» »

Mam kamero, nimam kabla

Mam kamero, nimam kabla

c0dehunter ::

Mam Canonovo digitalno kamero, sam mi je mami dala zravn sam kabl za prklopit na tv. Mene zanima ker kabl rabim za povezavo kamera - computer? Aja, pa cena, če ve kdo?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

5er--> ::

Verjetno ima kamera Firewire.
Verjetno rabiš firewire 4 to 6 kabel:


in pa FireWire IEE1394 kartico, če slučajno nimaš priključka že na matični.

aljazh ::

Potrebuješ FireWire kabel, vendar mora biti tudi na računalniku FireWire priključek (IEEE 1394 oz. iLink pri Sony-ju). Nekatere kamere omogočajo tudi povezavo preko USB 2.0, vendar se za prenos videa priporoča omenjeni FireWire.

FireWire kabel ima lahko 4 ali 6-pinska priključka ali kombinirano (na eni strani 4, na drugi 6-pinski priključek). Na kameri je zagotovo 4-pinski, kakšnega pa imaš na računalniku (če ga imaš), pa moraš preveriti. Na prenosnikih je sicer običajno 4-pinski, v "klasičnih" računalnikih pa 6-pinski. Če imaš prenosnik torej potrebuješ FireWire kabel 4-4 pin, če imaš "klasičen" računalnik pa 4-6 pin.

Če pa na računalniku nimaš FireWire priključka, bo potrebno kupiti FireWire PCI kartico (zraven nje ponavadi dobiš tudi kabel) oziroma FireWire PCMCIA adapter za prenosnika. Ali če uporabiš USB povezavo, vendar mora kamera to omogočati, pa tudi na računalniku moraš imeti USB 2.0, USB 1.1 je prepočasen za prenos videa.

Video nato na računalnik zajameš s katerim od programov za video montažo. Za začetek najbolje kar z Windows Movie Maker-jem (brezplačen, se nahaja v Windowsih) ali VirtualDub-om.

Za info naj dodam še to, da ena ura videa iz kamere (format DV) pomeni cca. 13GB podatkov.


EDIT: me je 5er prehitel ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286196 (5161) Tomay
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293825 (3662) Vikking
»

kako spraviti posnetek z kamere?

Oddelek: Zvok in slika
164112 (3738) CaqKa
»

dv tape na pc.KAKO?

Oddelek: Zvok in slika
201345 (1155) Caligula

Več podobnih tem