» »

Lenoba

Lenoba

engadget - Vrata, ki se sama zaklepajo, so nujno zlo. Brez njih bi bili čisto preveč izpostavljeni stiku s soljudmi, ampak po drugi strani ta mir poplačamo z naporom, ko jih tu in tam vseeno potrebno komu odpreti. Nič več! Alexandre Ferreira Novello je spisal navodila, kako si sestaviti vrata, ki se odpirajo samodejno in na daljavo. Rešitev sledi vsem sodobnim smernicam programske arhitekture in med drugim vključuje jasno delitev na klienta in strežnik (implemenitran kot servis), možnost uporavljanja z vrati preko HTTP protokola ter podroben dnevnik. Kaj lepšega bi si človek še lahko želel?

Verjetno se vsi strinjamo, da hoja nima kaj iskati v 21. stoletju. Žal ima velika večina transportnih sredstev za kratke razdalje perečo pomanjkljivost -- potrebno jih je poganjati z lastno energijo. Tehnologija je seveda tudi tu odrešenica. Tako imamo iz dneva v dan na voljo več rešitev. Segwayu se je nedavno pridružil še Easy-Glider. S ceno $1150 je znatno cenejši od konkurence, poleg tega pa prinaša tudi nekaj zanimivih inovacij. Vedno, kadar se kolo prosto vrti (recimo, ko se peljemo po klancu navzdol), ob enem tudi polni vgrajeno baterijo. To ne zvečuje le dosega, temveč tudi čas predvajanja glasbe preko vgrajenega 40 W ojačevalca in štirih zvočnikov. In nenazadnje, bolj klasična trikolesna zasnova mu nedvomno odpira vrata tudi k cirkuško manj navdahnjenim.



Očitno so lenobe tudi losangeleški policisti, saj se jim ne da več zasledovati pobeglih avtomobilov. Namesto dosedanjih spektakularnih, in žal tudi za vse cestne udeležence nevarnih, pregonov bodo odslej v bežeči avto ustrelili GPS oddajnik in nebodigatreba ujeli s premišljeno postavljeno cestno zaporo.

V kolikor ste to novico prebrali v enem samem zalogaju, se nedvomno preveč naprezate. Priporočam uporabo kakšnega bralnika besedila, ali vsaj nekajminutne predahe med odstavki.

7 komentarjev

Jst ::

Odgovor komentarju novice: ne skrbi, imamo Opera Voice. :)

necromncr ::

Easy-Glider link je pokvarjen, kaze na: "http://www.engadget.com, www.engadget.com/2006/02/04/easy-glider...

Jst ::

Pa za Easy-Glider mi opera pravi illegal url.

edit: heh, me je necromncr prehitel.

Pobrišite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

OwcA ::

Kaj naj rečem, lenoba sem. 0:) Nisem preveril vseh povezav. Hvala.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Tear_DR0P ::

sicer sem prebral celo novico v enem šusu, ampak sem se pred 5 minutami zbudil in sem povsem spočit
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gizmo_X ::

Kje pa bi bili sedaj s tehnologijo, če ljudje ne bi bili leni? Pri mamutih?:D
Don't pay the BILL at the big GATES.

gobice ::

Če bi malo slovnico popravili, bi blo jutro tud mal lepše :\ Da ne bom jaz koga "vstrelil".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čip brez tranzistorjev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
364838 (3244) Matevžk
»

Enryu prihaja na pomoč

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
124012 (2946) flipflop
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487699 (6989) frenk
»

Se bo Silicijeva dolina morala preimenovati?

Oddelek: Novice / Procesorji
163377 (3377) frenk

Več podobnih tem