» »

Navit durona brez DIF nožic

Navit durona brez DIF nožic

Boeing ::

Hm, dones sm dobu eno noro idejo, kako bi se teoretično dalo navit durone in Tbirde brez nožic. Teorija je taka:
AMD je nožice odstranil. Kontakti na plošči procesorja je (po moji teoriji) prekril z keramiko. Arhitekture procesorja po moje niso spreminjal, ker je dovolj samo prekritje kontakov. Torej, če bi nekako odstranil keramično prevleko preko zaklenjenega durona, bi se moral pokazati prostor, kjer pridejo pritrjene nožice na ploščico procesorja. Na to bi potem nekako (don't ask me how) prilotal ali pritrdil manjkajoče nožice...

Upam si trdit, da, če je teorija pravilna in ma kdo dovolj poguma, da bo to probal, da bo uspelo... če sm pa ustrelu kozla pa nič zato...>:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ChiefThunder ::

Ideja sploh ni zamišljena slabo, sam kako bi tm k nogce manjkajo zvrtu lukno za nove. Po moje se bo nekdo spomnu tud to kako odklent čist nove durone in TB. Najbrš bodo kakšno napravco nardil, k bo to omogočala- upajmo. ;)

hatch ::

Zakaj bi to delal, ce je lazje nastimat kombinacije na mostickih.

Boeing ::

Lažje je ja, se čisto strinjam...samo, kaj pa če teh nožic NI VEČ, tako kot vse kaže, da jih res ne bo... ? Kak boš pa pol prpravu mamaplato do tega, da bo sporočila multiplier procu ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Belac ::

čakte malo eno vmesno vprašanje:kaj tudi TB bojo manjkale nogice,kar pomeni če jih kupimo čez neki cajta se ne bojo dali navijat??

Boeing ::

Belac: hja... shit happens every single day... and there' s nothihg you can do about it !;((
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Belac ::

zgleda da jih bo trba v prihodnosti lakirat,vrtat,barvat,mečkat...:'(:'(:|:|:(:(mamica moja pomagaj...

XCT ::

Sploh se ni treba sekirat, slej kot prej bodo pogruntali in kasneje bomo mi vse to sami delali.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Belac ::

mah sej to itak uni japončki si bojo že kej zmisnli za oc amd-je brez nogic(invalidne!:D)

msmiha ::

Pa kaj ti sploh veš kak je to malo. To se ne da kar tak dobiti ven, ker je notranjo vezje zelo krhko. Če že keramiko poškoduješ si zajebav proc ne vem pa pol kak bi lahko jo dol dobu
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Belac ::

pa sej ti pravim da se bojo kej zmisnili nevem ga bojo zmrznli da bo trd in začeli vrtat po njemu...še dober predlog sem dal!!>:D

||_^_|| ::

pomoje si bojo tut japončki kej pametnga zmislil...sam da nau kšna takšna extremna fora, da bo dražje od proca:))

--Switch-- ::

Vse skupaj bo predrago pa se prevec riskirano!
Bo pa zopet intel prisu na vrsto(celeroni)!
Spreminjanje fsb-ja pa naj bi socket proc.slabse prenasali!
BELAC hitro teci v trgovino!!:D

Thomas ::

Ne vem, zakaj bi blo treba japonce čakat, če je en naš dal zelo zanimivo idejo? A nekateri rabte žegen z Japonske?



Bravo Boeing.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

ja..ideja je že kul...sam, a boš to realiziru?? lohka bi pa odprl en račun na banki, k bi folk nakazu ksn 100, 200 flik, pa bi s tem kešom kupl enga zaklenenga durona, pol bi pa en k misl da bi to lohka izvedu to probu...če mu rata bomo slavni!

hatch ::

Kaj vam je...

Preko mostickov se da navijat tudi brez BP_FID nozic.. samo ne iz biosa.. treba je nastavit kombinacije L3,L5 in L7 mostickov za dolocene napetosti in dolocene mnozilnike.

Seveda ni tako enostavno, kot samo pobarvanje L1 mostickov, ker tu je treba dolocene mosticke tudi prekiniti.

Napetosti:
http://www6.tomshardware.com/cpu/00q3/0...

Multiplierji:
http://www6.tomshardware.com/cpu/00q3/0...


Boeing ::

msmiha: vem, da so zelo mali...hudičevo mali... celo tanjši so od mojega P200...ampak, klin se s klinom zbija... mam svedre od 0.2 mm dalje, takšne z plosko glavo, navadne, hart-metalce...no problem... samo u šraufštok ga moram vpet, nardit nc programček and off we go...bom probal takoj ko dobim kak primerek v roke...če spravim 5 kilski avion u luft bom še pa ja to naredu, ni hudič...

btw, ko se gre ravno o uničevanju procov... a ma kdo kakršnegakoli hin durona ali Tbirda...odkupm za probo... če bo ratal, dobite članek (luni: a je to za navadne smrtnike sploh možn? )...

edin za lotanje bo bl tko... nimam preveč izkušenj...8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mojsterpeter ::

Boeing: That's the spirit!
Hatch: kako porezat mostičke?

luni ::

Včasih se sprašujem za koga za vraga se sploh trudimo :(...

http://www.slo-tech.com/triki/duron2/du...
Artificial Intelligentia

roscha ::

Kot kaze ni nikjer nikogar ki bi se mu samo malo sanjalo o izdelavi chipov. Ni problem da so odstranjene nozice. Catch je v tem da bi bile lahko celo fizicno prisotne pa se proca se vedno ne bi dalo navit. Zakaj? Zadostuje da samo odstranimo povezavo med ploscico silicija in pini pa je stvar resena. Kaj zelim povedat: ce ni pinov tudi povezave s slilicijevo ploscico ni tako da zaradi mene lahko izvrtate ne vem kaksno luknjo pa vam nic ne pomaga. Se pravi je edina pot prevezovanje in rezanje mostickov....

