» »

ALG.EXE

ALG.EXE

solex ::

Zone Alarm Spy program mi je odkril datoteko alg.exe in alg.mui,ki odpirata port 3024 in se hočeta konektati na IP:84.255.199.166 z pomočjo NeoTracer-ja sem preveril omenjeni IP pa ni nikjer lastnika.Sumim,da je ta datoteka vohunska ali pa kaj drugega...ne vem ..zato prosim forumaše,da mi kaj napišejo in svetujejo...
LP iz MB
Back to nature

OmegaBlue ::

Hmnja
Description:
alg.exe is a part of the Microsoft Windows operating system. It is a core process for Microsoft Windows Internet Connection sharing and Internet connection firewall. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated


Se ti še zdi čudno, da se povezuje?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

solex ::

Hvala
če sem prav razumel:je datoteka ki je v sklopu OS in je nujno potrebna za povezavi z internetom..je to to? Popravi me prosim ali pa prevedi prosim v SLO jezik...če si tako dober poznavalec....in kaj mi svetuješ?Jo obdržim ali jo zbrišem iz sistema?
tnx
Back to nature

OmegaBlue ::

Obdrži in ne šlataj... ALG se uporablja pri ICS (deljenju internetne povezave) in firewallu, ki je vgrajen v windows.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

solex ::

OK......hvala za nasvet.....ste pa res hitri z odgovorom....
tnx
Back to nature

EjTi ::

Jaz pa ne mislim, da je to tako nedolžno. Pri meni ima alg.exe odprt port samo na IPju 127.0.0.1 - imam vklopljen ICS - tako da se težko ven povezuje. Prav tako nimam nikjer datoteke alg.mui (imam XP + SP1).

Poglej velikost datekete alg.exe - 41.984 bytes (je ponavadi na C:\WINDOWS\System32). Lahko pa uporabiš še CurrPorts, da vidiš, kam se ti kateri programi povezuujejo.

Za alg.exe moraš dobit nekaj takega (mogoče vrstni red ni pravi, nekateri podatki so izpuščeni):
alg.exe | TCP | 127.0.0.1 | 0.0.0.0 | Listening | C:\WINDOWS\System32\alg.exe | "Microsoft® Windows® Operating System" | "Application Layer Gateway Service" | "5.1.2600.1106 (xpsp1.020828-1920)" | "Microsoft Corporation" | ALG

EDIT: Ta IP je od T-2, tako da mogoče res ni nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EjTi ()

solex ::

Omenjeno datoteko sem izbrisal iz sistema..oz.obe datoteki alg.exe in alg.mui ..pa mi PC normalno dela in tudi povezuje se preko VDSL modema (T-2) na internet,ker mi je Zone Alarm Spy program to našel sem se pač malo ustrašil in jo zbrisal...sem s tem kaj veliko narobe naredil? Jo je mogoče dobiti nazaj?Koš je prazen!!!

TNX
Back to nature

para! ::

MUI = Multilingual User Interface :\
Death before dishonor!

para! ::

Pa če datoteka pomembna, jo bo že Windows nadomestil, če bo potrebno,ne?

lp
Death before dishonor!

jure1825 ::

Koš je prazen... :)
Normalno ti windowsi ne pustijo zbrisat svojih file-ov oziroma se par minut po tem ko kakšno stvar zbrišeš kar pojavi nazaj ker imajo tam nekje v eni drivercache mapi kopijo vseh fileov. Tako da poglej, da ni mogoče prišla nazaj. Če ne pa jo verjetno lahko najdeš na cdju od windowsov.

solex ::

Še enkrat sem šel iskat datoteki pa ju ni nikjer...no če bodo Windowsi rabli datoteki bodo že javili...računalnik mi dela....

tnx
Back to nature

solex ::

Bravo zdaj sem z tvojo pomočjo prišel do programčka ki sem ga iskal pa ga nisem našel....vsaka čast ti.
še eno pomoč rabim:po namestitvi ZoneAlarm Spy programa mi Outlook Express ne dela več...kaj bi to bilo?
tnx
Back to nature


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100% CPU ves čas!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51466 (1309) djforever
»

Počasen zagon omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5822 (774) Fifty
»

Pomoč! Urgentno - sistem okužen, sesuva se na 10 - 20 min BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
82199 (1921) ___
»

kako preprečiti zagon aplikacijam?

Oddelek: Programska oprema
91220 (1102) Dragi
»

Procesi v winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
5844 (730) Dusan_HD

Več podobnih tem