» »

Nejasnosti pri elektronskem dostopu do zemljiške knjige

Nejasnosti pri elektronskem dostopu do zemljiške knjige

Osprey ::

Kot vidim, je možno po elektronski poti dobiti izpisek, ki zajema liste A,B in C. B list vsebuje naslednje podatke, kot je navedeno na strani:

ZAČETEK CITATA
Evidenčni list B zemljiškoknjižnega vložka se vpisujejo lastninska pravica in dejstva ter opravijo poočitve.
KONEC CITATA

Zanima me, kako se to ujema s tem, kar piše v naslednjem opozorilu:

ZAČETEK CITATA
* Ni mogoč dostop do podatkov o imetnikih pravic (na primer: lastniki), ki niso vezani na posamezno nepremičnino oziroma več nepremičnin, vpisanih v istem vložku, četudi je takšen dostop v informatizirani glavni knjigi tehnično (programsko) mogoč (1. odstavek 199. člena ZZK-1).

* Nihče nima pravice do dostopa do podatkov, ki so shranjeni v informatizirani glavni knjigi, na način, ki bi omogočal ugotovitev ali je določena oseba lastnik oziroma imetnik drugih pravic na katerikoli nepremičnini (2. odstavke 199. člena ZZK-1). Izjeme so naštete v 3. odstavku 199. člen ZZK-1. V takem primeru mora oseba vložiti pisno obrazloženo zahtevo, o kateri odloča zemljiškoknjižni sodnik (4. odstavek 199. člena ZZK-1)
KONEC CITATA

Je torej možno ugotoviti lastništvo nekega objekta, parcele po elektronski poti ali ne? Je to kdo že poskušal?
  • spremenilo: Osprey ()

perobiker ::

dej link za to zadevo

prosim!

Osprey ::

krneki ::

Pomoje je mišljeno tako, da ti ne moreš ugtoviti koliko nepremičnin ima v lasti določena oseba.

Drugače lahko preko el. ZK dobiš podatke kdo so so/lastniki določene parcele oziroma etažne lastnine, če je le ta vpisana seveda.

Osprey ::

@krneki: hm, verjetno imaš prav.

Je kje mogoče ugotoviti, kdo je lastnik določene nepremičnine, če poznamo le hišno številko oziroma naslov?

MadMicka ::

Grudge, če imaš le naslov, potem moraš najprej na geodetsko upravo, tam dobiš na podlagi naslova parcelno in vložno številko, s tem pa lahko vpogledaš v sodni register. Nepotrebna birokracija pač.

krneki ::

Če rabiš za Mestno občino Ljubljana potem lahko dobiš parcelno številko tukaj www.ppmol.org

Mogoče je uporabniški vmesnik bolj kilav (jebat ga ni dnara:D) ampak se da.

iso2000 ::

Ja, tale vpoglčed je resnično čuden. Jaz sem imel vse podatke, ki so potrebni, pa mi nikakor ni uspelo dobiti vpogleda. Ne vem, a sem jaz malo čuden, ali je ta UI butast. Ker naročilo mi je požrlo, ampak nikjer mi ni vrglo ven nobenega potrdila, da je sprejeto, pa nič. Pa tudi pod vpogled, če pogledam nimam nič pod naročili, čeprav sem ga izvedel?
Na koncu sem odnehal, ker je bila to izguba časa!

LP

MadMicka ::

iso2000, a to govoriš o eregistru al o tem linku, ki ga je dal krneki? Če govoriš o registru, preveri jutri, če si dobil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

dmok ::

Je kje mogoče ugotoviti, kdo je lastnik določene nepremičnine, če poznamo le hišno številko oziroma naslov?

Dopuščam možnost, da obstajajo enostavnejši načini ampak če veš kje točno se objekt/parcela nahaja si lahko pomagaš takole:
- poiščeš šifro katastrske občine v katero spada naslov
- na http://rkg.gov.si/GERK/viewer.jsp s pomočjo iskanja poiščeš na zemljevidu katastrsko občino
- na karti poiščeš objekt/parcelo
- vključiš prikaz katastra in teksta in odčitaš parcelno številko
- s pomočjo parcelne številke in katastrske občine lahko opraviš poizvedbo v ZK

d.

iso2000 ::

MadMicka: Ne, ne govorim o zemljiški knjigi - link, ki je podan višje na strani. Kot sem že napisal - vnesel sem zahtevek za vpogled, dobil pa nic. Pa sem pogledal naslednji dan, pa se po parih dneh - isto - NIC.

LP

MadMicka ::

Morš se mal navadit. Zadeva 100% deluje. Jaz mam pa probleme s tem dmokovim linkom, nekak ne znam uporabljat...Moram še mal bolj pogledat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostorski portal GURS

Oddelek: Loža
121347 (975) borut_p
»

Nakup garaže, ki je v ZK

Oddelek: Loža
162683 (1954) #000000
»

Prodaja vikenda/hiske kako ocenit vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512893 (10213) Red_Mamba
»

Čudne številke parcele kako ugotovit kje se to nahaja?

Oddelek: Loža
81421 (1337) _commandos_
»

Nekaj prašanj pri nakupu nepremičnine

Oddelek: Loža
123052 (2670) bauci

Več podobnih tem