Lp!

Ark4nge| ::

Boeing: tudi če bi pini bli bi se vseeno ne dalo!! Si že kdaj provu vrtat v keramiko, ki je na procu??? Ne verjamem, da bi lahko nrdu luknjo!Če hočeš navit poglej si lunijev članek8-)
Višje! Hitreje! Močneje!

eraserr ::

Ja kot je luni napisal :) če bi malo brali Slo-Tech članke, bi videli, da ne potrebujemo japoncev, da bi vse pogruntali namesto nas. Na linku, ki ga je luni objavil je moj članek in čisto spodaj je lepo napisano kaj je treba naredit in tudi shema je.

Če pa kdo ne razume naj pa vpraša.

||_^_|| ::

zaminivo kok smo eni kreteni:))))))))LOL
pa še brau sm ta člank k sm frizeru svojga durona...pizda smo kmeti ej uibr:)))))))))LOL!!!!!

Boeing ::

Hudiča, tega članka pa sploh nism opazu lejga... jaome...

Kot sm že reku: če je ideja uredu bo ql, če pa ne, sem pač ustrelu kozla in se zopet nekaj novega naučil.

THNX luni in eraserr !
BTW eraserr: Kako v praksi povezat upore in zadnjo stran plate (kakšen kabl pa to, kako zalotat...)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

eraserr ::

Dobro vprašanje boeing:D
Problem je prilotat žičke na procesor, to je res precej zahtevno in natančno opravilo, vendar sem nekje nekaj podobnega že vidu, zato lahko potrdim, da je možno.
Kar se tiče žic, so lahko čist navadne tanke, bakrene in izolirane. Prispajkat jih na ploščo pa tudi ne bi smel bit problem, samo treba je prave pine dobit(so na tisti slikci, samo da so na sliki v bistvu pini od procesorja (ker nisem mel dobre slike od plate) ampak je vse polonoma enako)

Sicer pa ne vem a bodo to res naredl al ne, ker tisti 850Mhz Duroni v testih BP_FID-e imajo. Drugače je ena rešitev nove DDR plošče, s katerimi lahko preko FSB-ja zelo lepo naviješ. Za nas uporabnike starih KT133 plošč, pa so BP_FID signali zelo pomembni.

KamikazA ::

Fantje va bom jaz luknje naredi v proce z laserjem, sam ne vem kaj vam bodo nucale. Tista o lotanju se mi pa zdi malo huda, sam .....
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Boeing ::

ti, eraserr, pa fora deluje tud na Tbirdih ?
Kaj pa je z Palomini in Morgani ?
A ma kdo kej pojma kolk bojo stal pa če se bojo dal dobr Oc-jat ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

eraserr ::

trenutno vse dela na duronih tako kot tudi na thunderbirdih, razlika je le v tem, da je duronov manj škoda, ker so cenejši>:D

Glede Palominov in Morganov pa ne vem, ker nisem videl še nobene slikce. Če bo zunanja zgradba in princip določanja multiplierja ostal enak, potem bi moralo bit zelo podobno.

Medved ::

bez veze dons še dobiš v sloveniji odklenjene procesorje, jz sm v JAE v petek kupu D800:))

McNato ::

Eno vmesno vprašanje: Se pa pri Duronih brez brez akrobacij z barvanjem mostičkov znižati množilnik. Zmanjšal bi množilnik, povečal pa FBS na kakih 140MHz. Seveda ka KT133A plati.

anxieux ::

hmm, a niso amd-ji slabi za navijat prek fsb-ja??
do 120 grejo že sam zlo ekstremni (men ggre do 114)
~Let The HammerFall~

RudeBw ::

Problem v omejitvah običajno niso proci ampak KT133 plošče, sicer pa se že prodajajo AMD-ji z 133 MHz, tako Duroni kot tudi Athloni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave pri odklepanju Durona

Oddelek: Navijanje
181130 (878) morphling1
»

Duron OC

Oddelek: Navijanje
16999 (634) SaTaNIsT
»

Kako pobarvati L1 mostičke????

Oddelek: Navijanje
261948 (1612) jRk0
»

Abit K7TA z Duron 800 ali Abit Bx133RAID z Celeron II 700?

Oddelek: Kaj kupiti
181434 (1218) Charls
»

Duroni vendarle brez BP_FID nožic?

Oddelek: Novice / Procesorji
91781 (1781) --Switch--

Več podobnih tem