» »

Notebook se ne zažene

Notebook se ne zažene

jjohny ::

Prijatelj mi je prinesel IBM Thinkpad R40, kateri se noče zagnati. Tudi v BIOS ne pride. Samo 2x zapiska in se ugasne. Računalnik uporablja 14 let stara oseba, zato je vse možno. Baje je inštaliral 6 igric, jih nato igral in računalnika ni ugasnil 2 dni. Po ugasnitvi se noče več zagnati. Kako bi lahko rešil situacijo???

lp, jani

Samson ::

Meni se je zgodilo podobno vendar ne zarad igric. Pac zadeva se ni zbudila. Zamenjal rame in noty dela naprej. Srecno!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Vice ::

Kako bi lahko rešil situacijo???

S tem prenosnikom usekaj po buči tistega, ki da 14 let staremu frocu prenosnik za igranje iger. :D
Mogoče se mu bo potem posvetilo, kaj je narobe

jRk0 ::

a baterijo si preveril? :D
You fuck up once, you loose two teeth.

jjohny ::

Baterija je polna.
Ima kdo še kakšno idejo?

lp, jani

Samson ::

A si rame ze sprobal?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

blue ::

Ko sm svoj prejšnji notebook tolk mučil ( 1 teden neprestano pržgan in CPU na 100%) mi je šla osnovna plošča, ker je v tem času crknil ventilator.
Upam, da nimaš takih težav.

Poglej v navodila, kaj tisti piski pomenijo

jjohny ::

Danes sem od fanta izvedel, da naj bi resetiral računalnik, v času shranjevanja v BIOS. Nekaj je šaril po BIOSu, pritisnil, da shrani spremembe, nato se baje računalnik nekaj časa ni odzival, zato ga je resetiral. Od takrat se več ne zažene. A je kakšna varianta, da preverim, ali BIOS deluje?

lp, jani

kabul1984 ::

Računalnik (prenosnik) se ti ustavi na Power-On Self Test-u (oz. POST-u). To je prva stvar, ki jo BIOS naredi ko računalnik prižgeš. Ker je prišlo do napake v temu testu, ti jo računalnik sporoča z pomočjo piskov (ta test je opravljen preden se vklopi video).

Ti piski se razlikujejo z proizvajalcem Biosa. Tako ti lahko povem, da bi npr, pri AMI BIOSu (edini, za katerega vem da ima tako opozorilo - 2piska) bi to pomenilo napako na Sistemski memoriji/motherboardu. Za točnejšo opredelitev napake mi pa napiši kakšen BIOS mašina uporablja.

Vsekakor pa tretiraj napako kot napako na MB-u. Ne menjuj rama z novim ramom kar na slepo srečo, kajti lahko se ti zgodi naslabše zaradi napake na MB-u boš skuril še tadrugi ram!!!

lp

kabul1984 ::

aja pa še pripis na prejšnje odgovore:


JRko: če je prenosnik priklopljen na električno omrežje nima baterija nič pri njegovem delovanju (reciva temu da je pogrešljiv člen)


Samson: Če ti računalnik ne sprevi nič od sebe (niti piskanja zaradi POSTa), je kriv pocesor, tok ne steče čezenj tako da se vžgejo samo perifene naprave in ne avtomatsko memorija

Vice: wdf - predvidevam da nimaš otrok

lp vsem

Zgodovina sprememb…

[febo] ::

Lep pozdrav!

Tudi sam imam en bučmanki problem!
Bom povedal kar po pravici! IBM ThinkPad T40 sem prodal nekomu, ki mi ga je nato prinesel nazaj, češ da mu je crknil in da sm jaz kriv.
Sumim da je šaril po biosu (ga poskušal flush-at ali nekaj podobnega), tako da se nalaganje ustavi preden se začne nalagat OS.
Javi dve napaki in sicer:
1. 0271 - Date and time error. Neither the date nor the time is set in the computer.
2. 0176 - System Security. The system has been tampered with.
potem pa zahteva nek password.
Če hočem v bios (pritisk tiste fensi IBM plave tipkice), tega seveda noče narest -> zgodi se zgoraj opisano.

Na servisu so rekli, da je zanič motherboard, vendar zakaj bi potem hotel password...
Opise napak sem si pogledal na official IBM site-u in niso nič kaj obetavni...
1. Run BIOS Setup Utility. Then save current setting by pressing F10.
2. System board


Ima kdo kakršnokoli idejo??

Hvala najlepša!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strojna okvara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152067 (1633) Brias
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495362 (4823) CyberAD
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151752 (1628) jjohny
»

Comp -- Noče se zbudit :((

Oddelek: Pomoč in nasveti
141051 (885) T0RN4D0
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221615 (1283) Alec999

Več podobnih tem