefon moraš imeti povezan in ŠELE nato v raziskovalcu na izbrani datoteki klikneš desna miškina tipka, ter izbereš POŠLJI !
Nato se ti odpre meni, kjer je prvo zgoraj :

- K300i
- stisnjena mapa
- .... itd.

POMNI !!
Ko telefon odmakneš od IR vmesnika, potem tudi prva postavka v POŠLJI izgine !
Samo takrat je prikazana ko je telefon konektan z IRjem na compu.

.... štekaš ?

Ni mi zdaj, da bi ti prilepil , da vidiš kako zgleda, ampak mislim da sem ti res dobro opisal tako da nebismel imeti problemov.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Jst ::

Po takšnem postopku se meni *ne* prikaže ničesar v trayu, namizju ali kjerkoli.

Doma imam miniDV kamero. A ti posnamem dogajanje, ter dam na internet za dokaz.

(si me čisto zživciral, tako kot jaz tebe - očitno po tvojih postih - in ker mi ne verjameš, si bi samo zate vzel čas, da ti dokažem)

...

Potem sem na www.sonyericsson.com, pod support nekje za moj telefon, potegnil program file transfer. Po inštalaciji se mi je pojavila ikona na namizju "My Phones", ter v trayu nekakšen črn telefonček. Po takšni proceduri, ki ga je opisal JOKER, prvo začne v tisti tray ikonci utripati rumen znak "pravilno", ter po parih sekundah se pojavi neutripajoč zelen znak nad črnim telefončkom v trayu. Tudi potem ni nikjer v "Send To" omenjenega mojega telefona. Nato sem odprl ikono na namizju "My Phones" in zagledal ime mojega telefona. Po kliku na nanj se mi odpre novo okno, kjer lahko vidim vsebino mojega telefona, ter z drag&drop delam kopiranje v obe smeri.

...

Še enkrat, kaj, kje, kako in zakaj so Windows XP SP2 (z vsemi popravki) nekaj zaštrikali in kako to rešiti?

francka45 ::

dajmo fantje da se nebomo še kregali na koncu...
poskusi raje s kakšnim programom podobnim temu(ne vem če ta podpira tvoj telefon):

klik

JOKER ::

@Jst :
Narobe si me razumel, sploh me nisi nardil živčnega, ne vem zakaj bi jaz tebe ?8-O
Mislim, da tvoj post, ki leti predvsem na moje pisanje je pa res, da je to nehvaležnost.
Človek želi pomagat, pa dobi takšen negativen feedback.

Povdarit moram, da sem imel že pred časom isti telefon .. K300i , sedaj imam K700i in pri obeh je takšen postopek kot sem ti opisal. V službi imam Notbook, ki ima vgrajen Ir in ko nimam kaj delat si nalagam zadeve v telefon in postopek je tako v službi kot doma enak, stem da doma delam z Ir USB ključem.

Nobenih dodatnih programov nisem rabil nalagat !
Enostavno vtaknem ključ v USB, nato aktiviram Ir na telefonu, da postavim v bližino in ko se najdeta mi v trayu napiše : Sonyericsson K300i.
Na namizju se mi pokaže ikona kot notesnik od katerega gredo Ir signali.
Grem v raziskovalec in poiščem melodijo, katero bi rad poslal na telefon in nanjo kliknem z desnim miškinim gumbom.
Takrat se odpre okence oz. trak, kjer med ostalim piše POŠLJI.
Čisto na vrhu piše : Sonyericsson K300i, spodaj stisnjena mapa .... itd.

Ko zadeve pošiljam iz telefona pa je postopek enak, stem da v telefonu izberem melodijo in dam, pošlji preko Ir. Melodijo mi pošlje v mapo katero pred postopkom določim.

POMNI : če telefon ni povezan z računalnikom preko Irja potem , ko stisneš desno miškino tipko na določeni sliki NI postavke Sonyericsson K300i. Povezana morata biti, da ti jo prikaže. Če že tebi nisem pomagal, sem pa morda komu drugemu.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Jst ::

Tak postopek je absolutno pravilen in logičen. Vendar se je pa moja inštalacija windowsow odločila, da tega ne bo delala. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen IR vmesnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
51066 (1026) P3T3R
»

Kateri GSM?

Oddelek: Kaj kupiti
51058 (945) jabe
»

Kateri gsm??

Oddelek: Kaj kupiti
91133 (964) OmegaM
»

Nov mobi

Oddelek: Kaj kupiti
251794 (1333) Mr_Globus
»

Problem z IR-om na notebooku

Oddelek: Strojna oprema
7897 (824) AnWar

Več podobnih tem