» »

dv tape na pc.KAKO?

dv tape na pc.KAKO?

kickflip ::

Rad bi kamero(ki deluje na dv tape) priklopil in zajel video na PC. Imam namrec kamero panasonic NV-DS65. Kamera ima naslednje prikljucke:
-DV in/out
-USB

Sam sem probal preko usb neki zajet sam ne znam, tako da vas prosim za pomoč.
Uporabljam program Adobe Premiere 6.0.

Hvala za vse nadaljne odgovore.

CaqKa ::

za dv rabiš firewire kartico.. kak se dela preko usbja nevem ker nimam preko usbja. na vsak način pa bo preko usbja nikakva slika napram dvju.

frenk ::

in zakaj bi bla preko usb-ja nikakva slika?...edina razlika bi mogla bit ta, da bi šlo preko firewire počasneje kot preko usb 2.0

CaqKa ::

zato ker je usb zvezan na nek prekoder ki stisne sliko za webcam potrebe, dv pa zajame sliko direkt tak kot je na kaseti zapisana...

Cveto ::

Prek USB-ja ne bo šlo, ker ima premajhen pretok podatkov. Ker kamera lahko predvaja posnetek samo pri normalni hitrosti, mora biti prenos podatkov dovolj velik, da prenese poln DV signal. Preko USB-ja sicer lahko prenašaš video (USB streaming), samo bo kvaliteta slike taka kot pri webcamu(zelo slaba!).

Uporabi FireWire vmesnik (dobiš ga že za 5.000 sit) in kakšen program za zajem videa. Eden je že priložen winXp, to je Windows Movie Maker. Tam nastaviš kot vhodno napravo DV, in posnameš na disk. Pripravi pa si veliko prostega prostora na disku. DV posnetek nato s kakšnim programom prekodiraš v DivX ali XVID.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

CaqKa ::

sej obstaja usb2 ki ima še večji prenos kot dv... samo fora je da ni priklopljen na pravo vezje da bi se lahko dv signal prenašal preko njega.

Cveto ::

Ja, ča ma kamera USB2, pol je prenosa zadost. Samo, če ma USB2, pol ma gotovo zraven software za prenos slike v comp. Pri mojem Sony-u je zraven en program, s katerim lahko zajemam slike in video, izbereš pa FW ali USB. Ker pa mam jest USB samo v1.0, je pri USB prenosu pač slika tolk slabša. Če bi imel USB2.0, bi bla kvaliteta verjetn O.K.

Vseeno pa se mi zdo boljša varianta FW, ki ga podpirajo vsi programi

kickflip ::

Danes sem kupil FIreWire card in zdej mi manjka samo še kabel. Kakšnega naj kupim.Slišal sem da sta dve vrsti 4,6 pinski če se ne motim, tako da ne vem kateri gre na mojo kamero(panasonic NV-DS65).

frenk ::

nes kamero v štacuno pa probaj;)

CaqKa ::

preko usb2 se nebo pretakal dv signal...
temu je namenjen firewire... preveč naprav se je podredilo temu standardu... kaj misliš da bom jaz zdaj na mojem dvd rekorderju pa ne snemal digitalnega videa zaradi tega ker bi eni želeli prišparat in bi radi snemali preko usb2 ker se vam ne ljubi fwja kupit?
eh...

kickflip: točno tak... poglej si obliko pa boš videl katerega rabiš... je pa res da edino z 6 pinskim lahko dosežeš polnih 400mbit.. samo to nima veze pri dvju... verjetno pa rabiš kabel z 6 pinksim priključkom na pc strani ter 4 pinskega na kamerini strani.. razn če imaš notebooka.. tisti imajo nekateri 4 pinskega...

Caligula ::

USB2 preprosto prevec serje.

Pri prenosnih diskih in pri vsem.
Ne mnogo plataj.

Pa poglejte malo po forumih koliko ma folk probleme s prenosnimi USB 2.0 diski in ohisji.

Zadeva je nekaj nedorecena in ni tako zanesljiva kot firewire.

Pa itak tanove plate skor vse majo gor firewire.
Kabel pa se npr v COmtronu dobi za 1.500 SIT pribl.

Pa USB mislim da gre nekaj preko procesorja,.. nisem pa preprican.

CaqKa ::

kabel za 1500.. ne verjamem.. cene se gibljejo okrog 4ksit najcenejše..
caligula spet trosiš neke nepreverjene informacije...
poleg tega da imam dvd pekač ravno preko usb2 racka... pa tudi diske.. pa še nikoli nisem imel problem.. odkod tebi vse te informacije?

pivmik ::

CaqKa spet trosiš neke nepreverjene informacije...

Kabel FireWire IEEE1394 6/4 L=3m --- 1.431,00 SIT
http://www.com-shop.com/article.asp?ArticleID=20734
LP, Gregor GRE^

Caligula ::

Caqa, da, pred 3 meseci sem sel v Comtrona in sva s prodajalcem za moj firewire nekaj na pamet sestavila racun. Jaz sem si zmislil cca 1500 SIT in on mi je izstavil tak racun.

Bravo.

Ni cudno, da mi povsod po forumu piskas v postih ce ti vse stvari, ki jih anbavim jaz v glavi preracunavas po cenah, ki jih placas ti.

