» »

[c++] prenosljivost

[c++] prenosljivost

Celeborn ::

Narejen imam projekt v Visual C++ 2005 Expres Edition, ki pa deluje samo na mojem računalniku (oz. verjetno samo na računalnikih s frameworkom). Kako ga narediti, da bo deloval povsod?
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

MaCoFaCo ::

A si uporabljal .Net framework funkcionalnost (klice)? :D

OwcA ::

Ne uporabljaš .NET ogrodja?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Celeborn ::

MaCoFaCo: a _kbhit in _getch spadata sem?

Owca: Ne sledim. Dal sem samo New project in Empty project. Mogoče win32 concole application, se ne spomnim več. In začel tipkati.

Zadeva je prepisana koda iz nekega videa, v properties/linker je bilo treba pod additional dependencies dodati winmm.lib za timeGetTime funkcijo. Ima to kaj veze?
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

MaCoFaCo ::

Glej, v VS.Net 2003 imam jaz v dialogu "New project..." Console Application (.NET) in Win32 Console Project.
Če kliknem Win32 Console Project, mi naredi izvršljivo datoteko, ki ne potrebuje .Net frameworka in jo lahko zaganjam na katerihkoli 32-bitnih windowsih. Za tisto prvo opcijo pa seveda potrebuješ .Net framework, ki pa ga ti ne potrebuješ. Ne vem pa točno kako ima to Visual C++ 2005 Expres Edition (vsaj na netu sem prebral da omogoča buildanje native aplikacij). Če si res kliknil Win32 Console Project...

Celeborn ::

Za vsak primer sem naredil nov projek win32 console application in noter prekopiral kodo, pa vseeno samo meni dela. Ostalim javi neko configuration napako.

PS: Eden od njih ima inštaliran Visual studio 2003. Pa pošiljam jim samo .exe datoteko iz debug mape.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Celeborn ()

teac ::

Zdaj nevem točno, kje se to nastavi (mislim, da nekje pod Project->Properties), samo povej, kako imaš nastavljeno linkanje knjižnic (static(default) ali dynamic)?
Ker če imaš dynamic, morajo na drugem računalniku biti .dll fajli, ki jih program rabi.

BigWhale ::

> Ostalim javi neko configuration napako.

Kljub temu, da so mi oci skoraj ven padle iz ocesnih jamic, ker sem se tako napenjal, ko sem zrl v kristalno kroglo, nisem uspel izvedeti kaj ta neka napaka je.

Spet treba kroglo na servis peljat... Ocitno.

Celeborn ::

BigWhale: se opravičujem. Komunikacija s testnimi osebki je potekala ob enajstih zvečer preko msn-ja, tako da si nisem upal prositi za prepis sporočila ob napaki. Tukaj je:

::pot aplikacije::

Ta aplikacija se ni uspela zagnati, ker njena konfiguracija ni pravilna. Ponovna namestitev aplikacije bo morda odpravila težavo.

::v redu::


Ampak, sedaj to ni več pomembno. Upošteval sem teacov nasvet in z nekaj poskušanja ugotovil, da mora biti v Properties/Configuration properties/General možnost "Use of MFC" nastavljena na "Use of MFC in a Static Library" namesto (kar je po defaultu) Use Standard Windows Libraries. Sedaj dela, le da se je program povečal iz 88 na 600 KB.

Hvala vsem za pomoč.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

teac ::

Ja, normalno, da se je .exe fajl povečal, ker prej nisi imel .dll-ov vključenih v exe. :P

Celeborn ::

Vem zakaj se je aplikacija povečala, informacijo sem omenil za tistega, ki bi imel podobne težave koz jaz. Samo informativno, ne kot problem.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za C++ jezik

Oddelek: Programska oprema
232772 (1807) popaj113
»

Microsoft visual C++ pozabo kako zacet (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754321 (2630) bisernik
»

VS 2005 C++ pa ne dela brez NET frameworka

Oddelek: Programiranje
121155 (1003) BlueRunner
»

Pomoč?

Oddelek: Programiranje
121212 (1099) 4DFX
»

C++ kot kaj shraniti program?

Oddelek: Programiranje
261141 (974) rasta

Več podobnih tem