Eni ne mecemo denarja stran in kupimo tam kjer je najceneje.
Pa dobro, ti se nisi tako kriticen.
So nekateri res teleta, ki se prakticno hvalijo s tem, kako preplacajo stvari.
Pa to ne leti nate Caka.

LP

Caligula ::

Pa glede USB-beri na Slo Tech forumu.
Vsi imamo probleme z USB 2.0 phisji. Na Nforce2 platah pa sploh. Se vsakemu, kii sem mu priklopil mojega je vse riknilo.
Bodi vesel-zelo vesel, ce se tebi to se ne dogaja.

Kar daj v psevdo USB ohisje pa si preberi malo.

kickflip ::

Fantje hvala. Zdej dela vse ku urca, sam posnetki ki jih zajamem so ful veliki.
Kako naj jih zmanjsam?

Trinitron ::

To jih pač ne moreš. Vsaj na začetku ne. Vsaka sekunda videa je velika pribl. 3,6 Mb in za eno uro torej porabiš 3600X tolk (sam zračunej). Zato moraš video potem stisnit s kakšnim kodekom. Ponavadi se uporablja DivX al pa MPG. Dobiš lahko tut 50X manjši file.

CaqKa ::

jaz se zelo opravičujem vendar vem da so tile kabli bili zelo dragi.. možno da ima comtron kakšne nižje kvalitete >:D
jaz nevem od kere firme maš ti usb ohišje vendar meni vse naprave na usb2 delajo prav vredi... za usb2 kartico sem pa kupil od firme equip.
sem pa kupil tudi v comtronu neki šiki miki usb2 kartico ki pa se na mojem kompu ni razumela z driverji na sekinem pa se hardversko ni s plato razumela...
produkt sem neso nazaj.. če imaš tudi sam take probleme potem tudi ti nesi tako stvar nazaj... pa prinesi tale tvoj usb hudič da vijim zakaj ne dela...
in če že ne dela.. potem ni problem v usbju ampak v tem da je proizvajalec izdelka ki si ga kupil vanj dal nek slab cenejši čip ki se pač ne razume najbolj z tvojo plato/usb kartico.

Caligula ::

Caqa spet nekaj na pamet bluzis.

1.ojdi v psevdo pa bos videl, da je problemov z USB ohisji mnogo.
Prakticno vsi, ki jih poznam so jih imeli.

2. ta kabel je odlicne kvalitete.
In kabel ima ponavadi tovarnisko ceno kakih 30 centov.Ostalo so pribitki.
In ce ti pac razmetavas denar v napacnih stacunah je to pac tako.

3.Pa odvadi se pisat zajedljive poste folku, ki je bolj informiran o nabavnih moznostih od tebe.
Sej ni cudno da sprasujes pol od kje meni taki podatki. KER SE INFORMIRAM.Ti se ne in to je OK ampak samo dokler ne piskas.

Enako si pri primerjavi slike piskal, da nakladam da so tudi v testih mnenja, da ima Radeon boljso.
Pol ti dam link do novice na Slo-Techu in pises, da pac nimas casa za brat vse,..
Ja pac pol nisi informiran sam pol ne najedaj. Raje bodi vesel da drugi preberejo in te stvari delijo, ne?
Ali pa da sem osebne izkusnje pisal. Ker sem jih pri tem imel in to sveze.
Se vsaj kaj novega naucis.

Isto si brcal po temi tam pri praznih DVDjih in si eden redkih, ki ne ve, da se 4kratna hitrost dobi prakticno povsod.

Skratka ne najedaj. Bodi vesel, da kdo kdaj ve kaj cesar kdo ne. Zato je forum. Vec glav vec ve, ne pa da vec glav bolj najeda. Sem tudi sam ze prisparal dotikrat, ko sem zasledil dobro informacijo na forumu.

Pa odvadi se pisat da ne verjames. To je tvoj problem. Ce so ti v zivljenju vsi lagali je to tragicno.
Meni naprimer na kraj pameti ne pade, da bi predpostavljal, da se v takih temah folk kar nekaj laze.

Firma mojega USB ohisja je QTEC in ima ceno okoli 30k in ni neka ceska varianta.
Prav super pa tudi ni. Serjejo pa vsi. USB pac se nekaj gnoji pri teh receh.
Saj ti pravim, imas sreco, da tebi ne.

Pa bolj je znano, da je Nvidia vgradila bolj bedno podporo za te in se nekatere reci v Nforce2 in sele pred kratkim so bolj povprecno nekattere izmed njih resili z zelo dolgo pricakovanimi novimi drajverji,..

Skratka kar pa se tice tvoje nezaupljivosti, ne verjami potiho sam pri sebi. :D

CaqKa ::

jaz sem drugače informiran kot ti.
jaz sem informiran s teoretičnega stališča. za tisto o ceni kabla sem se opravičil.
okrog dvdjev sem imel prav.. nisi nikakor ovrgel tega kar sem napisal...
pa če ti gre v nos potem to napiši tam ne tukaj. tam namreč teče debata o tem.

Caligula ::

O DVDjih si ovrgel kaj?

Ne gre se, da gre le v nos. Gre se, da imas vzorec piskanja folku zaradi tvoje neinformiranosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 črno na belem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
609923 (7243) MrStein
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286103 (5068) Tomay
»

Prenos videa s kamere na PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
194154 (3676) Idrizi
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293710 (3547) Vikking
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422399 (1796) Realman

Več podobnih tem